„Rzucił się w ich stronę, próbując zepchnąć ze schodów”. Policjanci zaatakowani podczas przeszukania

Kilogram narkotyków przejętych w Pyskowicach, 12 kilogramów w Knurowie – to efekt działań policjantów zajmujących się narkobiznesem. Podczas jednego z przeszukań mundurowi zostali zaatakowani przez mężczyznę, który podejrzany jest o handel nielegalnymi substancjami.

 
W czwartek policjanci w cywilu pojawili się przed drzwiami jednego z mieszkań w centrum Pyskowic i rozpoczęli przeszukanie. Ku zaskoczeniu funkcjonariuszy, przy lokatorze nie znaleziono żadnych substancji zakazanych…

Na miejsce wezwano przewodnika z psem wyszkolonym w poszukiwaniu narkotyków, z zaprzyjaźnionej służby — Straży Granicznej z placówki w Pyrzowicach. Stróże prawa byli przekonani, że narkotyki muszą być gdzieś dobrze ukryte. Gdy policjanci postanowili przeszukać strych, 30-latek nie utrzymał emocji i rzucił się w ich stronę, próbując zepchnąć ze schodów – relacjonuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.


W trakcie przeszukania ostatniej kondygnacji budynku ujawniono narkotyki w postaci metaamfetaminy, amfetaminy, tabletek ekstazy oraz marihuany w ilościach bynajmniej nie wskazujących na użytek własny. Znaleziono też spore ilości tytoniu (około 16 kilogramów) bez polskich znaków akcyzy

– dodaje rzecznik policji.

Wśród zatrzymanych rzeczy znalazły się elektroniczna specjalistyczna waga, młynek do kruszenia narkotyków i woreczki strunowe do porcjowania narkotyków. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono pieniądze, złotówki oraz walutę o wartości około 10 tys. złotych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a w piątek o jego losach zdecyduje prokurator, w przyszłości zaś sąd wydający wyrok.

Policja zaznacza, że sprawy narkotykowe wychodzą na jaw często w wyniku obserwacji połączonej z intuicją — policyjnym szóstym zmysłem funkcjonariuszy. Tak było także w czwartek wieczorem na ulicy Dworcowej w Gliwicach.

Policyjni wywiadowcy z Wydziału Sztabu zauważyli podejrzanie nerwowo zachowującego się młodego mężczyznę. Podczas legitymowania i kontroli zawartości kieszeni, odnaleźli niewielką ilość białego proszku (amfetaminy) i marihuany w woreczkach strunowych. Postanowiono więc przeszukać mieszkanie 17-letniego młodzieńca – przekazuje Słomski.

Co wcale nie zaskoczyło policjantów — ujawniono niewielką plantację konopi indyjskich. Zabezpieczono kilka roślin oraz specjalnie przygotowaną szafkę wyściełaną folią aluminiową, z promiennikiem światła, wentylatorem i odciągiem

– kontynuuje oficer prasowy.

To jednak nie koniec, bo czasie minionego weekendu knurowscy policjanci zdjęli z lokalnego knurowskiego rynku ponad 12 kilogramów marihuany. Narkotyki zabezpieczono w czasie działań w jednej z kamienic w centrum miasta.

(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

5 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze