Samochód podjeżdża pod schronisko dla zwierząt, ze środka wypada karton. Nagrał to monitoring

fot. Schronisko dla zwierząt (FB)

Porzucanie niechcianych zwierząt to nadal problem, również w naszym mieście. W czwartek rano pod Schroniskiem dla Zwierząt w Gliwicach pojawił się samochód, jego kierowca szybko wyrzucił kartonowe pudło i odjechał w nieznanym kierunku…

Wewnątrz pudła znajdował się mały piesek. Auto zostało nagrane przez kamery monitoringu, a sprawa zgłoszona policji. Informacja na ten temat pojawiła się w mediach społecznościowych.

Dzisiaj o 7.20 przed Schronisko podjechał mężczyzna i wyrzucił z samochodu karton ze szczeniakiem. Zdarzenie zarejestrowała jedna z kamer. Martwimy się, że w kartonie były jeszcze inne szczeniaki ale znaleźliśmy tylko jednego. Sprawę zgłaszamy na policję. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt taki czyn jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat czterech – przekazało Schronisko dla zwierząt w serwisie facebook.com.


Miejmy nadzieję, że policyjne działania doprowadzą do ustalenia i surowego ukarania dotychczasowego właściciela zwierzęcia, a mały piesek, który – już zdążył ukraść nasze serca – równie szybko znajdzie nowego właściciela.

(żms)
fot. Schronisko dla zwierząt w Gliwicach (FB)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Jan

A nie mógł tak po prostu przyjść do schroniska i oddać psiaka?

Imiu

Te Schronisko działa na zasadzie… że szkoda gadać.
Podatnik dokłada aż gaśnie i tak w kółko.
Obowiązkowa rejestracja czy cipowanie zmieni zachowanie ale nie w tym stuleciu.

A.

Problem rodzi się w przepisach. Pies musi mieć wszystkie szczepienia a przede wszystkim musi być wolne miejsce w schronisku.

Życie weryfikuje marzenia

Teraz taka moda. Marzenie większości młodych opuszczających gniazdo, to wyrwać się od starych, zamieszkać w swoim “M” i posiąść psa. Marzenie to realizują, bo tak. Tak trzeba i już. Kumpela ma psa, kumpel ma psa, wszyscy mają psa, psa będę mieć i ja. Obserwując rotację młodych osób pomieszkujących na osiedlu zawsze jest ta sama prawidłowość – pojawia się nowy lokator po dwóch miesiącach obowiązkowo pojawia się pieseczek, po którym nawet kup nie raczy sprzątać. Gdy pies się wypróżnia właściciel(ka) odwraca się w drugą stronę i wzrok wlepia w komórkę. Norma. Ale wyraźnie dostrzegalna jest większa rotacja pieseczków niż pomieszkujących.

gliwicjus

Tak, psiutek traktowany jest dodatek przydający prestiżu, uzupełnienie ogólnego wystroju, zabaweczka. I potem są tego efekty w schroniskach.

wiesław

Od tego płaci się podatek od psa. A jak ci tak bardzo przeszkadza to sam posprzątaj

Schsch

“Idź pan s**ć ze swoim psem pod swój dom”. Podatek pan płacisz od posiadania, a nie od tego że będziesz brudzić nim gdzie popadnie a służby miejskie to mają w pana mniemaniu uprzątnąć. Tak samo jak pan płacisz abonament radiowo-telewizyjny, nie za oglądanie TVP, ale dlatego że masz sprzęt.

Głupiś

No wiesiek normalny… Gdyby było jak piszesz, nie dawaliby za to mandatu.

Ad

10/10
na dziecko przyjdzie czas, a może nie… ale piesek musi, MUSI byś!

Gruntowy przymrozek

Kierowca wiedział, że jakość nagrania będzie tak niska, że pozostanie bezkarny. Za chwilę ruszy akcja, kto rozpozna samochód, a w konsekwencji z powodu nie wykrycia policja umorzy.

gliwicjus

Na moje oko to Peugeot 307 kombi…

xxx

Taki Peugout stoi przy ulicy Kopernika 81-91 może to ten?

Urko

Podobno poziom “człowieczeństwa” w człowieku wyznaczany jest, między innymi, przez jego stosunek do zwierząt. Można by zatem coś napisać o gnidzie za kierownicą , ale mogłoby to być obraźliwe . Dla kierownicy. Pewien jestem natomiast, że w przypadku tego pana kierowcy, słowo “człowiek” na pewno nie brzmi dumnie.

XY

W tym co mówisz miej na względzie, że są tacy, którzy szczeniaki topią w worku.

Klaudia

Nie każdy jest mądry, nie każdy jest inteligentny, nie każdy wie, co i jak ze wszystkim ma zrobić. Gość może właśnie jest niemądry, nieinteligentny i nie wiedział co ma zrobić… albo się wstydził, czy bał, że będzie go to coś kosztowało ($). Wybrał więc najmniejsze zło: zrobił coś, co wydawało mu się najlepszą opcją dla tego psiaka. Nie zabił, nie zagłodził, nie wrzucił do śmietnika, nie zawiózł księdzu na plebanię tylko tam, gdzie wydawało mu się, że będzie OK.

Urko

@Klaudia Życzę ci zatem , abyś jak najszybciej w swoim życiu trafiła na takiego samego nieinteligentnego i “nie wiedzącego co robić” gościa. Który w odpowiednim momencie zapakuje cię do kartonu i zostawi pod bramą Św. Alberta. Będziesz mogła być mu po wsze czasy wdzięczna za to, że nie zabił, nie zagłodził i nie zostawił księdzu. I nawet jeśli twój post jest jedynie głupawą prowokacją, to życzę ci tego z całego serca .

Imiu

Lepsze to niż zostawić w lesie przywiązanego do drzewa itp. W Hiszpanii robią to na swój sposób.
Dziady!

Pasażer

Następnego już przywiąże do drzewa. – Przynajmniej go nie nagra pseudo monitoring. Taka oto lekcja popłynęła z tego zdarzenia.

Tomasz

Szkoda gadać . Trzeba nagłośnić temat. Następny delikwent nie podjedzie pod schronisko , tylko od razu nad rzekę. …….. o to chodzi?

Anna

Piesek jakikolwiek to nie żadna rzecz tylko żywa istotka która wymaga szacunku i opieki a ten osobnik jest śmieciem jak postąpił w ten sposób z tak bezbronna istotka powinien zostać przykładnie ukarany i postąpić z nim jak on postąpił z tym psiaczkiem.

Egon

Tz. jak powinien zostać potraktowany kierowca tego auta ? Napisz tak konkretnie bo aż jestem ciekaw szczegółów kary która wymierzasz ? Połącz sobie linię między komentarzami @Klaudia i @Tomasz a wyjdzie Ci istota problemu tej sprawy.

Człowiek, o którym mowa w artykule z pewnością postąpił niewłaściwie, można by powiedzieć, że jego działanie było z premedytacja. Z tym, że używając słowa “z premedytacją” zazwyczaj mamy na myśli planowanie negatywnego czynu, a ja wręcz jestem przekonany o tym, że osoba z artykułu był utwierdzony o tym, że postępuje humanitarnie. Jego intencje z pewnością nie były złe.

Beata

Ludzie zastanowcie sie ile wsrod nas potworow. Kocham zwierzeta. Mam ptaki,psa,oraz2koty. Wszystkie ze schroniska. Sa wdzieczne,kochane i ulozone. Pracuje aby zyly w zgodzie. Obserwuje ich zachowanie i czesto dochodze do wniosku,ze posiadaja wicej “ludzkich” cech niz sami ludzie.

Egon

Obserwuje ich zachowanie i czesto dochodze do wniosku,ze posiadaja wicej “ludzkich” cech niz sami ludzie.
Cieszę się i popieram Twoje zaangażowanie, ale nie zaprzeczaj logice składając tak ckliwe i fałszywe zdania.

Ad

Typowy SZMACIARZ, i pomyśleć, że tacy ludzie są rodzicami, mężami/żonami, pracują i tworzą to społeczeństwo…

XY

Ukarany to może zostać jedynie ten, kto zaopiekował się bezradnym psem. Za co? Za to, że taki jest. A paragraf się znajdzie.

Obserwujący

Pewnie suweren na wakacje wyjeżdżał…piesek się znudził/bombelek dostał alergii/przestał się piesek podobać no to frrrrruuuuu…jakim trzeba być człowiekiem żeby psa potraktować jak…śmieci…WSTYD,WSTYD…WSTYDŹ się człowieku.
Takiemu to wlepić mandat w wysokości 100 tys i do więzienia na 15 lat.