Samochód przypominał wóz służb technicznych, nie wzbudzał podejrzeń. Podróżowali nim jednak złodzieje

Samochód przypominał wóz służb technicznych, a podróżowało nim dwóch mężczyzn, teraz podejrzanych o kradzieże (jeden z nich to recydywista). Wewnątrz pojazdu policjanci odkryli 8 kradzionych kół samochodowych i kable, łącznie warte ok. 10 tys. zł.

 
Sobota, godzina 3.20 Toszek ulica Gliwicka, pyskowiccy policjanci prowadząc działania prewencyjne związane z odnotowanym wzrostem liczby włamań do garaży – zatrzymali samochód pozornie nie zbudzający podejrzeń. Policyjny nos ich nie mylił…

W ostatnich dniach mundurowi w Komisariatu Policji w Pyskowicach odnotowali wzrost aktywności włamywaczy. Obiektem zainteresowania przestępców były garaże, warsztaty i stodoły. Kradziono elektronarzędzia, koła samochodowe i wszystko na co łatwo znaleźć kupca – przekazuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.


Funkcjonariusze kryminalni oraz służba prewencyjna podjęli intensywne działania, które szybko przyniosły rezultat – w sobotę w środku nocy zatrzymano podejrzanych. Okazało się, że są to mieszkańcy województwa opolskiego, a rejon Toszka i Wielowsi stał się celem ze względu na dogodny dojazd i położenie

– dodaje Słomski.

Podczas przeszukania samochodu, którym podróżowali 29-letni mężczyzna i jego 19-letni kompan, policjanci natrafili na osiem aluminiowych kół samochodowych wraz z oponami oraz kable elektryczne o łącznej wartości około 10 tysięcy złotych. Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Starszy z nich był osobą wielokrotnie notowaną i karaną za przestępstwa przeciwko mieniu.

Właściciel mienia został powiadomiony o odzyskaniu swoich dóbr. Dopiero od policjantów dowiedział się, ze został okradziony. Śledczy będą teraz ustalać, do ilu obiektów włamywali się zatrzymani mieszkańcy województwa opolskiego – podsumowuje rzecznik.

Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Fakt, że znajdują się kupcy na kradzione przedmioty, powoduje, iż ten proceder kradzieży i włamań ciągle trwa, dlatego do przestępstw zaliczono także paserstwo. To zaś dzieli się na dwie kategorie – umyślne i nieumyślne. Kodeks przewiduje dla paserów kary od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

1 Komentarz
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze