Samochody na minuty znikają m.in. z Gliwic. Traficar “zoptymalizował” granice strefy wypożyczeń

Zaledwie cztery miesiące po uruchomieniu na Śląsku usługi wypożyczania samochodów na minuty, Traficar radykalnie ogranicza jej zasięg. Z oferty znikają m.in. Gliwice.

Jak poinformowało biuro prasowe, Traficar zmienia zasięg swojej strefy na terenie aglomeracji śląskiej. W efekcie tej zmiany od 7 sierpnia strefa obejmuje tylko wybrane rejony Katowic, Chorzowa oraz lotnisko w Pyrzowicach, gdzie poziom wynajmów był najwyższy.

– Dzięki optymalizacji granic strefy znacząco zmniejszy się dystans, który należy pokonać by wynająć samochód, co poprawi dostępność, a tym samym komfort korzystania z usługi – tłumaczy Anna Falkowska zajmująca się PR firmy.

To oznacza, że w wymienionych miejscach będzie można rozpoczynać i kończyć wynajem.

Użytkownicy nadal mają możliwość podróżowania między wszystkimi miastami Śląska i Zagłębia, jednak przy założeniu, że pojazd zostanie zwrócony w ramach strefy dostępności usługi, widocznej na mapie w aplikacji.

Przypomnijmy, usługa Traficara od kwietnia była dostępna w kilkunastu miastach Śląska i Zagłębia: m.in. w Gliwicach, Zabrzu, Bytomiu, Chorzowie, Sosnowcu czy Katowicach. W Polsce samochody na minuty można wypożyczyć również w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu oraz w Trójmieście.

(żms)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Yoyo
Yoyo

“poprawi dostępność, a tym samym komfort korzystania z usługi ‘ szczególnie ludziom z Gliwic :]

P.
P.

Jak coś normalnego pojawi się w tym mieście to zaraz trzeba to radykalnie ograniczyć. A szkoda bo dużo korzystałem.

Paton
Paton

Jakby takich osób było więcej to oferta by się rozszerzała. Ale jest ciemnota, która swoją ciemność potwierdza klikaniem.

Fabianek
Fabianek

Bo ciemnota korzysta z rowera miejskiego, na samochód jej nie stać z 500+.

ja skorzystałem kilkukrotnie…. wielka szkoda że znikają z Gliwic bo to często duże ułatwienie ale kilkukrotnie zdarzyło się że traficar stał dosyć daleko i rezygnowałem z wypożyczenia…. zdarzyło się i tak że “brakowało strefy” żeby zostawić auto tam gdzie chciałem a zapomniałem sobie tego sprawdzić i trzeba było się wracać do granicy strefy… Teraz tą strefę zamiast rozszerzyć to jeszcze zmniejszyli… a Traficar’owi życzę żeby stracił klientów na śląsku za to nieładne posunięcie.

Cezar.
Cezar.

Niestety, ale Gliwice to dziura.
Wystarczy pomieszkać chwilę w Poznaniu, Krakowie, czy Wrocławiu i przyjechać do Gliwic, aby to zauważyć.

@Cezar
Poznań, Kraków, Wrocław to dziury. Wystarczy pomieszkać chwilę z Londynie, Mexico City czy Buenos Aires

Atylla
Atylla

I co ty byś robił w wymienionych metropoliach oprócz zbierania drobnych na chodniku? Gliwice to twój mikro świat do grobowej deski.

Cliper
Cliper

Awe Cezar
Muszę przyznać że masz rację..Gliwice to mało miasteczkowosc w porównaniu do w/W
WROCŁAW poza wszelką konkurencją

Bambula
Bambula

Bo chodzi o czyjeś pieniądze, jakby ktoś zoptymalizował dziwne pomysły miasta nie byłoby nic, np wywalić taksówki, zajmują miejsca parkingowe, brudzą, nie płacą nic do miasta miesięcznie itd jaki to ma sens?

Mąż Haliny
Mąż Haliny

Obiecywali 300 samochodów w naszej aglomeracji. Niestety u nas się nie oplaca bo zyski są ze stania w korkach. W Warszawie jak ktoś jedzie 2 km to po drodze bedzie miał z dwa korki po 10 min. U nas jeszcze się tak nie korkuje. Wrocław ma elektryczne samochody na minuty i może tacy u nas się zjawią.
Ja z traficara korzystałem i było super.

rrolch
rrolch

Nie zauważyłem kiedy się pojawiły i gdzie. Podobnież nie odczuję jak znikną.

rocki
rocki

To bardzo ważny i wiele wnoszący głos w dyskusji. Podziw.

HAL
HAL

Jeżeli ktoś miał wiarę w to, że przyszłość z reklamy miasta jest tu, to już się rozwiała. W biednych Katowicach jest samochód i elektryczny skuter na minuty… No ale tam bieda, a tu sami krezusi.

Treficar
Treficar

GLIWICE PRZYSZŁOSCI NIE MA TU ! Więc uciekamy stąd SRUUUUU.

murzynek bambo
murzynek bambo

a my mamy frankiewicza , a wy nie

Pozbierali dane i tyle

anonim
anonim

Wzięli przykład z Tramwajów Śląskich i zoptymalizowali obszar działania. W Gliwicach tylko transport indywidualny sie opłaca. Wie to Urząd Miasta, dowiedziała się również prywatna firma…

AMF
AMF

Ampuła na pewno zdemaskuje w tym spisek cyklistów.

PS: widywał ktoś je tutaj?

Bambula
Bambula

Często na Zygmunt stal jeden ( zbieżność imion przypadkowa)

Beton
Beton

Stale na Góry Chełmskiej w okolicach Urzędu Rabunkowego.

Anomin
Anomin

“PS: widywał ktoś je tutaj?”
i to jest właśnie klucz! ;-)

Ampuła
Ampuła

Hołdując idei nieposiadania, klaszcząc z zachwytu nad możliwością minutowego dostępu – głębiej uzależniasz się od posiadacza. Podpierając się protezą ograniczonego użytkowania zawsze będziesz kulał. Stabilność jest w nieograniczonym rządzeniu własnością.

HAHAHA
HAHAHA

Racja. Prawdziwy polski janusz lub grażyna muszą mieć własne. Najlepiej tanie po Hansie albo Ingrid, z którego olej i smar kapie jak z cedzaka, a przepalony tłumik ryczy zostawiając za sobą chmurę czarnego dymu. Musi być diesel, bo chłopo-robotnik dziadek mówił, że jest oszczędny nawet w mieście na dystansach 1-10 km a zimą trzeba grzać 10 minut. Warto mieć własne, żeby na parkingu pod oknami pokazać sąsiadom kto tu Pan i pobić się o miejsce dla siebie. Warto mieć własne bo daje wyjątkową możliwość opłacania napraw, przeglądów, ubezpieczeń przez cały rok. Warto mieć własne, bo statystycznie 90% swojego życia taki… Czytaj więcej »

ja234
ja234

Więc właśnie, do większości ludzi nie dociera, że kochane auteczko przez 90% czasu stoi pod oknem tudzież drzwiami.
Nie wspominając o tym, że utrzymanie, statystycznie, auteczka kosztuje 3-5 tys zeta.

kolega
kolega

@ja234
“Nie wspominając o tym, że utrzymanie, statystycznie, auteczka kosztuje 3-5 tys zeta.” Małżonek też kosztuje (prezenty) więc rozumiem, że nie posiadasz, wakacje kosztują więc rozumiem, że nie jeździsz, do kina nie chadzasz, autobus też kosztuje, dom, mieszkanie też kosztują. Kurczę ty nawet nic nie jesz………Smutne to twoje życie

Gość
Gość

Tylko wakacje czy wieloletnie bezrobocie przed monitorem od rana do nocy? Ty to masz życie, kolego.

OlkaS
OlkaS

Kolega jak chce seksu to się żeni, jak zobaczyć film, to kupuje kino, a jak chce przejechać 3 przystanki, to kupuje autobus. Wie co robi i ma śmieszne życie.

elo
elo

…a rodzice od Brajana i Dżesiki kupili TDI w gazie, więc kredens z lat 80-tych wymienią dopiero za 5 lat.

Arkada
Arkada

O, Ampuła jest za szkleniem arkad na rynku. Brawo!

Czyli się nie przyjęło. Standard na zachodzie, a u nas wycofują. Ech Gliwice…

Nie Gliwice tutaj winne ale ktoś nie ogarnął biznes planu to po pierwsze. kolejna rzecz to po co z tego korzystać jak Uber tańszy ?

Rysiek
Rysiek

wszystko przez złodziejskie złotówy. najpierw wykonczyły ubera teraz innych

dupkens
dupkens

kruci.. akurat zdałam prawko XDDD

Dave
Dave

Mogli z jeden dla mnie zostawic w gliwicach.

Jak z poziomu aplikacji usunąć konto??? Wie ktoś coś na ten temat?

Trzeba do nich pisac e-mail ja juz 3 dzień czekam az usuną

Jeździło się kilka razy szkoda że znikają napewno stracą dużo klientów

ja234
ja234

Nic dziwnego, że ,niestety, auteczka na minuty się nie przyjęły.Albowiem w glajwicach na wstecznym każdy musi mieć swoje kochane auteczko i wjeżdżać nim pod drzwi.
Glajwice-przyszłość na wstecznym

mic
mic

ja 234 gdzie tak mózgi piorą jak ten twój takie to zryte od urodzenia czy nabyte?

psycholog
psycholog

Wyobraź sobie, że coś, co jest powszechne / fajne / pomocne / przydatne, jest dla ciebie niedostępne. Jak bardzo tego nienawidzisz?

kolega
kolega

Tak jak mic nienawidzi ja234 ? To baaaaardzo.

m87
m87

Dopóki miasto nie zadba o alternatywę dla auteczek to i tak każdy kto może, będzie wybierał taki środek transportu. Co mi po tym, że zostawię swoje ukochane nowiutkie auteczko, żeby się przejść choćby w okolicach rynku (gdzie absolutnie powinien rządzić pieszy), jak kończy się na przepychaniu wśród szrotu z Niemiec, własnych myśli człowiek nie słyszy z powodu ryku gratów i basu zapuszczanego przez Sebixa ku uciesze Karyny. Nie mówiąc o inhalacji spalinami.

Zofia
Zofia

Nie zadba. Na nieustannych robotach drogowych najłatwiej przewalić kasę.

Paton
Paton

Jakby tu żyli inteligentni mieszkańcy to nawet w takiej wsi na końcu metropolii byłyby samochody i skutery na wynajem czasowy. Ale tu żyją fani starych diesli na własność. Jednym słowem: ciemnota.

m87
m87

Nie rejestrować szrotu z Niemiec, a momentalnie samochód na minuty by się sprawdził, najlepiej jakaś cicha hybryda.

Believer
Believer

Czyli Twoim zdaniem, wszyscy mają posprzedawać swoje ” stare diesle”, żeby oddali nam Traficara, który jest budżetowo droższy od niektórych taksówek? Rozumiem, nowość nowością w tym mieście, i szkoda, że to wycofują, aczkolwiek pomyśl człowieku, co Ty wygadujesz za pierdoły. Że tak powiem, nie żyjemy w Dubaju, że każdego stać na wszystko, Gliwice zamieszkiwane są w większości przez klasę robotniczą, którą nie stać na wożenie dupska leasingowanym Clio, które kosztuje średnio 16 zł za 7 km przejażdzki.

Nebraska
Nebraska

Ktoś zabrania taksówek? Ci których stać na nowe auto też nie muszą codziennie jechać 4km do pracy własnym. Zobacz pod UM i innymi urzędami i firmami w centrum tablice SG i codziennie te same auta stoją po 8-9 h. A postój trochę na Portowej to zobaczysz ilu ludzi mogłyby przewieźć autobusy ale lepiej żeby kilkadziesiąt tys gratów zaczadzało miasto. Tylko w tym porąbanym mieście komunikacja miejska praktycznie nie istnieje. Niby jeździ tylko autobusy są pustawe. W Polsce powinien być zakaz sprowadzania gratów bo niczym nie różnią się od nielegalnych składowisk śmieci. Ale Polacy są ciemni jak pisał Paton. Wolą sami… Czytaj więcej »

m87
m87

Jak Cie nie stać to jeździsz autobusem, mnie nie stać na własny basen to korzystam z miejskiego. Najlepiej żeby każdy członek rodziny po starym kopciuchu posiadał, a potem mamy powietrze jakie mamy, a zdrowia za żadną kasę nie kupisz… Zgodzę się natomiast, że komunikacja miejska w Gliwicach pozostawia wiele do życzenia, tu miasto musiałoby chcieć coś zrobić, aby była jakaś sensowna alternatywa.