Scorpions w Arenie Gliwice. Legendarny zespół zagra koncert w lipcu 2019

fot. the-scorpions.com

Legendarna grupa Scorpions wystąpi w hali Arena Gliwice w lipcu 2019 r. Bilety w sprzedaży od 21 grudnia.

Fenomen, którego nikt nie może zdefiniować! Nieśmiertelne przeboje, refreny rozpoznawalne na całym świecie! Niemiecka maszyna, której nikt, nigdy nie zatrzyma! Legendarni Scorpions powrócą do Polski na dwa koncerty! Pierwszy z nich odbędzie się w Gliwicach.

Do tej pory każdy z koncertów Scorpions w Polsce cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a zespół otaczany jest prawdziwą estymą!

Wystarczy przypomnieć, że trzy ostatnie halowe koncerty w Polsce: 29 lipca 2018 roku – Atlas Arena w Łodzi, 1 grudnia 2017 roku – ERGO ARENA Gdańsk/Sopot, a także 4 marca 2016 roku – TAURON Arena w Krakowie były wyprzedane!

Dodając do tego pozostałe występy niemieckiego zespołu w Polsce śmiało można powiedzieć, że na wszystkich koncertach grupa Scorpions zgromadziła się już ponad milionową publiczność!

Scorpions zagra w Polsce w 2019 roku dwa koncerty: pierwszy (21 lipca) u nas. Bilety do sprzedaży ogólnej trafią w piątek, 21 grudnia o godzinie 10:00. Kupić je będzie można poprzez stronę www.prestigemjm.com. Dla najwierniejszych fanów niemieckiej grupy zostanie uruchomiona również przedsprzedaż wejściówek, która rozpocznie się 20 grudnia o godz. 10:00, także poprzez stronę www.prestigemjm.com.

(info arenagliwice.com)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
krs
krs

Coś mi się wydaje, że cebule narzekające są lekko zdziwione kto zagra. No cóż trzeba powiedzieć, że oklepane bo coraz popularniejsze imprezy są organizowane w owej wg. gliwickich cebul hali bankrut :). Pozdrawiam wszystkie narzekające cebule i szukające dziury w całym.

Szybki i zrelaksowany
Szybki i zrelaksowany

Jeszcze zdążą odwołać z powodów niezależnych od hali bankrut.

Raven
Raven

Ciebie też powinni odwołać. Nie podoba ci się w Gliwicach – co cię tu trzyma poza grawitacją?

Szybki i zrelaksowany
Szybki i zrelaksowany

Podoba ci się hala, to się do niej wprowadź. :-))

Raven
Raven

Pod warunkiem że taki fr.jer jak ty będzie sprzątał i otwierał mi drzwi jak będę wchodził.

TNM
TNM

Nareszcie ktoś rozpoznawalny w gliwickim cudzie nad Kłodnicą. Jeden z ulubionych zespołów Polaków, głównie wąsatych wujków z piwnym brzuszkiem. Nic dziwnego, w końcu na basie gra tam nasz rodak ze starego szlacheckiego rodu Mąciwodów. Zespół Scorpions to prawdziwa kwintesencja niemieckiego rocka w jego najgorszym wydaniu. Image wieśmetali, smętne teksty i proste jak budowa cepa melodyjki. Najbardziej znany utwór: “Wind of change”, z charakterystycznym motywem fletni pana, znanej z popularnych w latach 90. płyt z muzyką relaksacyjną typu “dźwięki lasu, puszczy i jezora”. Może dlatego Scorpions tak bardzo ukochali sobie niedorobieni wirtuozi gitary i wiochmetale, którzy słyną z otępiałego słuchu i… Czytaj więcej »

Beton
Beton

@TNM
Brawo. Komentarz idealnie opisujący polską narzekalską mentalność i skłonność do fatalizmu. Tak się składa, że zespoły, które wymieniłeś sprzedały na CAŁYM świece miliony płyt. Widocznie osób o opisanych przez Ciebie cechach jest na naszym globie bardzo dużo. Chętnie poznalibyśmy wszyscy raport na temat Twoich wysublimowanych gustów muzycznych, ale to dopiero po tym, jak wrócisz od lekarza z nowymi receptami na różowe okulary.
P.S. Twoja wypowiedź przynajmniej jest składna, poprawna ortograficznie i interpunkcyjnie, co rzadko zdarza się w postach ludzi o Twoim postrzeganiu świata. Duży plus.

TNM
TNM

@Beton
Na pewno słyszałeś, że ludzi głupich, niedokształconych, o złym guście albo braku takowego jest najwięcej na świecie. Dlatego największą oglądalność i słuchalność mają wszelkie szmiry i żenujące bzdury. Stąd dawniejsze orgiastyczne nakłady i dzisiejsze wyświetlenia w you tube. Kiedy czytam komentarze fanów Scorpions czy Raven wiem, że wdepnąłem w ocean melomanów-erudytów kładących nacisk na składnię, ortografię i interpunkcję. Szkoda, że pewność siebie daje ci tylko wypowiadanie się w imieniu nich wszystkich, jakbyś bez gromady klonów za plecami czuł się niepewny i zagubiony. Ludzie dzielący ze mną postrzeganie świata mają więcej odwagi.

Beton
Beton

@TNM Dla twojej jasności: nie jestem fanem ani Scorpions, ani Raven, ani specjalnym zwolennikiem naszej pięknej hali. Nie wypowiadam się w imieniu wszystkich, lecz swoim własnym i jak już wcześniej podkreślałem obowiązkiem zarządców takiego obiektu jak hala Arena jest organizowanie kasowych imprez. Zespół Scorpions jest gwarantem sprzedaży kompletu biletów i o to chodzi. A co do interpunkcji i ortografii, to w dzisiejszych czasach dyslektyków i ludzi o braku umiejętności pisania, o czytaniu ( zwłaszcza ) ze zrozumieniem nie wspominając, to umiejętność ich właściwego stosowania jest wymierająca, a to bardzo źle. Wystarczy poczytać wypowiedzi niektórych forumowiczów – czasami nie da się… Czytaj więcej »

Ampuła
Ampuła

Nie ma w tej balladzie żadnej fletni Pana. Albo masz słuch wyrobiony długoletnią robotą przy młocie pneumatycznym, albo gustujesz wyłącznie w duetach bawarskich akordeonistów w kamizelach z cekinami i puklami włosów do nerek. Zresztą sam tytuł tego kiczołowatego hitu jest inny, ale spod młota mógł pryskać żużel czy grys, stąd i wzrok twój popsuty.

Dobra rada
Dobra rada

Po niedawnym zaimplementowaniu do swojego skromnego słownika wyrażenia “spowolnić” i paru innych “odkryć” sugerowanych w komentarzach, proponuję włączyć też “licentia poetica”. To zdejmie z ciebie “obowiązek” wyrzucania z siebie grafomańskich tyrad o niczym. Nie lepiej, żebyś posłuchał arcymetalowej ballady “When The Smoke Is Going Down”, cichutko łkając ze wzruszenia?

Ampuła
Ampuła

Do meritum, do odkryć! Gdzie ta fletnia? Gdzież ona łka w tym kawałku? Jeden się g… zna i nawet kiczu porządnie nie potrafi sflekować, a drugi go licencjami podciera. I tak powstają grupy poetyckie.

ty
ty

“Wszystko jest kiczem, można powiedzieć. Muzyka jako taka jest kiczem; sztuka jest kiczem, literatura sama w sobie jest kiczem, praktycznie z definicji; ale także wszelka refleksja, a nawet, w pewnym sensie, każde działanie. Jedyna rzecz, która absolutnie nie jest kiczem, to nicość.” Michel Houellebecq (z książki Możliwość wyspy)

Ampuła
Ampuła

Głodnego nakarmić, spragnionemu nalać. Przygłuchemu od młota pneumatycznego – powtórzyć pytanie. GDZIE BRZMI FLETNIA PANA w utworze “Wind of Change” zespołu Scorpions?
Mam na myśli oryginał, a nie cover, który pewnie teraz panicznie nagrywacie w warunkach kuchennych. Dokładając tamburyn z durszlaka i karatale z zakrętek weków. Plus fletnię Pana z garści rurek ze stelaża fotela campingowego.

Piotrek
Piotrek

Ty tak na serio, czy seans z psychiatrą jeszcze się w tym tygodniu nie odbył?

DT
DT

Aleś buc. Fanzolisz jakieś kocopoły o latach 90′ podczas, gdy twój mental nadal oscyluje w okolicach XIVw.

Raven
Raven

To może przyznasz się czego słuchasz , ja mam to gdzieś czy słuchasz discopolo, gospel czy jesteś fanem Jacykowa czy śpisz w nogach . Hala powstała po to żeby tam mogły zagrać zespoły lub wykonawcy na których przyjdą ludzie, a nie żeby dla jakiegoś oszołoma organizować występ dla 100 widzów bo nikt więcej tego nie słucha. Nikt cię nie zmusza do pójścia na koncert więc w czym masz problem że kilkanaście tyś ludzi będzie się bawiło podwójnie dobrze bo bez ciebie.

Mieszkaniec
Mieszkaniec

TNM jeśli ten repertuar nie jest dopasowany do Twojego wysublimowanego gustu, to proponuję koncert disco polo i to najlepiej na jakiejś z wiejskich dożynek organizowanych w gminnych sołectwach! Tam znajdziesz dźwięki i teksty, które będą wprost proporcjonalne do ilorazu Twojej inteligencji!

Nutka
Nutka

Gliwicka hala Bankrut to taka “erzatz” arena dla ubogich. Weżmy np. koncert Martyniuka i Andersa . Nie o gustach chce ty pisać. Lecz o kpinie z gliwickiego fana. Ten sam koncert w Tauron Arena Kraków kosztuje za wstęp tyle samo co unas. tyle ,ze tam wystapi dodadkowo Bed Boys Blue i ktoś tam jeszcze. Scorpions ma swoich fanów ,to rzecz pewna. Tylko czy zapełnią halę ?

Raven
Raven

Możesz mnie oświecić co to za kapela łóżkowa Bed Boys Blue, znam Bad Boys Blue tamtych nie – grają jakieś covery czy po prostu śpią.

Hultay
Hultay

Widzę, że entuzjaści hali (i jej znakomitych menedżerów) nagle nabrali wiatru w żagle.
Stąd, kilka uwag, które, jak mam nadzieję, schłodzą rozpalone głowy.
Po pierwsze, jak na 15 miesięcy działania hali (liczę od czerwca 2018) to nie za wielki wyczyn,
bo Scorpionsi to dziś druga liga koncertowych tuzów,
a po drugie, nie wiadomo, po ile będą bilety i jak się rozejdą.
Uprzedzając ataki, też wolę Scorpions niż mordobicie,
ale takie wydarzenia to powinien być standard.
Wystarczy porównać program na 2019 hali Tauron w Krakowie.

xyz
xyz

Co prawda to prawda. Jeżdżę do Tauron Areny w Krakowie . Byłem tam 5 razy. Zawsze było super. Jakoś “filingu” koncertowego w hali Bankrut nie jestem w stanie sobie wyobrazić

krs
krs

Co to za zapach ? AAA to cebula :)

Raven
Raven

Nie bój się chętni się znajdą w promieniu 200 km mieszka kilka milionów ludzi więc o publikę jestem spokojny. To że ty ich uważasz za drugą ligę wcale nie znaczy że ci którzy wychowali się na ich starych kawałkach nie przyjdą. Słucham ich od jakiś 30 lat tak jak Die Toten Hosen i nadal lubię posłuchać jednych i drugich.

Retro
Retro

To jest dramat. Z dziecięcych idoli powinno się wyrosnąć dawno temu.

Raven
Raven

Idź oglądaj dalej teletubisie bo reszta za poważna dla ciebie.

Oko
Oko

Zamykam oczy i widze podrygujących w loży VIP frankiewicza,sowę, potocką oraz kubita

prosty_gliwiczanin
prosty_gliwiczanin

A jak rok temu w “Spirali” zagrał “Clan of Xymox”, holenderscy weterani mrocznej muzyki elektronicznej to na tym portalu nie było nawet wzmianki. Fajnie zagrał też support, zespół “Darkside Eons” z Katowic.

Ewa
Ewa

No i herzlich willkommen!

Joe
Joe

Zestawienie może ktoś szybko zrobi – jaki procent hali się zwróci albo ile trzeba będzie do niej dopłacić. Po ile bilet, ile biletów w sprzedaży, jaka jest w przybliżeniu gaża zespołu, itd.

Styx
Styx

Operatora Hali Arena nie interesują takie dane. Od agencji koncertowej dostaje ustaloną kasę za wynajem z obsługą i zabezpieczeniem. O ile sprzedaż biletów będzie zadowalająca albo muzyk wcześniej nie spadnie z innej sceny, to impreza się odbędzie. Jeśli nie, to hala z żalem informuje, że z przyczyn od niej niezależnych impreza się nie odbędzie i zostaje z pustym terminem i ręką w nocniku. Tak już było chyba 3-krotnie w ciągu 6 miesięcy. Przy rocznych wydatkach na utrzymanie rzędu 8-10 mln to jest katastrofa.

Ad
Ad

Fajnie, ale to są tylko 70-latkowie z Niemiec a nie Metallica czy reklamowane na otwarcie U2…

,,
,,

Nieszczególnie, Metallica to 60-latkowie z kraju Niemca Trumpa.

Kolega
Kolega

Ale to chyba pomyłka bo ten zespół zagarał pożegnalną trasę koncertową min w Polsce. Jezeli zagrają to znaczy, że oszukali wszystkich

Maciej
Maciej

Info o trasie jest na oficjalnej stronie Scorpions, gadanie o ostatniej trasie to tylko chwyt marketingowy :P

Kris
Kris

Może to będzie Tribute to Scorpions. Przy czym Scorpions to tacy The Rolling Stones dla ubogich wieśniaków.

Raven
Raven

Połóż głowę na wadze w markecie i naciśnij BURAK chociaż pewnie będziesz miał problem z czytaniem więc poproś kogoś. To że ktoś woli inny zespół niż ty to już wieśniak? Pewnie o wielu zespołach których słucham to nawet nie słyszałeś bo ty słuchasz tylko wielkich, a czasem te inne zespoły grają super muzę której się lepiej słucha niż hitów super grup odcinających kupony od starych nagrań bo nie potrafią stworzyć nic nowego co byłoby hitem.

,,
,,

Niemcy kochają Polaków i nie mogą skończyć się z nimi żegnać.

Bowie
Bowie

…raczej doić frajerów z fatalnym gustem.

,,
,,

Wychodzi na to, że Mąciwoda doi swoich.

Bowie
Bowie

50% fanów wzięło się z jego powodu. Pod sceną robią masowy brandzling, bo “Jeju, Polak gra w zachodniej kapeli, łał!!!”.

,,
,,

Ale na Scorpions nie będą się ***** tak jak na koncercie Adriana na pl. Krakowskim z powodu oklasków lecących z głośników ?

krzysztof
krzysztof

jeszcze emerytów Marylkę Rodowicz i Irkę Santor i będzie koncert na dwa świerszcze

ja234
ja234

Mają szczęście glajwice.Faktycznie, może być duże zainteresowanie, choć brzmienia nieco oklepane.

Gość
Gość

No widzisz a tak gliwickie komentatory mendowate narzekaly, ze nic sie nie bedzie działo. Psy szczekają a swiat dalej idzie do przodu. Jupijajej gliwickie sredniowieczne komentatory

,,
,,

Kiedy przyjedzie Sławomir, będziesz szczęśliwy razem z glajwicami.

wiesiek
wiesiek

Sławomir jest za drogi na glajwice ale Don Wasyl się wyprzeda.

,,
,,

Don Vasyl to raczej klimat Parku Chopina, wysuszonego przez DTŚ.

Beton
Beton

Nie to ładne, co ładne, tylko to co się komuś podoba. Może być nawet koncert kolęd śpiewany przez Wietnamczyków w języku Suahili, albo konkurs w rzucie twardym stolcem do ruchomego celu aranżowanego na “gwiazdy” polskiej sceny politycznej. Chodzi o sprzedaż miejsc w hali i korzyści dla miejscowych sklepikarzy, hotelarzy, taksówkarzy itd. Jeśli bilety się sprzedają, nie ma co narzekać.

,,
,,

Każdy przyjedzie swoim samochodem nie taksówką, budy pod halą będą przyjezdne, nikt nie będzie spał w żadnym hoteliku a tylko po koncercie wskoczy za kierownicę, wyskoczy na którąś z autostrad i za parę godzin zanurkuje we własnym łóżku. Niektórzy to nawet zjedzą własne kanapki albo zarzucą po drodze hot doga na CPN-ie

The Tiger@
The Tiger@

Nie, nie każdy. Można się sprzeczać czy to będzie 50% czy 70%. Ale na pewno nie każdy.

,,
,,

70% czy 95% ?

Znam się
Znam się

Stawiam na 90-98%

The Tiger@
The Tiger@

To normalne… tych z samochodami się skasuje za parking, a na tych pozostałych też jakoś zarobi. Np.”darmowe” gry na telefony komórkowe też się utrzymują z tych 1-2%, które za nie płacą.

Znam się
Znam się

@ The Tiger@
Żartowniś? Parking na 800 samochodów. Miejsc w hali 13 tys. Okolica dewastowana samochodami bez opłat. Ale “jakoś się zarobi”? ROTFL

The Tiger@
The Tiger@

No to będzie się tę okolicę patrolowało i kasowało. Nawet na większe kwoty. Oczywiście, że nie będzie to dziś lub jutro tylko z czasem.

,,
,,

A co jeśli w wyniku PiSowskiej podwyżki cen prądu nastąpi Blackout ?

Stanisław Guzek
Stanisław Guzek

To Tadeusz Nalepa żyje ? Zespół reaktywował ?

,,
,,

Po PiSowskiej reformie oświaty, mylisz **** Breakout z Blackout. Za dużo sączysz Don Vasyla.

imię jego
imię jego

Zanim zaczniesz kogoś obrażać **** przeczytaj zyciorys Tadeusza Nalepy Stanisława Guzka (Stan Borys) oraz Miry Kubasińskiej. Baczność ***** ! Polecenie wykonać. Spocznij.

Marian Jabłoński
Marian Jabłoński

O cholerka, znów wszystkie uliczki os Baildona i Politechniki będą zawalone autami. A parkingi przypodiumowe prawie puste. Ciekawe dlaczego? Nawet polna droga do stawu Cegielnia pełna aut, tylko patrzeć jak postawią wszędzie na osiedlach i przy stawie złodziejskie parkomaty.

,,
,,

A ty posłuchaj Uwięzionej Jaskółki po niemiecku, nagranej dla wytwórni Amiga, *****