Serum do rzęs – co zawiera i jak wybrać idealne dla siebie?

Zadbana okolica oka i długie, mocne rzęsy w zasadzie wystarczają, aby podkreślić spojrzenie. Niestety nie każdy może pochwalić się naturalnie pięknymi rzęsami. Możesz wspierać się sztucznymi włoskami lub pogrubiającymi maskarami, ale najlepsze rezultaty osiągniesz dbając o ich wzmocnienie, w czym pomaga dobre serum do rzęs. Sprawdź, co powinno zawierać, aby jego stosowanie przyniosło pożądane efekty i na jakiej podstawie wybrać idealny dla siebie kosmetyk!

 

Czym jest i jak działa serum do rzęs? 

Poszczególne rodzaje kosmetyków do pielęgnacji różnią się głównie składem, konsystencją i sposobem aplikacji. Serum zwykle jest preparatem płynnym, dzięki czemu dobrze się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu. 

Serum do rzęs, w zależności od wybranego preparatu i wskazań producenta, aplikuje się na skórę wzdłuż ich linii lub także na włoski. Zadaniem takiego kosmetyku jest wzmocnienie rzęs, stymulacja ich wzrostu, pogrubienie i wydłużenia. Odpowiednio dobrany preparat będzie dbał również o naturalny blask włosków. 

Czy warto stosować serum do rzęs? 

Wiele osób nie traktuje serum do rzęs jako niezbędnego kosmetyku. Zapominamy, że rzęsy są rodzajem włosów i podobnie jak te na skórze głowy wyrastają z mieszków włosowych. Do prawidłowego wzrostu potrzebują szeregu witamin, minerałów i związków odżywczych. Bez odpowiednich składników nie będą mocne i grube. Szkodliwie działa na nie codzienny demakijaż, zwłaszcza jeśli nadmiernie pocieramy oczy wacikiem. Włoski ulegają osłabieniu także przez zbyt częste doklejanie sztucznych rzęs czy używanie niskiej jakości maskary. 

Systematyczne stosowanie serum do rzęs pozwala na ich odżywienie, wzmocnienie i stymulację. Odpowiednio wybrany preparat będzie skuteczny. Kosmetyk taki warto stosować, jeśli rzęsy są słabe, cienkie i rzadkie, ale również wówczas, gdy zależy nam na utrzymaniu zdrowych i pięknych rzęs oraz ich ochronie.   

Czym kierować się podczas wyboru serum do rzęs? ?

Podstawowym kryterium jest jego skład. Kosmetyk powinien zawierać związki, które mają udowodnione właściwości poprawiające kondycję rzęs. Jednak ważna jest nie tylko skuteczność takiego preparatu, ale również bezpieczeństwo dla wrażliwej okolicy oka i samych oczu. Trzeba mieć na uwadze, że zawsze istnieje ryzyko przedostania się serum na powierzchnię gałki ocznej. 

Serum zawierające sztuczne dodatki, głównie bimatoprost i jego pochodne, po przedostaniu się do gałki ocznej może spowodować nie tylko podrażnienia, ale także poważne powikłania. Ponadto substancje te, chociaż cechują się wysoką skutecznością, to jednocześnie działają na rzęsy uzależniająco. Po ich odstawieniu włoski szybko stają się słabe i mogą nadmiernie wypadać. 

Serum idealnym dla każdego będzie kosmetyk naturalny, o jasnym i czytelnym składzie INCI, w którym nie ukrywają się drażniące substancje chemiczne. Przy wyborze odżywki dla siebie warto zwracać uwagę również na jej deklarowaną wydajność. Niektóre kosmetyki pomimo niewielkiej objętości i wyższej ceny, mogą starczać na bardzo długo. 

Jakie składniki powinny znajdować się w dobrym serum do rzęs? 

Warto wybierać kosmetyki zawierające wyłącznie bezpieczne składniki, które nie podrażniają nawet bardzo wrażliwej skóry. Do takich należą te pochodzenia naturalnego. Odpowiednie kompozycje roślinnych ekstraktów w sposób łagodny dostarczają do skóry w okolicy rzęs związki korzystnie wpływające na ich kondycję. 

Szczególnie ważne dla włosków są peptydy – usprawniają mikrokrążenie, wzmacniają mieszki włosowe i wydłużają fazę ich wzrostu. Do składników, które chronią i nadają włosom naturalny połysk należą także substancje o właściwościach kojących i nawilżających, np. kwas hialuronowy i alantoina. Związki te pozwalają na domknięcie łusek, dzięki czemu rzęsy stają gładkie, lśniące i odporniejsze na działanie czynników zewnętrznych.   

materiał partnera