Sidney Polak wystąpi w Gliwicach. Artysta w tym roku wyda trzecią solową płytę

W Centrum Kultury Jazovia 26 kwietnia zapowiada się ciekawy koncert. Sidney Polak wystąpi w Gliwicach w ramach festiwalu Filharmonia 2019.

Sidney, a właściwie Jarosław Polak jest muzykiem, producentem muzycznym, kompozytorem, autorem tekstów, od 1990 roku był perkusistą w zespole T.Love, z którym nagrał około 15 albumów i zagrał około 3 tysiące koncertów.

Na swoim koncie ma także dwie solowe płyty z autorskimi kompozycjami z pogranicza reggae, hiphopu i folku: „Sidney Polak” (2004) oraz „Cyfrowy styl życia” (2009).

Piosenki takie jak „Skuter”, „Chomiczówka” czy „Otwieram wino” podbiły serca polskiej publiczności i zapewniły mu ogromną popularność. Sidney jest także producentem muzycznym. Współpracował z Juniorem Stressem, Vavamuffin, Trzeci Wymiar czy Dreadsquad.

Rok 2018 to zawieszenie działalności koncertowej zespołu T.Love i powrót Sidney’a do solowej aktywności. Artysta pojawił się na festiwalu Ostróda Reggae Festival, gdzie zaprezentował program oparty na piosenkach reggae ze swojego repertuaru.

Jesienią tego roku światło dzienne ujrzy trzeci solowy album Sidney’ a Polaka, zatytułowany po prostu ‘3’.

Nowy krążek promowany jest dotychczas utworem ‘Twarzą w twarz’, do którego zrealizowany został klip, będący zapisem samotnej podróży artysty do Australii i Nowej Zelandii. Co ciekawe utwór został skomponowany już po rejestracji materiału video. W Jazovii Sidney Polak wystąpi w czteroosobowym, pełnym składzie.

26 kwietnia, godzina 21:00, CK Jazovia, Rynek 10, bilety w cenie 30 zł dostępne są tutaj.

Wydarzenie w serwisie facebook.com.

(żms)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
LOL
LOL

Gliwicka klasyka kultury: występy “gwiazd” sprzed dekad. A w Jazzowi zobili już restaurację i bar, którymi się chwalą na stronie internetowej, czy jak syn poseł jeszcze nie zdecydowali jaki mają ścieżkę rozwoju?