Skoordynowana akcja służb przeciwko kierującym pod wpływem narkotyków. Wykryto 4 przypadki


Policjanci wraz z inspektorami WITD oraz celnikami, w towarzystwie 3 wyszkolonych psów kontrolowali kierujących na drogach w Gliwicach i powiecie. Celem było wyeliminowanie osób pod wpływem alkoholu i narkotyków.

W ramach tych działań szczegółowym kontrolom poddawani byli kierujący wszelkimi pojazdami. Przedstawiciele służb prowadzili czynności m.in. na drogach wjazdowych do Gliwic.

Akcję przeprowadzono w środę, 5 czerwca, od 16.00 do 24.00. Skontrolowano stan 193 kierujących. Zatrzymano 4 kierowców po użyciu narkotyków oraz wykryto 2 osoby posiadające przy sobie narkotyki.

W czasie kontroli wpadł też kierujący samochodem bez uprawnień. Nałożono 13 mandatów karnych za wykroczenia drogowe, 18 sytuacji zakończyło się pomyślnie dla kierujących – zastosowano pouczenia.


Jak zapowiada policja, podobne akcje będą ponawiane.

(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
RealistA

Bravo dla policjantów!!!

Tylko nie mów nikomu

Jak wszyscy wiemy znaczny procent kierowców pod wpływem to ci w koloratkach. Traktujmy ich na równi z murarzami, którzy dotąd nie mieli taryfy ulgowej, jak księża i sztucznie zawyżali statystyki.

Ostatni Sprawiedliwy

@Tylko nie mów nikomu.
Szkoda że nie przeprowadzano badań politykom.
Jedna pijana czerwona świnia stała nad grobami polskich bohaterów, zamordowanych przez inne czerwone świnie.

christoph

Dokładnie. Tego co się spóźnił na samolot do Smoleńska również.

RamPamPam

Twój Nick powinien brzmieć “ostatni pies “.

gość

Rysiu Kalisz z żona kontynuują te stare tradycje działaczy lewicowych, narkotyki do Polski zaczęto sprowadzać dla oddziałów ORMO, żeby się nasztagali przed akcją i bohatersko walili kogo tam mieli akurat przykazane, potem kontakty się sprywatyzowały, podobnie jak SB-ectwo chciało jakieś towarzystwo wykończyć to im narkotyki dostarczali, tak było z muzykami typu Rysiek Riedel

Kolargol

Najprawdopodobniej tak to wygladalo

RamPamPam

Pytanie. Czy podobnym testom są funkcjonariusze KMP Gliwice pracujący jako kryminalni czyli bez umundurowania. Niejednokrotnie ów Panów widać,gdy są lekko mówiąc “nie swoi”. Czy ręka rękę myje?

Basia

O 13:01 być w takim stanie, żeby zdania nie potrafić sklecić? Wcześnie rano zacząłeś się wprowadzać w stan “nieswojości”.

Kolargol

Jesli chodzi o gliwice to byl taki okres ze kryminalna miala swoich dilerow ktorym dostarczala dragi do sprzedania skonfiskowane z innych akcji a jak teraz to nie wiem

Gruntowy przymrozek

Draegger poszedł w ruch

Lime

Oby jak najczęściej były ponawiane, narkomanom nawet yanosik tyłka nie urtuje

Ampuła

To dlatego, że cały pion drogówki siedzi w areszcie za łapówki. Na ich miejsce awaryjnie ściągnięto – z czuwań przy sztandarze – kapelanów policyjnych z okolic. I oni od razu zgłosili Biskupowi Kapelanowi Komendy Wojewódzkiej potrzebę akcji wobec odurzonych narkotycznie kierowców. Taki przypomina zachowaniem osobę egzorcyzmowaną. Miota przez CB przekleństwami w wielu językach. Rzuca się po szoferce, jakby języki gorącej smoły napływały z ładowni pod fotel i ku stopom w klapkach. Robi małpie miny do otoczenia, niczym stworzenie z nieboskiej kreacji. A do tego szatańskim śmiechem i spazmatycznym zaciskaniem pazurów na kierownicy reaguje na próbę powieszenia w kabinie różańca, wklejenie… Czytaj więcej »

Robert

Hahaha.. a jestem ciekaw czy policjanci kryminalni z oddziałów prewencji czy ci co jeżdżą po cywilnemu… są poddawani takim teścikom.. macie pojęcie ile towaru nie oddawane jest do sejfu?? Tyle przypadków co widziałem na żywo… jak walą amfe po nosie na służbie albo koks.. jak na patrolu jarają blanty.. i taki może se swobodnie jeździć bo pokaże blachę i na tym się skończy a ile razy kupowało się jakieś smakołyki a sprzedawali je psiarskie… książkę by można napisać o takich…

ja234

Bardzo dobrze.Niech będzie więcej kontroli trwających cały dzień.Wlepiać mandaty,zabierać auteczko cwaniaczkom,piratom drogowym.Aż się suwerena wytresuje.(16:23+56)

Gliwiczanin

Widzę że ciebie nie zatrzymali a powinni i zabrać ci rowerek i do puchy