Śmiertelny wypadek na DW 901. Wskutek czołowego zderzenia z ciężarówką zginął 29-letni kierowca

W Zacharzowicach w powiecie gliwickim doszło do tragicznego wypadku drogowego. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym, śmierć poniósł kierowca pierwszego z pojazdów.

Do zdarzenia doszło między Pyskowicami a Wielowsią (DW 901), na łuku drogi, po godzinie 17:00 w czwartek. Trasa była zablokowana w obu kierunkach. Internauci donosili, że wskutek zdarzenia osobówka uległa rozerwaniu na części.

– 16 listopada o godzinie 17:25 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Gliwicach przyjął zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego z samochodem ciężarowym w miejscowości Zacharzowice w gminie Wielowieś na ul. Poznańskiej. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł kierujący samochodem osobowym – informuje straż pożarna. W działaniach brało udział 5 zastępów PSP, łącznie 16 strażaków. Okoliczności wypadku wyjaśnia policja. Ofiara to mieszkaniec Pyskowic.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 29-letni kierowca volkswagena, w trakcie wyprzedzania ciągu pojazdów, utracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwny pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka dostawczym meredesem, którym kierował 61-latek. Kierowca większego pojazdu został opatrzony na miejscu, nie doznał poważnych obrażeń

– informuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

Droga była nieprzejezdna przez wiele godzin. Na miejscu pracowali policjanci z gliwickiej drogówki, prokurator, technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych, którzy prowadzili oględziny.

Zebrane dowody oraz zeznania świadków pozwolą na ustalenie bezpośrednich przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Szczątki samochodu, którym podróżował mieszkaniec Pyskowic, zostały zabezpieczone do dalszych badań – dodaje Słomski.

(żms)
fot. KM PSP Gliwice, KMP Gliwice

9 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze