Spore zmiany w Radzie Nadzorczej Piasta Gliwice. W nowym składzie wiceprezydent oraz prezes Kar-Telu

Zastępca prezydenta Gliwic Krystian Tomala oraz prezes firmy Kar-Tel, Zbigniew Kałuża to nowi członkowie Rady Nadzorczej klubu Piast Gliwice S.A.

Jak dowiadujemy się z oficjalnej witryny internetowej Niebiesko-Czerwonych, we wtorek, 1 października, odbyło się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Gliwickiego Klubu Sportowego „Piast” S.A. Na mocy podjętych uchwał dokonano zmian w składzie Rady Nadzorczej Spółki.

Do organu nadzorczego powołano Krystiana Tomalę, wiceprezydenta Gliwic oraz Zbigniewa Kałużę, prezesa firmy Kar-Tel. Zastąpili oni Rafała AdamusaTomasza Szulca. Klub nie podaje przyczyny takiej decyzji Zgromadzenia.


Trzech udziałowców w Radzie Nadzorczej

W organie nadzoru Piasta zasiądzie teraz trójka przedstawicieli udziałowców. Największy pakiet 66,68 % akcji klubu z Okrzei posiada miasto reprezentowane od wtorku przez wiceprezydenta Tomalę. Drugi pod względem wielkości udział (26,02%) należy do Kar-Telu, którego prezesem jest Kałuża. Najmniej akcji Piasta – bo zaledwie 7,3 % jest w posiadaniu Stowarzyszenia GKS “Piast” – tam prezesem jest Grzegorz Jaworski.

Sposób na lepszą kontrolę?

Nie tak dawno temu na łamach Miejskiego Serwisu Informacyjnego miasto apelowało do władz aktualnego Mistrza Polski w piłce nożnej o ujawnienie dokładnych danych finansowych za miniony sezon. Rzecz działa się w połowie sierpnia, pisaliśmy o tym tutaj.

Ze względu na brak wymaganych sprawozdań wstrzymano wypłatę Piastowi miejskiej dotacji na II półrocze 2019 roku, przyznawanej w ramach wsparcia rozwoju sportu w dyscyplinach zespołowych. Poza wzmianką, że trwają rozmowy na ten temat, magistrat nie informował o dalszym biegu tej sprawy, jednak już dwa tygodnie później, po decyzji wydanej 29 sierpnia, pieniądze w kwocie 6 mln złotych zostały klubowi przyznane.

Nadzór nad prawidłową realizacją zadań spółek z większościowym udziałem miasta, w tym również nad spółką Piast Gliwice S.A. sprawuje w Gliwicach wiceprezydent Adam Neumann. Widocznie tego rodzaju kontrola była niedostateczna, gdyż zdecydowano się na wprowadzenie do Rady Nadzorczej klubu kolejnego wiceprezydenta – Krystiana Tomali.

(żms)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
HAL

Dlaczego Miasto okrada podatnika na finansowanie zawodowego i w dużej części prywatnego biznesu, z którego poza prywatnymi inwestorami, nikt nic nie ma? Oprócz różnorakich problemów i strat finansowych, do pokrywania których udziałowcy klubu, w tym Miasto, nie czują się zobowiązani statystyczny gliwiczanin nie ma niczego. Pan Tomala – koneser starych samochodów, jak nowa gwiazda ulicznej architektury, Kałdonek, z którym “tworzą” Nowe Gliwice 2 – w MZUK zainwestował w traktory z przyczepami, które krążą po Gliwicach jak po rodzinnych wiejskich terenach młodego wiceprezydenta z opolszczyzny bez kompetencji, za to z aferą korupcyjną kiedy bez kompetencji został dyrektorem Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej. Gość… Czytaj więcej »

???

Stowarzyszenie GKS Piast i stowarzyszenie Piastoholicy to to samo???

Gliwiczanin

Nie

Pat

Które z nich nie doi kasy z miejskiego budżetu?

HAL

Akcjonariusze spółki zarządzającej rozgrywkami (przedstawiciele 16 klubów oraz PZPN ) podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy powołali nową radę nadzorczą na roczną kadencję. W jej skład weszli Grzegorz Jaworski z Piasta Gliwice, Dariusz Mioduski z Legii Warszawa, Adam Mandziara z Lechii Gdańsk, Jakub Tabisz z Cracovii, Cezary Kulesza z Jagiellonii Białystok, Jarosław Mroczek z Pogoni Szczecin, a także prezes PZPN Zbigniew Boniek. Ten ostatni tak skwitował obrady: “Wczorajsze spotkanie wspólników ESA to jeden wielki smutek. Zero dyskusji o piłce…. zero. Jedyne co kręci środowisko to kto kogo wykiwa…… smutna prawda. Tak piłka klubowa do przodu nie pójdzie.” Chciałbym usłyszeć od przyszłego prezydenta… Czytaj więcej »

Pfff

Czyli już kolejny szykuje sobie posadkę na wypadek zmiany w magistracie? W końcu, w przypadku wygranej ZF wszyscy wiceprezydenci lecą ze swoich stanowisk.

Joe

A pan Tomala swój zad udostępnia radzie nadzorczej w ramach obowiązków ratuszowych i ratuszowej pensji, czy dostaje działkę od Piasta? Jak duża jest to kwota?

VAkk

“Klub nie podaje przyczyny takiej decyzji Zgromadzenia.” – nie podaje się też kosztów utrzymania hali… to są standardy pewnego pana, którego podobizną jest wyklejone całe miasto. Cóż, Gliwiczanie polecą na niego głosować, już taki mają ze sobą problem

Imiu

kreatywna księgowość, poziom “a co mi robisz”

''

Miałem nadzieję, że Krecina wrócił, ten to trzymał standardy.

mieszkaniec 1966

utrzymanie niemot politycznych,partyjnych i innych klik , które wmawiają społeczeństwu ,że coś zrobią dla poprawy ich życia – to wmawianie słabym umysłom, mrzonek i okłamywanie ludzi od zawsze,ludzie na stołkach troszczą się o własne interesy i kasę która płynie do nich szerokim strumieniem,pozwalając im żyć bardzo wygodnie – ślizgając się po obywatelach ciemnego luda liczącego na cud ,że z pańskiego stołu coś dla nich spadnie,jedną ręką dają ochłap drugą odbierają w różnego rodzaju podatkach.Nie będąc w żadnej partii z moich podatków są utrzymywani i wiecznie im mało,wystarczy popatrzeć jak mają parcie na władzę , na oszustwie żerują licząc na głosy… Czytaj więcej »

DD

Dziękuję Ci za komentarz.

The Tiger@

Nie głosując… głosujesz na tego co dostaje najwięcej głosów.

Dionizy

Dać tam kogoś z Pisu to zrobi porządek

ewa

Zatrudni kogoś ze złotą ketą i sygnetami, rodzinę wymości i przekaże fundusze do Torunia

krzysztof

frankiewicz TO ZŁO kto chce na **** głosować NIGDY takiego się usuwa z polityki

ja234

Ale się moszczą…jak zygmunt dostanie się do senatu(oby nie) będzie wietrzenie urzędu.
Kontrola nad piastem-porażką-amatorami jest potrzebna,najlepiej byłoby gdyby miasto nie futrowało kopaczy.Jednakże najlepszym z najlepszych rozwiązań jest likwidacja piasta.(1246)

MCWGKS

Sorry lecz co Wy możecie powiedzieć???? Ile lat czekaliśMY na ekstraklasę w Gliwicach? JesteśMY na pewnym poziomie dzieki NASZYM Piłkarzom i Tymi,którzy chcą dobra PIASTA!!! Kto płaci i wspomaga PIASTA??? MY GLIWICZANIE,tylko PIAST!!!Starzy Kibice wiedzą co znaczy MCWGKS…. 1945

Mieszkaniec Gliwic

Czekaliśmy lata,pamiętam.A teraz nie cieszymy sie z ekstraklasy? 4200 kibiców na mecz /500 w mlynie/? Kiedyś Cała Okrzeii na starym stadionie była Nasza

DD

Kiedyś sport był uczciwy.

bzik

Mamy ekstraklasę i co…….? Pogoda stała się u nas lepsza, podatki niższe? Woda w kranie lepiej smakuje? Co to za sport, że tacy kibole górnika dalej obrzucają piasta błotem i vice versa? To co, jak np. górnik wygra Ligę Mistrzów to na naszym podwórku i tak będzie służył tylko do je..nia kibolom “wrogich” drużyn? Sorry, ale dla mnie pomimo garstki prawdziwych kibiców (wyjątek potwierdzający regułę), ten sport to igrzyska dla bezmózgich kiboli i mafii.