Piast bez dotacji na II półrocze, miasto publicznie domaga się ujawnienia danych finansowych

Miasto ogłosiło wykaz podmiotów, którym przyznano dotację w ramach miejskiego wsparcia dla sportów drużynowych na drugie półrocze 2019 roku. Zamiast spodziewanych milionów, dla Piasta Gliwice przeznaczono tym razem tylko 30 tys. zł.

Kwota ta w całości ma być przeznaczona na wzrost poziomu sportowego w dyscyplinie piłka nożna u dzieci i młodzieży.

Co się dzieje na linii magistrat – Piast Gliwice dokładnie nie wiadomo. We wtorek, 13 sierpnia, w Miejskim Serwisie Informacyjnym opublikowano artykuł o zastanawiającej treści.

Wynika z niego, że miasto domaga się od klubu z Okrzei dokładnych danych finansowych za miniony mistrzowski sezon.

“Władze Gliwic oczekują informacji na temat dochodów oraz kosztów, jakie poniósł klub w związku ze zdobyciem Mistrzostwa Polski i transferami, a także przedstawienia spójnej wizji zarządzania finansami klubu w przyszłości. Miastu zależy bowiem, aby sukces z ubiegłego sezonu nie był wydarzeniem jednorazowym, a klub zyskał warunki do trwałego rozwoju. Decyzje dotyczące zaangażowania miejskich pieniędzy muszą być podejmowane w oparciu o rzetelne dane finansowe dostarczone przez władze klubu” – czytamy w artykule zatytułowanym “Stabilne finanse Piasta gwarancją dalszych sukcesów” (MSI).

Jak dowiadujemy się z magistrackiego informatora, obecnie między urzędnikami a przedstawicielami Piasta trwają rozmowy dotyczące przyznania dotacji na realizację zadania w zakresie wsparcia rozwoju piłki nożnej, a więc dofinansowania bieżącej działalności klubu w II półroczu 2019 roku.

Przypomnijmy, GKS “Piast” jest spółką z większościowym udziałem miasta Gliwice. Urzędnicy regularnie od 8 lat, dwa razy w roku, przyznają klubowi dotacje. W I półroczu niebiesko-czerwoni otrzymali już z miejskiej kasy 6 mln zł.

Zapytane o całą sytuację biuro prasowe Piasta Gliwice na razie nie udzieliło informacji zwrotnej.

(żms)
fot. A. Witwicki

28
Komentarze

avatar
3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
marcin
marcin

Tu nie chodzi tylko o Piasta. Urząd zaczął ostatnio bardzo rygorystycznie podchodzić do wszystkich podmiotów zewnętrznych, z którymi współpracuje. I nie chodzi tylko o spółki miejskie, ale również firmy prywatne czy inne instytucje. Urzędnicy na wszystko chcą mieć jakiś papier – sprawozdania finansowe, faktury, oświadczenia, zaświadczenia, wyciągi z rejestrów itd. Nieoficjalnie się mówi, że to efekt niedawnych kontroli, które burzą przeszły przez Gliwice.

Piotr
Piotr

Czyli do tej pory UM nie interesował się na co wydaje publiczną kasę i czy w ogóle robi to zasadnie??? Znaczyłoby to, że rzekomo wspaniale zarządzane miasto jest przysłowiową stajnią Augiasza, a wszyscy, którzy powtarzali propagandowy slogan od Budki, Golbik, Kobylińskiego przez Gonciarza i Mirosławę Sander na proboszczach kończąc, to leniwi i obijający się stajenni chwalący Pana, który nie panuje nad majątkiem? A jeżeli jest tak źle, to gdzie są wyniki kontroli, wnioski o kary?

Kazik
Kazik

No i podwyżka karnetów się msci ,jest stare powiedzonko -PAZERNY DWA RAZY TRACI.to juz pisałem i to się sprawdziło.hi hi..

:)
:)

Alleluja! A co z wynikami finansowymi hali Arena? Prezydenta nie interesują, czy zna je, ale nie pokazuje opinii publicznej ze wstydu, bo chyba nie z dumy?

AndrzejD
AndrzejD

Wyniki finansowe Hali Bankrut im. Zygmunta Frankiewicza, powinien zbadać NIK, CBA i CBŚ
A jak już to zrobią, to powinni to samo wykonać we wszystkich pozostałych spółkach miejskich

Misiu
Misiu

Dokładnie, ale najpierw trzeba poczekać aż PełO-wskiemu czarusiowi skończy się prezesowanie w NIK, bo już kiedyś wcześniej wraz z frankiem jeden *urdel w Magistracie pozamiatali;)

Mieszkaniec
Mieszkaniec

Artykuł jest o kopaczach i tego się trzymajmy a nie po pisowsku zamydlać meritum innym problemem.

Misiu
Misiu

Nie tylko ale głównie o Magistracie, który kasuje z nas spore podatki i lekkomyślnie wydaje na pier doły nie pytając nas o zgodę niestety!

Jarda
Jarda

Brawo, nareszcie… trzeba to było już zrobić jak prezesy okradały klub z pieniędzy za wicemistrza!

DD
DD

Teraz zawodowy sport to okradanie obywateli bo my go finansujemy żeby pasożyty miały przyjemność i dodatkowo na nas zarabiały.

kanalia52
kanalia52

Chyba łaski nie zrobią, że muszą ujawnić sprawozdanie finansowe.

As30
As30

Najwyższy czas przestać ulegać piasto-porażce. Niebiesko czerwoni kaso-terroryści, komunistyczny relikt sprzymierzonych z pisowcami kiboli nie ma racji bytu w XXI wieku. Odnieśli sukces i niech sami utrzymują-kasa za wyniki. Wypasione fury, emocje jak na szachach, gole piłkarze piasto-porazki strzelają dla siebie i dla przeciwników. Po co to dotować? Są pilniejsze i lepsze cele

DD
DD

Słusznie, teraz sport nie jest uczciwy, więc po co się nakręcać na manipulacje, sztuczne emocje jeszcze za to słono płacić. Sami siebie okłamujemy i okradamy.

w pogoni za octem
w pogoni za octem

w tym patologicznym mieście,smród afer zaczyna coraz bardziej się rozchodzić….

Jola
Jola

Wyprowadza się w miejsce pachnące filmami NIKT Cię tu nie trzyma

gliwiczanin234
gliwiczanin234

Jawor czym ty sie zajmujesz na co dzień co eksportujesz ? “Deszczowy” jak tam transfery zarobiłeś coś ponad “normę” ?

gliwiczanin234
gliwiczanin234

co Jawor zabolało ? “Dzeszczowy” zabolało?. Te wasze transfery itp. myślicie że takie rzeczy się nie wydostają ?

gliwicjus
gliwicjus

Zniknął dobrodziej i klubik wraca do rzeczywistości piszcząc cieniutko pi pi pi… No jakże mi niezmiernie przykro!

Wrzodzisław
Wrzodzisław

Bardzo dobrze. Inaczej kibolstwo bedzie bralo przyklad ze swojego kaczego idola **** i bedzie kradlo na potęgę, kręciło jak Kuchciński i łgało w żywe oczy jak Matołżesz Morawiecki.

Bingo
Bingo

Wrzodisław – obrażasz ludzi. Jeżeli chcesz reprezentować tę pseudo inteligencje to komentarz powinien być na odpowiednim poziomie.

Janik
Janik

Dopuszczenie przez władze miasta i klubu piastoholików do koryta o czymś świadczy. Państwowe dotacje dla organizacji skrajnie prawicowych, homofobicznych i neofaszystowskich też.

:)
:)

Gdybyś skończył na kibolach, miałbyś same plusy. Ale postanowiłeś być czujny i sprawiedliwy, więc dostałeś 8 minusów i na tym pewnie nie koniec. Niech no tylko faszole wrócą z defilady bezużytecznego złomu.

Fiku Miku
Fiku Miku

@:). Poczytaj o niemieckie armii. Tam to dopiero mają bezużyteczny złom. Po 16:00 podbijasz ten kraj plutonen klaunów.

:)
:)

To na co czekasz? Reszta klaunów jeszcze odsypia defiladę na peronie?

ja234
ja234

Uuuuuuu…czyżby jakieś wałki robił piast-porażka?w końcu mają tej kasy aż za dużo, pewnie “zgubiło ” im się tych parę nędznych milionów…
Piast porażka powinien zostać rozwiązany i nie dotowany z pieniędzy podatnika.(1554)

tęczowy z rondlem na łbie
tęczowy z rondlem na łbie

Nie ma tematu by lewacka **** pierwsza nie wyskoczył z agresją. Co jest z wami **** inteligencjo?

DD
DD

Zastanów się spokojnie i mądrze kto tę agresję prowokuje, bawiąc się w podchody jak okraść mieszkańców prawnie aby nie mogli nawet pisnąć.