Piast bez dotacji na II półrocze, miasto publicznie domaga się ujawnienia danych finansowych


Miasto ogłosiło wykaz podmiotów, którym przyznano dotację w ramach miejskiego wsparcia dla sportów drużynowych na drugie półrocze 2019 roku. Zamiast spodziewanych milionów, dla Piasta Gliwice przeznaczono tym razem tylko 30 tys. zł.

Kwota ta w całości ma być przeznaczona na wzrost poziomu sportowego w dyscyplinie piłka nożna u dzieci i młodzieży.

Co się dzieje na linii magistrat – Piast Gliwice dokładnie nie wiadomo. We wtorek, 13 sierpnia, w Miejskim Serwisie Informacyjnym opublikowano artykuł o zastanawiającej treści.


Wynika z niego, że miasto domaga się od klubu z Okrzei dokładnych danych finansowych za miniony mistrzowski sezon.

“Władze Gliwic oczekują informacji na temat dochodów oraz kosztów, jakie poniósł klub w związku ze zdobyciem Mistrzostwa Polski i transferami, a także przedstawienia spójnej wizji zarządzania finansami klubu w przyszłości. Miastu zależy bowiem, aby sukces z ubiegłego sezonu nie był wydarzeniem jednorazowym, a klub zyskał warunki do trwałego rozwoju. Decyzje dotyczące zaangażowania miejskich pieniędzy muszą być podejmowane w oparciu o rzetelne dane finansowe dostarczone przez władze klubu” – czytamy w artykule zatytułowanym “Stabilne finanse Piasta gwarancją dalszych sukcesów” (MSI).

Jak dowiadujemy się z magistrackiego informatora, obecnie między urzędnikami a przedstawicielami Piasta trwają rozmowy dotyczące przyznania dotacji na realizację zadania w zakresie wsparcia rozwoju piłki nożnej, a więc dofinansowania bieżącej działalności klubu w II półroczu 2019 roku.

Przypomnijmy, GKS “Piast” jest spółką z większościowym udziałem miasta Gliwice. Urzędnicy regularnie od 8 lat, dwa razy w roku, przyznają klubowi dotacje. W I półroczu niebiesko-czerwoni otrzymali już z miejskiej kasy 6 mln zł.

Zapytane o całą sytuację biuro prasowe Piasta Gliwice na razie nie udzieliło informacji zwrotnej.

(żms)
fot. A. Witwicki

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
marcin

Tu nie chodzi tylko o Piasta. Urząd zaczął ostatnio bardzo rygorystycznie podchodzić do wszystkich podmiotów zewnętrznych, z którymi współpracuje. I nie chodzi tylko o spółki miejskie, ale również firmy prywatne czy inne instytucje. Urzędnicy na wszystko chcą mieć jakiś papier – sprawozdania finansowe, faktury, oświadczenia, zaświadczenia, wyciągi z rejestrów itd. Nieoficjalnie się mówi, że to efekt niedawnych kontroli, które burzą przeszły przez Gliwice.

Piotr

Czyli do tej pory UM nie interesował się na co wydaje publiczną kasę i czy w ogóle robi to zasadnie??? Znaczyłoby to, że rzekomo wspaniale zarządzane miasto jest przysłowiową stajnią Augiasza, a wszyscy, którzy powtarzali propagandowy slogan od Budki, Golbik, Kobylińskiego przez Gonciarza i Mirosławę Sander na proboszczach kończąc, to leniwi i obijający się stajenni chwalący Pana, który nie panuje nad majątkiem? A jeżeli jest tak źle, to gdzie są wyniki kontroli, wnioski o kary?

Kazik

No i podwyżka karnetów się msci ,jest stare powiedzonko -PAZERNY DWA RAZY TRACI.to juz pisałem i to się sprawdziło.hi hi..

:)

Alleluja! A co z wynikami finansowymi hali Arena? Prezydenta nie interesują, czy zna je, ale nie pokazuje opinii publicznej ze wstydu, bo chyba nie z dumy?

AndrzejD

Wyniki finansowe Hali Bankrut im. Zygmunta Frankiewicza, powinien zbadać NIK, CBA i CBŚ
A jak już to zrobią, to powinni to samo wykonać we wszystkich pozostałych spółkach miejskich

Misiu

Dokładnie, ale najpierw trzeba poczekać aż PełO-wskiemu czarusiowi skończy się prezesowanie w NIK, bo już kiedyś wcześniej wraz z frankiem jeden *urdel w Magistracie pozamiatali;)

Mieszkaniec

Artykuł jest o kopaczach i tego się trzymajmy a nie po pisowsku zamydlać meritum innym problemem.

Misiu

Nie tylko ale głównie o Magistracie, który kasuje z nas spore podatki i lekkomyślnie wydaje na pier doły nie pytając nas o zgodę niestety!

Jarda

Brawo, nareszcie… trzeba to było już zrobić jak prezesy okradały klub z pieniędzy za wicemistrza!

DD

Zastanów się spokojnie i mądrze kto tę agresję prowokuje, bawiąc się w podchody jak okraść mieszkańców prawnie aby nie mogli nawet pisnąć.

DD

Teraz zawodowy sport to okradanie obywateli bo my go finansujemy żeby pasożyty miały przyjemność i dodatkowo na nas zarabiały.

kanalia52

Chyba łaski nie zrobią, że muszą ujawnić sprawozdanie finansowe.

As30

Najwyższy czas przestać ulegać piasto-porażce. Niebiesko czerwoni kaso-terroryści, komunistyczny relikt sprzymierzonych z pisowcami kiboli nie ma racji bytu w XXI wieku. Odnieśli sukces i niech sami utrzymują-kasa za wyniki. Wypasione fury, emocje jak na szachach, gole piłkarze piasto-porazki strzelają dla siebie i dla przeciwników. Po co to dotować? Są pilniejsze i lepsze cele

DD

Słusznie, teraz sport nie jest uczciwy, więc po co się nakręcać na manipulacje, sztuczne emocje jeszcze za to słono płacić. Sami siebie okłamujemy i okradamy.

gliwiczanin234

Jawor czym ty sie zajmujesz na co dzień co eksportujesz ? “Deszczowy” jak tam transfery zarobiłeś coś ponad “normę” ?

gliwiczanin234

co Jawor zabolało ? “Dzeszczowy” zabolało?. Te wasze transfery itp. myślicie że takie rzeczy się nie wydostają ?

ja234

Uuuuuuu…czyżby jakieś wałki robił piast-porażka?w końcu mają tej kasy aż za dużo, pewnie “zgubiło ” im się tych parę nędznych milionów…
Piast porażka powinien zostać rozwiązany i nie dotowany z pieniędzy podatnika.(1554)

w pogoni za octem

w tym patologicznym mieście,smród afer zaczyna coraz bardziej się rozchodzić….

Jola

Wyprowadza się w miejsce pachnące filmami NIKT Cię tu nie trzyma

gliwicjus

Zniknął dobrodziej i klubik wraca do rzeczywistości piszcząc cieniutko pi pi pi… No jakże mi niezmiernie przykro!

Wrzodzisław

Bardzo dobrze. Inaczej kibolstwo bedzie bralo przyklad ze swojego kaczego idola **** i bedzie kradlo na potęgę, kręciło jak Kuchciński i łgało w żywe oczy jak Matołżesz Morawiecki.

Bingo

Wrzodisław – obrażasz ludzi. Jeżeli chcesz reprezentować tę pseudo inteligencje to komentarz powinien być na odpowiednim poziomie.

Janik

Dopuszczenie przez władze miasta i klubu piastoholików do koryta o czymś świadczy. Państwowe dotacje dla organizacji skrajnie prawicowych, homofobicznych i neofaszystowskich też.

:)

Gdybyś skończył na kibolach, miałbyś same plusy. Ale postanowiłeś być czujny i sprawiedliwy, więc dostałeś 8 minusów i na tym pewnie nie koniec. Niech no tylko faszole wrócą z defilady bezużytecznego złomu.

Fiku Miku

@:). Poczytaj o niemieckie armii. Tam to dopiero mają bezużyteczny złom. Po 16:00 podbijasz ten kraj plutonen klaunów.

:)

To na co czekasz? Reszta klaunów jeszcze odsypia defiladę na peronie?