Stojaki rowerowe zablokują nielegalne parkowanie. ZDM: „Poprawi się bezpieczeństwo uczestników ruchu”

Miejsce, na którym kierowcy chętnie, ale niestety nielegalnie zostawiali samochody, zostanie trwale zablokowane. Tym razem nie za pomocą samych bezużytecznych słupków tylko… stojaków na rowery. Problem z łamiącymi zakaz zostanie więc rozwiązany, a rowerzyści zyskają nowe miejsce dla swoich jednośladów.

 
Chodzi o skrawek jezdni w rejonie skrzyżowania ulic Zwycięstwa i Dolnych Wałów. Drogowcy zapowiadają, że rozwiązanie ma charakter pilotażowy, jeśli się przyjmie, może być powtarzane w innych miejscach, na czym skorzystają rowerzyści.

Miejsce dla sześciu rowerów wygospodarowane zostanie na jezdni w rejonie skrzyżowania ulic: Zwycięstwa i Dolnych Wałów. Zyskają nie tylko rowerzyści, bo przy okazji poprawi się bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Lokalizacja stojaków ograniczy nielegalne pozostawianie pojazdów. Pomysł ten traktujemy jako pilotażowy i nie wykluczamy wprowadzenia podobnych rozwiązań w innych częściach Gliwic – informuje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

To kolejny krok na drodze zapowiadanego przez ZDM uporządkowania parkowania w centrum Gliwic. W minionych latach uniemożliwiono pozostawianie samochodów m.in. w pobliżu skrzyżowania ul. Dolnych Wałów i Studziennej (w odległości mniejszej, niż przepisowe 10 m), poprzez wyznaczenie 3 stanowisk i wygrodzenie pozostałego terenu chodnika słupkami.

Po podobne rozwiązanie sięgnięto także w rejonie skrzyżowania ul. Dworcowej, Jana Pawła II i Górnych wałów, gdzie część z miejsc wyłączono (także słupkami), gdyż znajdowały się zbyt blisko przejścia dla pieszych.

(żms)
Fot. 24gliwice / Monitoring drogowy ZDM

48 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze