Straż miejska kontroluje centrum przesiadkowe i ujawnia wykroczenia. Średnio 4 przypadki dziennie

Centrum przesiadkowe pod czujnym okiem strażników miejskich. W ciągu kilku dni, między 9 a 15 stycznia, straż zrealizowała tam 35 kontroli, w wyniku których ujawniła 28 wykroczeń.

 
Przypomnijmy, że gliwickie centrum przesiadkowe uruchomione zostało półtora miesiąca temu (3 grudnia). W różnych relacjach przesiada się tam bądź rozpoczyna podróż całkiem sporo osób, mieszkańców Gliwic i przyjezdnych z innych miast i miasteczek.

Z naszych obserwacji wynika, że nie brakuje tam bezdomnych czy osób palących na peronach.

Pojawiają się także strażnicy miejscy, którzy prowadzą tam rutynowe kontrole mające na celu wykluczenie zagrożeń dla porządku publicznego. Współpracują też z ochroną obiektu, reagując na zgłoszenia w zakresie wykroczeń tam ujawnianych.

W okresie od 9 do 15 stycznia w rejonie Centrum Przesiadkowego przeprowadziliśmy 35 kontroli. W ich wyniku ujawniliśmy 28 wykroczeń, w tym 16 wykroczeń dotyczących bezpieczeństwa i porządku w komunikacji, w zakresie niestosowania się do obowiązującego oznakowania drogowego, 12 wykroczeń porządkowych. Wobec sprawców tych wykroczeń wyciągnęliśmy konsekwencje prawne – informują strażnicy.

Przy okazji formacja ta apeluje, by zawiadamiać ją o przypadkach w których ktoś narusza prawo, zachowuje się w sposób niepokojący.

Przypominamy, że numer telefonu do straży miejskiej to 986.

Jeżeli musicie przyjechać samochodem do Centrum Przesiadkowego w Gliwicach, korzystajcie z parkingów. Do waszej dyspozycji jest 125 miejsc na pięciu parkingach – dodają strażnicy.

(żms)/SM Gliwice
fot. 24gliwice.pl, Straż miejska Gliwice

38 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Benek
18/01/2023 07:37

„Szwędająca się bez celu młodzież” to cytat jak żywcem wycięty z Trybuny Robotniczej za czasów MO….

Abel
18/01/2023 07:51
W odpowiedzi na  Benek

Ja byłem zaskoczony, że to jest jakieś wykroczenie. A jak oceniają konkretność celu? Jakaś masakra

DD
18/01/2023 18:35
W odpowiedzi na  Abel

Niedługo będą sprawdzać jak długo przebywasz na zewnątrz, albo czy majtki nosisz.

gliwicjus
18/01/2023 10:07
W odpowiedzi na  Benek

Ilu uczniów zatrzymano za brak tarczy szkolnej na rękawie?

DD
18/01/2023 18:38
W odpowiedzi na  gliwicjus

Kto wie czy nie wprowadzą mundurków z tarczą na rękawie. Rodzimi psychopaci mogą wszystko zatwierdzić dla wspólnego dobra.

Zyf
18/01/2023 11:52
W odpowiedzi na  Benek

A co z emerytami, którzy bez celu kursują bezpłaną komunikacją.

Nikt ważny
18/01/2023 16:48
W odpowiedzi na  Zyf

Nie wszystkie osoby będące na emeryturze mogą podróżować bezpłatnie, np.mnie to nie dotyczy, trzeba spełnić określone warunki.

Baca
18/01/2023 18:07
W odpowiedzi na  Nikt ważny

Żalisz się czy chwalisz ?

DD
18/01/2023 18:42
W odpowiedzi na  Zyf

Nie „bez celu” tylko korzystają przed zawałem czy nagłą śmiercią z ulg emerytalnych, albo dogrzać się w galerii bo muszą zaoszczędzić na 500+ i ich śmieci. Ja też tak robię bo czuję zaszczyt, że inni grzeją a ja nie mam za co. Zaznaczam, że jestem lemingiem, który zaczął pracować przed ukończeniem 16 roku życia.

Ostatnio edytowany 20 dni temu przez DD
Arak
18/01/2023 12:24
W odpowiedzi na  Benek

A jaki jest paragraf za szwendanie

Wrzodzisław
18/01/2023 12:51
W odpowiedzi na  Benek

..a jak mówię, że komuna wraca, to nikt nie chce wierzyć…

DD
18/01/2023 19:03
W odpowiedzi na  Wrzodzisław

Tylko komuna? ja twierdzę, że feudalizm połączony z grubym niewolnictwem na zicher.

euroentuzjasta
20/01/2023 18:50
W odpowiedzi na  Wrzodzisław

Komuna jest cały czas tylko ty tego nie jesteś w stanie zauważyć.

John.
18/01/2023 06:49

Czyli jeśli przyjdzie się do centrum przesiadkowego tylko by popodziwiać to dzieło sztuki nowoczesnej to napadnie na nas straż miejska, bo naszym celem nie będzie desant z jednego autobusu do drugiego, które mają tak dobrane rozkłady że przyjeżdżają o tej samej porze ?

Gleba Gleba Gleba !!!
18/01/2023 07:33
W odpowiedzi na  John.

Dokładnie. Zostaniesz zakwalifikowany do szwędającej się bez konkretnego celu młodzieży.

helcia
18/01/2023 08:03

Żeby tak reagowali jak chuligani demolują Park Chopina, a nie siedzieli w samochodzie przed parkiem, broń boże nie wychodząc z samochodu, to by było WSPANIALE

Wrzodzisław
18/01/2023 12:58
W odpowiedzi na  helcia

O, to już kiedyś miało miejsce. Dość dawno, pewnie ze 4 lata temu, zwróciłem uwagę SM, że za rogiem „młodzież” demoluje koszami na śmiecie przystanek autobusowy. Uzbrojona pani rycerz z SM odparła w imieniu swoim i drugiej „rycerz”, że nie mogą tam pójść, bo „mają tutaj interwencję”. Owa „interwencja” polegała na spisywaniu jakiejś babiny handlującej na ulicy kwiatuszkami chcąc pewnie dorobić do marnej emerytury zamiast wyciągać łapę do MOPSU, czym „naraziła skarb państwa na straty z tytułu niezapłaconego podatku dochodowego od nieujawnionych przychodów”. A to, że przystanek w tym czasie legł w gruzach a straty wyniosły pewnie co najmniej kilka… Czytaj więcej »

Gljwiczanin
18/01/2023 01:16

W ramach oszczędności budżetowych straż wiejska powinna być już dawno temu zlikwidowana

DD
18/01/2023 19:08
W odpowiedzi na  Gljwiczanin

Po likwidacji zasilili by policję i byłby spalony bigos.

Heh
18/01/2023 11:42

Szwedająca się bez celu Straż Miejska

WoW
18/01/2023 07:44

– „W okresie od 9 do 15 stycznia w rejonie Centrum Przesiadkowego przeprowadziliśmy 35 kontroli. W ich wyniku ujawniliśmy…”
Czyli wykonujemy statutową pracę, bo to nowe jest. Za niedługo nam przejdzie i będziecie nas widzieć tyle ile na gliwickich osiedlach. Wcale czyli.
Podsumowując. Od 9-15 tj. 7 dni 35 kontroli, czyli wykonaliście 5 kontroli dziennie. Imponujące. Ilu was tam było, 5 zastępów w parach po dwoje ?

Jorg
18/01/2023 14:46

Na tym dworcu jest tyle ścieżek rowerowych, że trzeba bardzo uważać, żeby nie wejść na którąś lub przekroczyć ją w miejscu niedozwolonym i narazić się na sankcję. Pod tym względem, to jakiś chory projekt. Tak, że SM ma duże pole do popisu, zwłaszcza wobec osób starszych…

Paweł
18/01/2023 10:47

Ale słupki skuteczności podskoczą. Szkoda tylko, że w reszcie Gliwic tylko fatygują się do mandatów na przepełnionych osiedlach, a trudniejsze zgłoszenia mają gdzieś.

Roberto
18/01/2023 20:53

Wiadomo komuś czy tam są przystanki tramwajowe które stanowisko w końcu to centrum przesiadkowe

Klara
18/01/2023 20:03

Młodzież sie nie szwęda ona pracuje w POM – powolny obchód miasta

Nowy
18/01/2023 20:00

To centrum przesiadkowe straży miejskiej spadło z nieba bo by nie mieli co robić i kogo karać

Bareja wiecznie żywy
19/01/2023 20:19

nasza dzielna straż miejska…och, ach…trzech nastolatków pogonic potrafią, ale jak jest ich więcej to udają że ich nie ma, a jak już przyjadą , to nawet nie wychodzą z auta,..

Joka
19/01/2023 09:43

Czy na terenie można palić papierosy? Nie znalazłam żadnych zakazów

Przechodzień
20/01/2023 06:14
W odpowiedzi na  Joka

Nie potrzeba dodatkowych zakazów. Zakaz palenia tytoniu i papierosów elektronicznych obowiązuje ustawowo na przystankach, a Centrum jest jednym wielkim przystankiem. Innym wykroczeniem surowo karanym przez Straż Miejską jest przechodzenie przy przesiadce z peronu na peron w miejscach innych, niż „zebry” przy końcach peronów. Żniwa mandatowe Straż będzie miała karząc spieszących się, aby zdążyć na drugi odjeżdżający autobus.

Dociekliwy
20/01/2023 13:00

A ja myślę, że w Gliwicach, jak zwykle znowu nie udało się zrobić czegoś mądrego i dokładnie przemyślanego!
Cały ten rejon: plac dworcowy, plac Piastów, Piwna i kawałek ul. Zwycięstwa przez całą kadencję poprzedniego prezydenta nie doczekały się najmniejszego zainteresowania władz miasta! A można było zrobić rzeczywiście coś ciekawego np. nad Centrum Przesiadkowym duże zadaszenie a na nim parking samochodowy, przed dworcem przejście podziemne itd., itp.
Ale oczywiście to nie w Gliwicach, bo „przyszłość jest tu”!
Męczą te inwestycje w nieskończoność i mamy, co mamy…
Pamiętajmy, że do wyborów coraz bliżej!!!

Adam
21/01/2023 08:49

Wielkie centrum przesiadkowe ale biletów jak za gotówkę to nie kupisz. Stoją dwa nieczynne automaty. W obsłudze dwie cizie. Mają co prawda terminal do płacenia kartą ale brakuje połączenia z siei

Sikor
19/01/2023 09:37

Jejku jejku wszyscy będą się teraz podniecać centrum przesiadkowym
I co się teraz zmieniło ,ludzie z przesiadkami do pracy jeżdżą

Marianx
18/01/2023 07:37

ludzie parkują tam swoje samochody w miejscach niedozwolonych, trawnik, chodnik bo nie mają gdzie parkować. Niestety jak jechałem to kierowca autobusu nie umiał wyjechać bo ktoś go zastawił (zaparkował tylko na chwilę)

Beton
18/01/2023 08:10
W odpowiedzi na  Marianx

Jak ja parkowałem, to zawsze parking był zapełniony jedynie w połowie.

Misza
18/01/2023 10:22
W odpowiedzi na  Beton

Który?
Zwykle najbardziej zapełniony jest ten od Tarnogórskiej, a praktycznie pusty przy Składowej.
Parkujących na trawnikach jeszcze nigdy nie widziałem.

DD
18/01/2023 19:14
W odpowiedzi na  Misza

Wy to macie temat, zaczęlibyście w końcu myśleć i sugerować rozwiązania zamiast tracić czas i energię na powtarzanie się. Jesteście przykładnymi ignorantami.

PAKer
19/01/2023 01:04
W odpowiedzi na  Marianx

Ale czemu jadą akurat tam? To nie dworzec, to nie P+R, to centrum PRZESIADKOWE, czyli służy do przesiadania się z jednego autobusu na drugi, z pociągu nacautobus i odwrotnie itp. Jakbym chciał jechać gdzieś stamtąd, to poszedłbym na najbliższy przystanek, wsiadłbym w dowolny autobus, który jedzie do CP i przesiadłbym się do właściwego. A jakbym już musiał podjechać gdzieś samochodem, to też nie tam, tylko na jakiś przystanek, żeby dojechać do CP autobusem. Pchanie się samochodem do centrum miasta, żeby przesiąść się na autobus, którym z tego centrum wyjadę chyba ma mały sens….

Ampuła
18/01/2023 09:37

Wypoczywający renciści ze Służby Ochrony Dworca. Spacerujący emeryci ze Służby Ochrony Kolei. Szwendający się inteligenci ze Straży Miejskiej. Szukający towarzystwa patrolowcy od Szymczyka.
Zagęszczenie mundurów w Centrum Przesiadkowym jak na defiladzie w Korei.