Straż Miejska sprawdza czym palimy. Jesienią już 170 kontroli w Gliwicach

24gliwice

Gliwicka Straż Miejska informuje o kolejnych kontrolach domowych palenisk. Tym razem stróże prawa patrolowali jedno z mieszkań przy ul. Kossaka w rejonie Radiostacji.

Jak się okazało 61-letni gliwiczanin ogrzewał mieszkanie paląc płyty meblowe, tzw. sklejki. Na sprawcę wykroczenia nałożony został mandat karny.

Straż miejska przypomina: zgodnie z art. 191 Ustawy o odpadach: Kto termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów podlega karze aresztu albo grzywny.

W okresie od 1 września do 15 listopada funkcjonariusze przeprowadzili 170 kontroli w zakresie spalania odpadów w piecach grzewczych. W wyniku tych kontroli ujawnili 28 wykroczeń związanych z naruszeniem zakazu termicznego przekształcania odpadów poza spalarniami.

Za tego rodzaju wykroczenie można otrzymać mandat w wysokości do 500 zł.  

Podczas spotkań z mieszkańcami strażnicy rozdają ulotki dotyczące nie palenia śmieciami w piecu. W zakresie spalania odpadów straż miejska prowadzi własne kontrole oraz reaguje na zgłoszenia mieszkańców.

Polecamy poniższy spot informacyjny “Nie truj sąsiada!” z Marianem Dziędzielem: “Siekiera w domu musi być”.

(żms)/SM Gliwice
fot. ŁG/24gliwice.pl

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Dzik o dużych rozmiarach
Dzik o dużych rozmiarach

W jaki sposób kontrolują ? Na niuch ? Na oko ? Czy sygnał sygnalisty ? Jakie mają przeszkolenie w tym zakresie.Jaką aparaturą się posługują ? Chętnie usłyszę co ma na ten temat do powiedzenia przedstawiciel SM……………….Orkiestra tusz ! “Pora na Bismora”

Oburzona
Oburzona

Nie kazdy dym z komina to śmieci wegiel ostatnio czym drozszy tym gorszy i tu kary nałożyć na sprzedających ten syf

asd
asd

Zależność jest chyba inna. Czym węgiel droższy, tym ludzie kupują gorszy (i tańszy) sort węgla.

Wiola Kopczyńska

Żerniki też :-( Wystarczy kilku trucicieli i ciężko wyjść z domu.

Ciekawy
Ciekawy

Urko ! Czym tam w Żernikach palisz ?

Urko
Urko

Gazem.

Gliwiczanin
Gliwiczanin

A o jakiej czesci zernik pani mowi? Bo chyba nie wszedzie w zernikach tak jest

Rencista Henryk
Rencista Henryk

Palę byle czym.Nawet papą i oponami.Palę bo jest mi zimno.Palę śmieciem ,bo po 40 latach pracy mam śmieciową emeryturę.Palę bez ryzyka ,bo palę po 20:00. Wtedy Straż Miejska już nie pracuje.

Gosia
Gosia

To jak Panu tak źle na tym świecie to niech Pan sam się truje a nie truje ludzi wkoło. Bieda nie jest wytlumaczeniem. Gliwice maja tylko 4% bezrobocia wiec o prace nie trudno jak komus malo. Moja córka przez Pana i Panu podobnych palących byle czym co chwilę jest chora bo ma astmę i to z winy takich egoistycznych idiotow wciąż choruje.

Rencista Henryk
Rencista Henryk

Mając 74 lata mam pójść do pracy ? 40 lat pracowałem 3 lata siedziałem za “politykę ” w latach 70 tych. Co do astmy .Współczuję. Dostrzega pani w tym przypadku podobnie jak ja tylko koniec własnego nosa.Pozdrawiam,życzę zdrowia córce.

Stan
Stan

Przy takim podejsciu zyczę szybkiego zejscia

asd
asd

“Mam 74 lata, powietrze mi już bardziej nie zaszkodzi – a młodzi niech wdychają tę truciznę, co mnie to obchodzi”.

Czysty jak łza
Czysty jak łza

A ja palę co chcę.I to czniam.Wolność Tomku w moim domku.Dla większej irytacji tych “krystalicznych” napiszę ,ze mieszkam na zachodnim krańcu miasta.Dzięki sprzyjajacym wiatrom.Mój dym wali w waszą stroną

kanalia52
kanalia52

Jak siedziałeś za politykę to żądaj odszkodowania albo nie pieprz głupot.

xyz
xyz

*****.Uważasz ,że patriotyzm czy umiłowanie demokracji “ma swój rachunek krzywd” Nikt z prawdziwych patriotów odszkodowania się nie domaga.”Szczury paryskie” Wildsteiny i inna żulia o prawdziwie polskich nazwiskach zawsze tak.

Jan
Jan

Nikt z prawdziwych patriotów się tak nie obnosi i nie chwali tym, że siedział za politykę.

Skok przez płot
Skok przez płot

Nie podał imienia i nazwiska.Więc o obnoszeniu się nie ma mowy.

Ampuła
Ampuła

Może i wyklęci czy “watażkowie” z serca ojczyźnie krwi utoczyli darmowo i szczytne nimi kierowały pobudki – nawet ku czynom złym. Jednak im bardziej nachalna staje się propaganda z nimi związana, tym ku odważniejszym czynom pchają się spadkobiercy, krewni i pociotki “wyklętych”. 30 listopada rusza w Sądzie Okręgowym sprawa Ognia. Jego syn żąda od budżetu państwa zadośćuczynienia oraz odszkodowania. Wycenił swoje i ojca cierpienia na 1.000.000 (jeden milion) zł.
Dutki nie śmierdzom. Ociec pomnik w Zakopanym majom, ale jesce sie pomnikiem nikt nie najod, hej…

Stan
Stan

Racja

Mann
Mann

A może pani przy tak niskim bezrobociu popracuje na dwa etaty zamiast tu czas tracić.Za dodatkowo zarobione pieniądze zafundować córce prywatne leczenie w Davos ewentualnie gdzieś w Tyrolu.

Stan
Stan

REWELACJA jak ci zimno glupia c… To se stare futro z barana załóż i mocher na ten durny łeb.Bardzo dobrze niech karają takich jak ty .Nic do takich nie dociera?

kanalia52
kanalia52

Mózgowymi też?

\"Frenki goł tu Holiłud\"
\"Frenki goł tu Holiłud\"
Wybaczcie Państwo.Przedstawiony tu materiał jest w mojej ocenie miejskim pijarem przeznaczonym dla idiotów. Kiedy zanieczyszczenie powietrza nad Gliwicami przekracza o jednostki świetlne dopuszczalne normy,MIASTO NIE ROBI NIC z tym problemem.Skoro nie robi nic musi pokazać nazwanym wcześniej epitetem na literę “i” że coś robi. Nawet pozorując robotę skuteczną. Przecież ani kontrole i mandaty w ilości 100 ,200 czy 500 powietrza w mieście nie poprawią.A ,że ciemny lud taki pijar kupuje,są na to dowody niezbite.Wsród komentujących.Wśród dużej ilości zapraszających SM na swoje ulice sygnalistów, co ciekawe głównie blondynek. Straż przyjdzie lub nie tego nie wiem.Wiem ,że to sprawy gliwickiego powietrza nie… Czytaj więcej »
Łohcohc.
Łohcohc.

O przepraszam, brunetki tu piszące są równie głupie, wszyscy rudzi też.
Łykają propagandę jak młode pelikany szproty, lub jak licealistki na studniówce.
Zresztą reprezentują podobny poziom intelektualny jak dzisiejsza gimbaza.
Szkoda tylko tych astmatycznych dzieci z alergiami, dysleksją i autyzmem…

Edyta Bondaruk

Zapraszam do Bojkowa,nieźle da się tu zarobić na mandatach.

Urbanek Krzysztof

prawdopodobnie drewno skoro biały dym.

Marta Stadniczenko

Potwierdzam, bojkow tonie we “mgle” :/

Mann
Mann

Ta mgła wcale najgorsza nie jest.Żle się dzieje kiedy “ziemlaki” z Krużewnik okna otworzą w celu natlenienia mieszkań

Kasia Kędzierska

Dobrze by było gdyby faktycznie coś z tym robili od 4 lat na kozielskiej jedna chata daje taki czad ze nie niema po co patrzeć w jej kierunku bo i tak nic nie widać a straż miejska przejeżdża tamtędy codziennie bez żadnego zainteresowania

Stan
Stan

Juz dwa razy to zgłaszałem rok temu ,na starych Gliwicach Kozielska chata konkretna a smrodzi na biednego nie wyglada .Odp straży to ze niby wungiel jakis słaby jakosciowo to jest. Jak dla egal ,udupic konkretnie kilka razy mandatem jak kopci.
Zapłaci konkretnie to gaz włączy ;)

AREK
AREK

Myślimy chyba o tym samym domu.Rano do pracy wyjeżdżam z ulicy Zielonej kupa dymu i smrodu.

obywatel
obywatel

Stare Gliwice, Kozielska, w pobliżu kapliczki.

Dawid Rezner

Stary piec bedzie kopcił zawsze

Edek
Edek

To efekt nieprawidłowego rozpalania, sadzy w kominie, albo coś, bo SM sprawdzała i paliwo jest właściwe

kanalia52
kanalia52

Bo te nieroby z SM boją się tam wejść.

Ampuła
Ampuła
Zamiast sarkać, że niedobre, radzę powietrze obecne gromadzić. Napełniać balony, prezerwatywy, słoje, materace. Uchować na strychu, w garażu czy na pawlaczu. Nie na pamiątkę – jako rezerwuar samego dobra. Prawie 240 tysięcy górniczych emerytów i rencistów oraz osoby po nich dziedziczące dostaną jednorazowo po 10.000 zł z budżetu państwa. W zamian utracą, całkowicie i bezpowrotnie, prawo do deputatu wunglowego. Państwo odbije sobie tę wypłatę z budżetu, bo w drodze praktyk monopolistycznych szybko i bezpardonowo podnosi cenę wungla – w tym i dla tychże 240 tysięcy konsumentów wyślizganych z deputatu. Deputat wunglowy dla emeryta górniczego to 2,5 lub 3 tony ROCZNIE.… Czytaj więcej »
Sztyjgar
Sztyjgar

Hahaha. W punkt.

asd
asd

Czujniki z Airly sprawdzają się. W chwili pisania tego komentarza w Żernikach poziom pyłów PM2.5 wynosi 192% normy, PM10 148%. Na Kościuszki 236% i 190%. Na Barlickiego 260% i 230%. W Ostropie 348% i 250%.

A na Sikorniku oficjalny punkt pomiarowy WIOŚ – “tylko” 188% i 118% normy PM2.5/PM10. Mamy odpowiedź czemu miasto było przeciwne instalowaniu nowych punktów pomiarowych w innych dzielnicach i czemu Jarzębowski twierdził, że takie wyniki byłyby “niemiarodajne”. Punkt pomiarowy na Sikorniku daje zaniżone wyniki dzięki swojej lokalizacji i wytwarza mylne wrażenie, że powietrze w Gliwicach mamy dobre.

Rajmunt
Rajmunt
Jesteście wszyscy żenujący. Tylko karać umiecie. Jeb…ć, karać, nie wyróżniać. Komuna Wam z głowy jeszcze nie wylazła. Po pierwsze. To nie wina mieszkańców czy lokatorów, że od dziesiątek lat paliło się w tym kraju w przestarzałych piecach węglowych, a rola państwa ogranicza się do 50% dopłaty do nowego kotła CO (do instalacji już nie). Niewiele osób, które w tej chwili mają stare piece stać na dobry jakościowo opał, o wymianie instalacji nie wspominając. Po drugie. Tu trzeba systemowych rozwiązań, w których rolę wiodącą odgrywa Państwo poprzez swoje samorządy. Wszystkie mieszkania gminne obowiązkowo powinny mieć nowoczesną instalację CO czy to na… Czytaj więcej »
Kaizen1b
Kaizen1b

Zgadazam się z tobą w 100%, tylko odpowiedz mi na pytanie ja długo będę czekać aż pomoże uświadamianie?Podaj konkretną wartość 1 rok, 5 lat, ile na to przeznaczyć pieniędzy (proszę o konkrety). Mam półroczne dziecko, kiedy będzie mogło wyjść na spacer? (Latem co roku) a zimą za 10 lat?

Rajmunt
Rajmunt

Zrozumiałeś kawałek o edukacji, a nie zrozumiałeś całej reszty?
W takim razie mam wątpliwości czy Twoje dziecko w ogóle powinno wychodzić z domu (i nie ze względu na fakt, że ma pół roku i jeszcze nie potrafi chodzić, ale ze względu na fakt, że może dziedziczyć tępotę po rodzicach i selekcja naturalna może zrobić swoje).

Aga Agnieszka

Zapraszamy na Łabędy

Zyzol
Zyzol

150 za godzinę ?

Aga
Aga

Tak .,Ale tylko w black friday

ja234
ja234

Bardzo dobrze.Niech kontrolują i wlepiają mandaty. Mandat powinien być jeszcze wyższy.

Agata My

Ciekawe na ile te mandaty pomogą ??… patola dalej będzie palić wszystko co podleci a my będziemy się truć za głupotę innych :/

Sandra Fijałka

i na Przemysłową

ta+z+sikornika
ta+z+sikornika

BRAWO ! oby tych kontroli bylo jak najwięcej !!!

Barbara Ziajka

Przyszowice następne na liście do kontroli!!!

Katarzyna Klejnowska

Mickiewicza ;-)

Czułam
Czułam

Na ul. Sportowej w G-cach, ci Państwo, co zajmują się tamtejszym boiskiem nagminnie spalają śmieci. Jak tylko się robi ciemno i bezwietrznie – smród jest potworny. A poza tym 500 zł mandatu to śmiechu warte, co najmniej 5 razy tyle powinno być.

Gosia
Gosia

A kto w końcu wlepi mandat Panu z żółtego dworku na kozielskiej? Co chwilę czarny dym smród że oddychać nie można i tak stale…

Obserwatore Gliwicjano
Obserwatore Gliwicjano

Czarny dym ? Znaczy ,że Papieża nie wybrano.

pepino
pepino
Ci, którzy mają rodziny w SM albo zwyczajnie im się opłacają, palą co jest pod ręką, np. opony, podkłady kolejowe itp tak jak pewna firma na Świętojańskiej. Natomiast SM chodzi po mieszkaniach zwykłych ludzi i czepia się, że ktoś spalił kawałek drewna. SM w Gliwicach (przypuszczam że w innych miastach podobnie) to organizacja mafijna. Jeśli im się opłacasz, to cię zostawią w spokoju. Jeżeli nie dasz haraczu, to będą za tobą chodzić. Ja się im postawiłem. Chodzili za mną przez rok. Nic na mnie nie mieli, to zaczęli szantażować mi rodzinę. Przychodzili do firmy, próbowali zastraszać współpracowników. W końcu zniszczyli mi… Czytaj więcej »
Kacper Bydłowski

no i elegancko, niech przejada sie zarobic na Czechowice

Adam
Adam

fajny film

Dominika Bremer

Zapraszamy do Gminy Sośnicowice!

Iwona Kościelny

To raczej śmieszne nie jest. Lepiej to zgłosic bo dom pojdzie z dymem.

gmG
gmG

Akurat goowniane zdjęcie, bo daję głowę że na palenisko poszedł węgiel na palenisko tyle że bez sensu zasypano płomień. Tym niemniej nie jest to jednoznacznie spalanie odpadów.

Marcin Struski

Tyle się mówi o truciu a debile dalej palą śmieci. Mandaty podnieść do 10 000 PLN plus nocne naloty i się zastanowią dwa razy zanim wrzucą plastik do pieca.