Strefa „Tempo 30” na kilku ulicach Gliwic. ZDM: „Spowolnienie ruchu ma sprzyjać bezpieczeństwu pieszych”

W kolejnym miejscu w mieście pojawi się strefa „Tempo 30”, tym razem obejmie ona kilka ulic w Bojkowie. Zmiany wprowadzone zostaną na wniosek tamtejszej Rady Dzielnicy, a obejmą m.in. ulice: Snopową, Spacerową, Żytnią, Jeziorną, Plonową i Pistacjową.

 
Spowolnienie ruchu ma sprzyjać większemu bezpieczeństwu pieszych i innych użytkowników dróg. Dlatego też, jeszcze w tym miesiącu (listopad) w południowej części dzielnicy Bojków rozpoczną się z prace związane z wprowadzeniem obszarowego ograniczenia prędkości – zapowiada Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Tylko w tym roku, strefą TEMPO 30 objęto część dzielnicy Wójtowa Wieś. Wcześniej możliwość poruszania się z prędkością nie większą niż 30 km/h wprowadzono m.in. w dzielnicach: Sikornik, Czechowice, Politechnika

– dodaje Zarząd.


W ostatnim czasie na ulicach Gliwic zaszło więcej zmian, mających doprowadzić do poprawy bezpieczeństwa pieszych. W ostatnich miesiącach, w różnych dzielnicach miasta powstały wyniesione przejścia dla pieszych, które zmuszają kierowców do zdjęcia nogi z gazu. Innym rozwiązaniem była budowa progów czy wysepek spowalniających ruch pojazdów, które też pojawiły się w różnych częściach Gliwic, także na wniosek mieszkańców – jak np. w Szobiszowicach (z GBO) oraz na ulicy Dolnych Wałów.

(żms)/ZDM Gliwice

36 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze