“Symboliczny hołd bohaterom”. Trzyminutowy dźwięk syren upamiętni Powstanie Warszawskie

1 sierpnia obchodzimy 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Dla upamiętnienia tego wydarzenia, tego dnia o godzinie 17:00 zawyją syreny. W ten sposób symbolicznie oddamy hołd bohaterom.

Będzie to jednocześnie wojewódzki test sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności. W ramach testu emitowany będzie dźwięk ciągły trwający trzy minuty – oznaczający odwołanie alarmu.

Przedsiębiorcy, którzy posiadają syreny zakładowe, proszeni są o ich uruchomienie.


(żms)/UM Gliwice
fot. UM Gliwice/px

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Arletta

Czy Warszawa upamiętnia powstania śląskie? Bo zdaje się, że nie. Może na Śląsku robić testy syren właśnie w dniu wybuchu powstań śląskich?

Rob

W Pyskowicach była na szczęście cisza

Inkasent

Na wieczorka obok budy z lodami siostry jakiegoś “łobuza” wisi na słupie megafon, który jest gotowy w każdej chwili wydać z siebie jazgot. Co najmniej od kilku lat bezustannie wydobywa się z niego przydźwięk, co świadczy o ciągłym zasilaniu. Pewnie z miejskiej kasy to idzie, więc problemu nie ma. Puścili by z niego przynajmniej jakieś odgłosy drapieżnych ptaków to mniej by było guano na ulicach, a tak mieli to to po próżnicy i tylko prąd zużywa.

DD

Teraz inne czasy, i inni bohaterzy, najwięcej mamy ich w administracji państwowej od góry do dołu. Na skórzanym fotelu przy biurku można wiele heroicznych decyzji podjąć i czynów dokonać co zwykle przekłada się na gwarantowane dożywocie w komfortowym bezpiecznym bunkrze wśród sterty papierów w otoczeniu zadufanych podrzędnych filozofów.

Ampuła

Syrenim głosem wabią ku klęsce i śmierci.

JEST OK

Trzeba o Powstaniu Warszawskim pamiętać .To nasza stolica .Pisać nie trzeba co 76 lat temu tam się wydarzyło, bo to wiemy .Z szacunku dla tych wszystkich co walczyli,stracili życie -pamięć się należy i o 17:00 jeżeli to możliwe -warto oddać im cześć przez tą symboliczną minutę .Przypominajmy młodym pokoleniom o tym- to nasza wspólna Historia.

AndrzejD

..tak, trzeba pamiętać, żeby nie robić już więcej podobnych głupot jak wysyłanie dzieciaków z kijami na czołgi, czego efektem było wysłanie w kosmos, w sumie 200 tyś ludzi (mówię o represjach po tej porażce)
Polacy uwielbiają świętować porażki, dlatego polska nigdy nie będzie liczącym się krajem na arenie międzynarodowej.

Pyjter

Jaka nasza stolica??? Stolicą Śląska zawsze był i będzie Wrocław!

dubler

@AndrzejD chłopie opanuj się dzisiaj i uspokój, bo nawet Niemcy opuścili swoją dumną flagę w Warszawie na znak żalu i wstydu za to co uczynili wtedy. Współczuję ci niemądrego tupetu:(((

cenzor

Z góry dziękuję za kolejna chamska moderacje i inwigilacje :)

Kiełbasa

Ciekawe, bo syren nie było słychać, za to było słychać piastowskich kiboli, którzy wyli głupoty zamiast syren.

NeNe

Znowu…

Laszlo_egesz

Pamięć o największych narodowych porażkach, okupionych krwią niewinnych należy do najwyżej cenionych rocznic. Z jednej strony oburzamy się na afrykańskie dzieci biegające z kałachami, ale “mali powstańcy” to nasi bohaterowie.