Syn miał spowodować śmiertelny wypadek, zdesperowana matka zawiozła pieniądze do Czech

zdj. poglądowe

Choć oszuści nie ustają w opracowywaniu coraz to nowych sposobów, by pozbawić nas pieniędzy, stare metody też zbierają żniwo. W czwartek policji zgłoszono dwa takie przypadki, gdy telefonicznie zmanipulowano rozmówczynie. W pierwszym wyłudzono prawie 85 tys. zł, w drugim – 20 tys.

 
Ludzie stracili oszczędności życia. Mieszkanka Knurowa, otrzymawszy telefoniczną informację od „prokuratora”, że jej syn spowodował śmiertelny wypadek, zebrała oszczędności i pojechała do Czech, aby tam przekazać pieniądze. Mieszkanka Gliwic dowiedziała się z kolei od „pani prokurator”, że jej listonosz jest przestępcą. Kobieta nie zawahała się, aby wziąć udział w akcji demaskującej – pieniądze zaniosła… pod śmietnik – komentuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice. Kobiety, które dały się oszukać, to osoby w wieku 64 i 82 lat.

Powyższe dwa przypadki pokazują, że są jeszcze ludzie, do których ani nie dotarły medialne informacje o oszukańczych metodach, ani w rodzinach nie rozmawiano o tym zagrożeniu

– dodaje Słomski.

Policja po raz kolejny apeluje i zadaje pytanie – czy rozmawialiście już ze swoimi rodzicami, dziadkami? Czy sami zastanawialiście się, jak się zachowacie, jeśli odbierzecie tak „ogłuszający emocjonalnie” telefon od osoby przedstawiającej się jako prokurator czy policjant, z traumatyczną informacją o śmiertelnym wypadku spowodowanym przez Wasze dziecko?

Pamiętajmy! Rozmowa z seniorami o zagrożeniach ze strony oszustów to nasz obowiązek! Zaniechanie – sukces przestępców – podkreśla oficer prasowy.

(żms)/KMP Gliwice
fot. 24gliwice.pl

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Greg70

Ja prd ale trzeba być matołem żeby wierzyć w takie bajery. Kasę zawieźć do Czech albo wynieść na śmietnik.

20zł dla łojca

Prawo wyborcze też mają, a i nie tylko taki bajer działa

KKK

Mnie bardziej szokuje ta spaczona moralność ludzi, że pieniędzmi można komuś pomóc wykiwać się od odpowiedzialności za zabicie człowieka. Ale po akcji z adwokatem, który po spowodowaniu śmiertelnego wypadku poprzez zjechanie na przeciwny pas ruchu, publicznie zrzucił winę na wiek samochodu ofiar, już chyba nic mnie nie zdziwi.

Lulu

Za głupotę powinni jeszcze drugie tyle dopłacić . Lepiej będzie jak pójdą do leroya po sznur…. Jak pusto trzeba mieć we łbie? Pewnie też wierzą w każdą “okazje” w media expert….

Ala

Niebywałe! Młodzi z tych rodzin powinni czuć wielkiego kaca.

Roza

Ja mam 63 lata i sprawny umysł,nigdy bym nie dała pieniędzy komuś, gdzieś, gdziekolwiek….trafili na idiotki

Emiljan

Nauka kosztuje, wielcy pobierają nauki, mali dostają nauczki.

kapiszon

Mojej koleżanki z pracy mąż narozrabiał. Wpłaciła 50 tys wykupnego, kwestowała w nawet w pracy, i facet wyszedł. Więc nie dziwię się ludziom, że dają się naciągać – nigdy nie wiadomo, czy dzwoni prawdziwy prokurator czy ktoś się podszywa. Na pewno nie należy olewać sprawy albo zgłaszać na policję.

Greg70

Jak nie wiadomo kto dzwoni to się z nim spotkaj w prokuraturze a nie zanoś kasy na śmietnik. No chyba że masz pewność że wnuczek narozrabiał i chcesz za łapówkę sprawę załatwić ;)

PAKer

Tak, prokurator dzwoni i każe wystawić pieniądze na śmietnik. Dalej nie wiem, czy to prawdziwy prokurator, czy udawany xD

Wanda

Masz w tym oszustwie udział????