Sześć ofert w przetargu na projekt nowego szpitala. Kwoty od kilku do kilkunastu milionów

Screen. Google Maps

Sześć firm (z Warszawy, Gdańska, Tychów i Krakowa) zgłosiło się do przetargu na wykonanie projektu budowy nowego kompleksu szpitalnego w Gliwicach. Miasto zamierza go postawić na działce usytuowanej przy skrzyżowaniu ulic Kujawskiej i Ceglarskiej.

Najtańszą ofertę w postępowaniu przetargowym (ok. 4,5 mln zł) przedstawiła gdańska firma Industria Project, najdroższą (ponad 12 mln zł) spółka TPF z Warszawy. Wszystkie mieszczą się w założonym przez magistrat budżecie na to zadanie, który wynosi 18,5 mln zł.

REKLAMA

Wyłoniony w nadchodzących miesiącach wykonawca będzie odpowiadał za m.in. przygotowanie dwóch koncepcji projektowych kompleksu szpitalnego wraz z wizualizacjami oraz opisem.

Nowo projektowany szpital miejski powinien powstać do 2024 roku. Ma dysponować 313 łóżkami na 12 oddziałach, izbą przyjęć, dwoma SOR-ami (dla dorosłych i dzieci), zespołem bloków operacyjnych, 21 poradniami przyszpitalnymi, działem diagnostyczno-zabiegowym oraz lądowiskiem dla helikopterów LPR. Dodatkowo na terenie szpitala znajdą się obiekty towarzyszące, parkingi i park.

(żms)/MSI
fot. scr. Google Maps

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Gliwiczanin

Za sam projekt tyle kasy?

black_horse

Niech te firmy sobie dadzą spokój. W Gliwicach na 20 koncepcji / wizualizacji / studium wykonalności / projektów realizowane są tylko dwa (2). I to jak dobrze pójdzie. Miasto niezrealizowanych planów / obietnic. Zrealizowane są niestety tylko te najgorsze dla miasta.

ja234

Mogli wybrać jeszcze większe zadupie np. na granicy z zabrzem albo koło knurowa.
Kompletny brak myślenia o pacjencie, jak niby ma tam dojechać potencjalny pacjent?rikszą?rowerem?Pewnie komunikacyjnie nie powiążą tej lokalizacji z centrum wsi.
Druga sprawa, kim oni go obsadzą, za 5 lat to pisiory już całkiem wykończą służbę zdrowia i ten kraj, nie będzie co zbierać.Pewnie będzie tak,po glajwicku, że budynek ekstra a w środku bida z nędzą na wstecznym.Masakra.Porażka.(1050)

Waki

Akurat tu nie masz racji, dojazd jest bardzo dobry DTŚw każdym kierunku a i spory plac gdzie można dużo zbudować.

Tomek

Pierniczysz jak potluczony. Ty to pewnie ustalilbys lokalizację na rynku albo na dworcu.

Xsenofob

Problemem w Gliwicach jest nie brak budynków szpitalnych, tylko brak dobrych zespołów lekarskich w tych szpitalach, które już są.
Najpierw trzeba sprawić, by dobrze działało to co jest, a potem ewentualnie myśleć o stawianiu budynków.
Poza tym “szpital na peryferiach” był fajny na filmie – w Gliwicach to niekoniecznie dobry pomysł.

idźcie się leczyć

Pięknie usytuowane zadupie zdegradowanych terenów w towarzystwie hałasów z imprez przy hali Arena i cotygodniowych pielgrzymek hałasujących i smrodzących wraków na giełdę. Szpital bez bezpośredniej komunikacji miejskiej, tylko jej atrapą z przesiadkami – marzenie każdego chorego.

darek

Z tą komunikacją to prawda. Jedynie 702 który jeździ raz na godzinę a czasami raz na dwie godziny, a w dni wolne wcale.

oko

Wiadomo że się zmieni