Szóstka z WF na świadectwie? MZUK zaprasza do darmowego korzystania z krytych pływalni

Uczniowie gliwickich szkół, którzy z wychowania fizycznego mają ocenę celującą, mogą skorzystać z gliwickich pływalni za darmo. Akcja dotyczy pierwszej godziny pływania i obowiązuje w dzień rozdania świadectw szkolnych (21 czerwca).

 
To już ostatnia prosta do upragnionych wakacji, na które z utęsknieniem czekają dzieci oraz młodzież. Zaledwie kilka dni dzieli uczniów od zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia wakacyjnej laby. Na początek wakacji MZUK zaprasza do skorzystania z basenów – premiuje tych najbardziej usportowionych uczniów.

Miejski Zarząd Usług Komunalnych ma ciekawą propozycję dla uczniów, którzy na świadectwie szkolnym gliwickiej placówki oświatowej mają ocenę celującą z lekcji wychowania fizycznego. Dzieci oraz młodzież zostanie zwolniona w dniu zakończenia roku szkolnego, a więc 21 czerwca br. z opłaty za pierwszą godzinę korzystania z pływalni: „Delfin”, „Mewa”, „Neptun” oraz „Olimpijczyk” – zapowiada MZUK.

Jak dodaje, akcja ma na celu promować aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży. Inicjatywa nie jest zła – warto nagrodzić tych, którzy aktywnie brali udział w ćwiczeniach przez cały rok szkolny. Co jednak z tymi, którzy od sportu na ogół starają się wymigać? Cóż – ich pewnie darmowa godzina i tak by nie zmotywowała.

(żms)
fot. MZUK Gliwice

11 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze