Szybciej, niż planowano. Remonty fragmentów dróg rowerowych niemal dobiegły już końca

Odcinek drogi dla rowerów i chodnika między ulicami Orlickiego a placem Piłsudskiego został wyremontowany. Ułożono tam nową nawierzchnię – asfaltową dla rowerzystów, brukowaną dla pieszych.

 

Według wcześniejszych deklaracji Zarządu Dróg Miejskich, prace w tym miejscu miały potrwać do ostatnich dni czerwca, tymczasem zakończyły się około 4 tygodnie przed terminem. Przypomnijmy, że wcześniej w tym miejscu przebiegał mocno nadgryziony zębem czasu chodnik z betonowych płytek, zaś DDR była drogą gruntową. Po wykonaniu prac, to miejsce prezentuje się zupełnie inaczej.

Jak informuje ZDM, zakończyły się już także prace w rejonie przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerów znajdujących się obok Komendy Miejskiej Policji, w ciągu ul. Powstańców Warszawy.

Przysłużyły się one do zwiększenia m.in. widoczności rowerzystów wjeżdżających na przejazd i pieszych korzystających w tym miejscu z przejścia. Roboty objęły także przebudowę części drogi dla pieszych i wydzielenie odcinka dla rowerzystów – przekazują drogowcy. To zadanie również miało być realizowane do końca czerwca.

Do listy prac zakończonych, dołączyły roboty w dzielnicy Brzezinka, gdzie na odcinku od ul. Sopockiej do ul. Zamojskiej powstał fragment ciągu pieszo-rowerowego, który znajduje się w przebiegu szlaku dla cyklistów.

Wspomniane wyżej zadania stanowią 3 z 4 planowanych robót w obrębie infrastruktury dla rowerzystów wskazanych na liście dróg do remontu w 2023 roku. Ostatnie to budowa łącznika dla rowerzystów na ul. Witkiewicza w rejonie ul. Zakole (Zatorze).

(żms), ZDM Gliwice