Tafla będzie działać dłużej. Samorząd Gliwic podjął decyzję o pokryciu połowy opłat za prąd

Lodowisko Tafla będzie czynne dłużej. Ze względu na wysokie koszty energii elektrycznej obiekt miał działać tylko w ferie zimowe. Politechnika Śląska, która dzierżawi ślizgawkę, i miasto zawarły jednak porozumienie – samorząd pokryje połowę opłat za prąd.

 
Obiekt przy ulicy Akademickiej 29 jest otwarty codziennie od godz. 8.00 do 21.00.

Od wielu lat dzierżawcą popularnego lodowiska przy ul. Akademickiej jest Politechnika Śląska. Zgodnie z umową dzierżawy, Ośrodek Sportu uczelni ma prawo pobierania opłat, ale musi ponosić koszty funkcjonowania obiektu – w tym energii elektrycznej.

I to właśnie ogromne podwyżki cen energii, z jakimi przedsiębiorcy i podmioty publiczne borykają się od wielu miesięcy sprawiły, że funkcjonowanie obiektu w tym sezonie stanęło pod znakiem zapytania.

Z myślą o młodych mieszkańcach miasta uczelnia zdecydowała się otworzyć lodowisko w okresie ferii, zastrzegając jednocześnie, że – mimo koniecznych podwyżek cen biletów – nie będzie w stanie udostępniać go po ich zakończeniu, w lutym.

Po rozmowach z władzami uczelni, prezydent Gliwic zdecydował o pokryciu połowy kosztów energii zużywanej przez lodowisko.

Dzięki temu Tafla będzie działać bez przeszkód do końca lutego, a gliwiczanie będą mogli korzystać ze ślizgawki.

Wejścia na Taflę rozpoczynają się co 1,5 godziny – ostatnie o godzinie 20:00. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy. Bilety wstępu kosztują 16 zł (młodzież) i 25 zł (osoby dorosłe).

(żms)/UM Gliwice
fot. 24gliwice.pl/żms

6 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze