Tak wygląda budowana obwodnica zachodnia. Utrudnień dla kierowców na razie nie należy się spodziewać

Budowa fragmentu zachodniej obwodnicy Gliwic, na odcinku od ul. Daszyńskiego do ul. Rybnickiej, idzie już pełną parą. Obecnie prowadzone są roboty ziemne, które wykonawca rozpoczął od strony ul. Daszyńskiego.

– Dotąd prace skupiały się na wytyczeniu pasa obwodnicy i pracach przygotowawczych. Obecnie od strony ul. Rybnickiej trwa usuwanie warstwy humusu i przygotowanie dróg serwisowych, pozwalających na dojazd do miejsc, gdzie prowadzona jest budowa – informuje Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

W najbliższym czasie, jak zapewnia wykonawca (konsorcjum firm Eurovia Polska i PRUIM), realizacja robót nie spowoduje większych utrudnień dla kierowców.

Budowany odcinek zachodniej obwodnicy miasta będzie miał jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu. Powstanie także infrastruktura dla pieszych i rowerzystów. Droga będzie oświetlona i wyposażona w tablice zmiennej treści. Koszt budowy to około 82,6 mln zł.

Inwestycja powstaje dzięki unijnemu wsparciu. 85% dofinansowania uzyskano w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020 (Działanie 4.2: Zwiększenie dostępności transportowej ośrodków miejskich leżących poza siecią drogową TEN-T i odciążenie miast od nadmiernego ruchu drogowego).

(żms)/MSI
fot. (Mosquidron, ZDM)/MSI

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
WD-40
WD-40

Ile istnień uratowały, lub czy pomogły komukolwiek, kiedykolwiek w czymkolwiek tablice zmiennej treści? Wydajecie pieniądze na takie oczoejbne, odwracające uwagę idiotyzmy zamiast przykładowo sek.. minutniki zainstalować przy światłach tak chętnie kupowanych przez przepłacanych, niekompetentnych urzędników. Albo na porządne oświetlenie miasta.

black_horse
black_horse

Na tablicy “zmiennej” treści na Strzody i Wrocławskiej są wyświetlane stałe treści. Innych treści tam nigdy nie widziałem. A walą po oczach i stwarzają zagrożenie olśniewając kierowców w nocy.

?!
?!

Że niby olśnienie jest zagrożeniem? Ciekawa teoria. Masz równie ciekawą czym jest oślepienie?

black_horse
black_horse

Olśnienie (ang. glare) – jeden z podstawowych parametrów charakteryzujących otoczenie świetlne . Niepożądany stan procesu widzenia, definiowany jako doznanie wywołane jaskrawymi powierzchniami występującymi w polu widzenia..
Olśnienie to warunki widzenia powstałe na skutek niewłaściwego rozkładu, bądź zakresu luminancji, lub też występowania zbyt dużych kontrastów luminancji. Powoduje uczucie przykrości i niewygody widzenia. Ponadto powodować może obniżenie zdolności rozpoznawania szczegółów lub przedmiotów.

WD-40
WD-40

SJP
oślepić — oślepiać
1. pozbawić zdolności widzenia
2. mocnym blaskiem lub silnym światłem przeszkodzić w patrzeniu

ws
ws

Fajnie się tam jeździło na rowerze. Teraz dojazd z Sikornika pewnie zniknie, bo przecinałby drogę. Może łaskawie zostawią wjazd od Rybnickiej, ale to powolny koniec polnych ścieżek w tej okolicy.

Patru
Patru

Jeszcze fajniej będą wyglądały szeregi domków po obu stronach ulicy-obwodnicy. Ludzie w Gliwicach kochają mieszkać przy ruchliwych drogach.

,,
ws
ws

No tak, wiadomo że obwodnica na pewno przetnie istniejącą drogę rowerową. Jeśli nie zaślepią “ulicy” Bielika to nadal będzie można wjechać, jeżeli nie będzie barier na obwodnicy, to na dziko sforsować, bo na kładkę nie liczę.

lolo
lolo

Dodaj komentarz…Bielika nie bedzie przejezdna. Obawiam sie, ze tez nie bedzie mozliwosci przejscia bezpiecznego z ul. Bielika przez obwodnice.

,,
,,

Nawet jeśli będą bariery na obwodnicy, to cofnięcie się na rowerze od ul. Bielika do Skrzyżowania ul. Rybnickiej z obwodnicą na przejście dla pieszych lub rowerowy przejazd, przy kilkunastu lub kilkudziesięciu kilometrowym dystansie wycieczki, nie będzie chyba problemem nie do przeskoczenia ?

ps
ps

będzie miał jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu – wow zaniemówiłem z wrażenia

wnerwiony
wnerwiony

te zdjęcia idealnie pokazują bezmyślność urzędników. Kto wytyczył tę drogę przez środek? Nie można było po obwodzie tych pól i odsunąć ją od osiedla, zostawiając trochę terenów zielonych? W Gliwicach nigdy nic nie można.

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Ciekawe jaki tym razem znajdą powód żeby wydłużyć termin realizacji inwestycji i zwiększenia kwoty budżetu

Gliwiczanin
Gliwiczanin

O co chodzi z tym komentarz czeka na moderację?

krzysztof
krzysztof

naliczyłem 5 pracowników gdzieś przyczajonych – no to się w terminie zmieszczą

,,
,,

No ale drzewa musisz przyznać wycieli w błyskawicznym tempie, choć ich tylko piątka.

Maks
Maks

A to brzydka Unia…dała tylko 85%

Przemek
Przemek

jak to Duda powiedział “wyimaginowana wspólnota nie dająca Polsce korzyści,,,”

,,
,,

Tu akurat miał rację, niemiecka koncepcja Mitteleuropa jest realizowana ale jako prezydent powinien raczej zająć się lepiej np. kwestią polskiego przedwojennego złota aby wreszcie wróciło do Polski.

Urko
Urko

Najlepiej w skrzyniach z sadzonkami świerków

,,
,,

Tylko nie obłożonych styropianem.

ers
ers

Za to niektórzy powinni raczej się zająć szukaniem swojego rozumu.

,,
,,

No to na co jeszcze czekasz ?

ja234
ja234

@Przemek
Duda powiedział kompletną bzdurę.Natomiast tą “wspólnotę” ktorą oferują psiory jest całkowicie iluzoryczna i zacofana.
Dzięki UE nastąpił skok rozwojowy tego kraju.Gdyby nie Unia, polska nadal byłaby zacofanym krajem z 20% bezrobociem, przytulonym do rosji…

ja234
ja234

Gdyby nie ta “brzydka Unia” nie dała kasa, glajwice byłyby jeszcze większą wiochą niż są obecnie.Dzięki Unii jest kasa na różnego rodzaju inwestycje nie tylko w glajwicach na wstecznym ale w całej pislandii.
Pisiory oczywiście tego nie zauważają.

gość
gość

byłyby mniej zdewastowane pod robione na siłę inwestycje, żeby się do kasy dorwać

gmG
gmG

Brzydka niebrzydka Unia /Europa Zachodnia RFN wzięła kasę z planu Marshalla. teraz tak daje kasę Jak kiedyś państwa kolonialne dawały perkal i paciorki za bogactwa naturalne/rynki zbytu. Jest to jakieś uproszczenie ale…

4455
4455

ZDECYDOWANIE za dużo zieleni na tych zdjęciach. Szary beton i czarny asfalt to jest to czego Gliwiczanie oczekują od Urzendników.

Prawdziwy
Prawdziwy

Potrzebna inwestycja dla naszego bardzo zakorkowanego miasta. W końcu główny ruch tranzytowy zostanie prowadzony przez łąki, a nie pod oknami mieszkańców. Szkoda tylko, że tyle lat musieliśmy wyczekiwac na tą inwestycję.

Kris
Kris

Co za bzdura, przecież zdjęcia nr 3 i 4 na pewno nie są elementami obwodnicy.

lolo
lolo

Dokladnie. Te zdjecia nie sa zwiazane z obwodnica, tylko kanalizacja sciekowa dla osiedla “Nowy Sikornik” zlokalizowanego na koncu ul. Biegusa.

,,
,,

Czekam na pierwszych stękaczy.

ers
ers

Zdajesz sobie sprawę z tego że stękanie o stękaczach to też stękanie? ;)

,,
,,

Zdajesz sobie sprawę z tego, że stękanie o stękających na stękaczy to też stękanie ? ‘,)