Takie parkingi działają przy wielu marketach. Przeoczenie parkometru może być kosztowne

Stali klienci Lidla przy ulicy Toszeckiej wiedzą już, że parkowanie przy tym markecie wymaga pobrania biletu parkingowego. Inni jednak nie, więc ostrzegamy – pozostawienie tu pojazdu (i w kilku innych miejscach) może słono kosztować.

 

Chodzi o sklep Lidla zlokalizowany przy rondzie L. Kaczyńskiego. Na przestrzeni ostatnich miesięcy ustawiono tam parkometr, w którym, podobnie jak w Łabędach przy ul. Poezji, trzeba wydrukować bilet i wyłożyć go za szybą samochodu by nie płacić wysokiej opłaty za postój. Taki system ma uchronić market przed zajmowaniem parkingu przez kierowców niekorzystających ze sklepu. Inaczej nie byłoby tam miejsca dla klientów.

Parkowanie obsługuje firma APCOA Parking Polska. Jak informowała w sierpniu ub. roku, na terenie kraju miała już 800 parkingów.

W trosce o komfort naszych klientów podczas zakupów w sklepach Lidl, wprowadzono parkometry, aby Klienci mogli skorzystać z bezpłatnego parkingu podczas robienia zakupów. W zależności od operatora jest to czas od 1h do 1,5h – dokładna informacja zamieszczona jest nad biletomatem – wyjaśnia sieć LIDL Polska.

Parking został oznaczony na wjeździe oraz wyjeździe tablicami informującymi o „strefie płatnego postoju”. Bezpłatny bilet na czas wykonywania zakupów należy pobrać w automacie (bilet należy pobrać również w przypadku korzystania z miejsc dla osób niepełnosprawnych). Przy automacie znajduje się regulamin korzystania z parkingu – kontynuuje sieć handlowa.

Obsługą parkingów i parkometrów zajmuje się firma zewnętrzna, dlatego wszelkie roszczenia reklamacyjne związane z opłatami i obsługą parkingów należy kierować bezpośrednio do wskazanej w regulaminie lub potwierdzeniu opłaty firmy

– dodaje LIDL.

Odwołania od nałożonej opłaty należy składać do firmy APCOA (o ile mamy do tego podstawy – np. robiliśmy w owym czasie, gdy wystawiono nam wezwanie, zakupy w sklepie LIDL – zatem posiadamy na tę okoliczność paragon). Można to zrobić za pośrednictwem strony reklamacje.apcoapolska.pl lub tradycyjnym listem.

– Nieuiszczone opłaty dodatkowe mogą być dochodzone w drodze postępowania windykacyjnego na podstawie danych właściciela pojazdu uzyskanych z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców – czytamy na kwitku „Wezwania do zapłaty” jaki dostarczono do naszej redakcji.

– Opłata dodatkowa zostanie anulowana, jeżeli korzystający z parkingu w terminie do 7 dni wypełni formularz na stronie reklamacje.apcoapolska.pl i dołączy dowód zakupu w danym sklepie Lidl, wydany w okresie od pół godziny przed albo do pół godziny po wystawieniu niniejszego wezwania – napisano na wydruku „Wezwania”, które nosi numer bliski 771 tysięcy.

Gdzie jeszcze w Gliwicach znajdziemy takie parkingi?

Niezwrócenie uwagi na tablicę informującą o potrzebie pobrania biletu parkingowego i o płatnym parkowaniu z potrzeby uiszczenia opłaty nikogo nie zwolni. Szerzej opisywaliśmy podobną kwestię przy okazji sprawy drogiego parkowania przy przychodni zdrowia przy ulicy Cichociemnych: „Pułapka” na parkujących kierowców. Kto nie zauważy tablicy, może tu zapłacić nawet 500 zł

Dlatego warto zwracać uwagę na znaki i tablice, jakie pojawiają się przy parkingach. W przypadku sklepu Lidl przy ulicy Toszeckiej 7 parkomat, gdzie możliwe jest pobranie biletu, stoi tuż obok wejścia. Podobnie sprawa wygląda w przypadku sklepu Netto przy ulicy Lotników.

Z mapy zamieszczonej na stronie spółki APCOA wynika, że płatne parkowanie zapewniane przez tę firmę wprowadzono w naszym mieście w następujących lokalizacjach:

  • Lidl, ul. Pszczyńska 89,
  • Lidl ul. Poezji 5,
  • Lidl, ul. Toszecka 7,
  • Lidl, ul. Andersa 60,
  • Netto, ul. Lotników 78,
  • Kaufland, ul. Pszczyńska 64.

– Firma APCOA Parking Polska od wielu lat współpracuje z wieloma znaczącymi inwestorami, właścicielami nieruchomości oraz instytucjami publicznymi w całym kraju. Należą do nich galerie handlowe, hotele, lotniska, biurowce, parkingi miejskie, szpitale itp. Każdego dnia z zarządzanych przez nas parkingów korzystają tysiące osób w całej Polsce – czytamy na stronie Spółki.

– Wieloletnie doświadczenie na polskim rynku w zakresie zarządzania parkingami, profesjonalne i rzetelne podejście do klienta oraz sumienne wypełnianie zobowiązań wynikających z zawartych umów pozwoliło naszej firmie zmaksymalizować przychody z działalności parkingowej, przy jednoczesnym zadowoleniu Klientów i parkujących z oferowanych usług – zaznacza APCOA.

(żms)
fot. 24gliwice.pl/ŻMS

47 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Mro
05/05/2022 11:07

Nienawidze ich. Nie sa ani rzetelni ani profesjonali ani przyjazni urzytkownikom parkingow…

Kibic Piasta
06/05/2022 12:46
W odpowiedzi na  Mro

„Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz”

mtondy
07/05/2022 13:59
W odpowiedzi na  Kibic Piasta

Rus nam napluje

Wrzodzisław
05/05/2022 10:51

No cóż – problemu by pewnie w ogóle nie było, gdyby nie cwaniaczki, które z parkingu przy sklepie robią sobie całodobowe miejsce postojowe. Potrafię wskazać co najmniej dziesięć sklepów Lidla, gdzie takich kwitków parkingowych nie ma, bo nie ma takiej potrzeby.

Gustaff
05/05/2022 10:53

A może to wina kierowców, którzy na parkingach przed supermarketami robią sobie „centra przesiadkowe” z kilku samochodów pakują się do jednego i jadą przykładowo na strefę do pracy.

Mro
05/05/2022 11:08
W odpowiedzi na  Gustaff

Nie do konca. W wielu krajach sa podobne rozwiazania, akurat w naszym jedno z bardziej uciazliwych dla uzytkownika parkingu.

POPiS
07/05/2022 13:32
W odpowiedzi na  Gustaff

A może to wina władz, które nie są przygotowane na rosnące zapotrzebowanie parkowania? I które pozbyły się alternatyw takich jak tramwaje?

mtondy
07/05/2022 14:00
W odpowiedzi na  POPiS

Nie jeden już by nie wsiadł wogóle do tramwaju

Co wy mi tu Kroll p...
05/05/2022 10:33

„W trosce o komfort naszych klientów…”
Wyjść z auta, przejść przez cały parking, odczekać w kolejce do parkometru bo akurat ktoś niezbyt biegły przed wami go blokuje, wrócić przez cały parking do auta celem umieszczenia papierka za szybą, przejść po raz kolejny przez cały parking celem realizacji planu zakupu mleka i pęczka koperku.
Troska o komfort waszych klientów że ho ho. Dziwić się potem, że każdy parkuje przy wejściu.

PAKer
05/05/2022 11:07
W odpowiedzi na  Co wy mi tu Kroll p...

Tu nie trzeba kogoś niezbyt biegłego, żeby robić kolejkę! Ten parkometr tak długo drukuje kwitek, że jak jest więcej osób, to kolejki gwarantowane! Wydruk powinien trwać max 1-2s od naciśnięcia przycisku, a trwa znacznie więcej!

alleluja i do przodu
05/05/2022 11:51
W odpowiedzi na  Co wy mi tu Kroll p...

To aby kupić mleko i pęczek koperku to trzeba jechać samochodem ? Za ciężko jest nosić dwa artykuły w siatce ?

Co wy mi tu Kroll p...
05/05/2022 12:49
W odpowiedzi na  alleluja i do przodu

Samochodem rozwożę cegły, koperek kupuję po drodze.

alleluja i do przodu
05/05/2022 13:38
W odpowiedzi na  Co wy mi tu Kroll p...

To uważaj, bo jak ci się koperek dostanie pomiędzy cegły to straci smak.

...
06/05/2022 10:20
W odpowiedzi na  Co wy mi tu Kroll p...

trzeba czytać, na wjeździe na parking jest informacja że parking dla klientów bezpłatny dla reszty płatny, a potem bliżej wejścia jest informacja że jest aplikacja na telefon do uiszczania opłat za parkowanie zdalnie, nie trzeba mieć żadnych kwitków
dzięki płatnemu parkowaniu w Lidlu przy Andersa można w godzinach szczytu zaparkować w ogóle, nieraz nawet przy wejściu, wcześniej wojsko i odwiedzający cmentarz okupowali parking (od godziny 4-5 rano połowa miejsc przy skarpie od Andersa była już zajęta samochodami wojskowych) a że w zamian trzeba mieć dowód wynajęcia miejsca to niewielka cena

Co wy mi tu Kroll p...
06/05/2022 13:21
W odpowiedzi na  ...

Mam w telefonie androida 4.4.2 i jest mi z tym bardzo dobrze. Jaką aplikację mi polecasz? Tę wymagającą Androida od 6.0… wzwyż? Zmianę telefonu? Otóż nie zamierzam wykonywać „upgrade’u” czegokolwiek przez widzimisię kogokolwiek. Wierz mi, łatwiej mi minąć Lidla i zajechać do Biedronki. Tu są sami wygrani. Ty masz wolne miejsca, ja mam wolny umysł, firma „szykan-parking” ma kasę. Wszyscy zyskujemy. No może oprócz Lidla.

.
06/05/2022 15:46
W odpowiedzi na  Co wy mi tu Kroll p...

w Biedronce przy Andersa jest dokładnie ten sam zarządca parkingu – APCOA

Bądźmy szczerzy
06/05/2022 16:05
W odpowiedzi na  .

Ale automatu do konfetti nie ma

mtondy
07/05/2022 14:02
W odpowiedzi na  .

załarwić dziada

44
05/05/2022 15:31

skutecznie zniechęcające do Lidla

Edward Prawdziwy
05/05/2022 08:12

Typowy bolszewicki sposób na zarabianie.
Ohydne.
Omijajcie te sklepy.

Mieszkaniec
05/05/2022 08:53
W odpowiedzi na  Edward Prawdziwy

ohydny to 'prawne rozwiązania parkingowe’ gdzie jakiś mafiozo stworzył sobie 'firmę’ do wyłudzania haraczy od nieszczęśników którzy dali się złapać w jego pułapkę

Beton
05/05/2022 09:42
W odpowiedzi na  Edward Prawdziwy

Edwardzie, na wzór rosyjski możesz przeprowadzić sprawnie zorganizowaną akcję debolszewikacji Gliwic.

alleluja i do przodu
05/05/2022 11:53
W odpowiedzi na  Beton

Trzeba skuć stary komunistyczny beton.

Bywalet hosteli
05/05/2022 11:15

No i dobrze ścigać parkingowych cwaniaczków !!!

Ksenomorf
05/05/2022 21:43

W czym tu problem ? Parking jest na terenie prywatnym dla klientów sklepu a nie po to aby okoliczne ćwoki miały darmowe miejsca parkingowe . Lidl sprzedaje swoje zegary parkingowe więc nawet nie trzeba stać po bilet.

mtondy
07/05/2022 13:58

jezdrzę do carfoura lub auchona i wiszą mi lidlowskie czasowe parkingi

Bingo
08/05/2022 11:42

Gdyby prezydent zap..lał na piechotę do pracy, bo za parkowanie oddawałby 1/10 pensji, to szybko byłoby darmowe parkowanie i 10 razy więcej miejsc parkingowych.

pytanie
07/05/2022 09:02

W jaki sposób ten parkometr mierzy czas parkowania?
„Przeoczenie parkometru może być kosztowne”

Grzegorz
07/05/2022 11:13

Problem jest zawsze ten sam władze miasta zabudowują każdy wolny teren bo za to mają duże pieniądze a powinni by część tych terenów przeznaczyć na parkingi , pomóc prywatnym inwestorom wybudować parkingi piętrowe a problem by sie rozwiązał

44
08/05/2022 10:12

uwaga, to firma wyłudzająca dane

josef
13/05/2022 21:35

te parkingi to z dotacji europejskiego banku rozwoju dla polskich firm, rozumiem?

prawda
05/05/2022 11:21

OLAC ROBIENIE ZAKUPU W TYCH LIDLACH I TAKIE CWANE ,”FIRMY” ZNIKNAL Z RYNKU.

najprawdziwsza prawda
05/05/2022 12:30
W odpowiedzi na  prawda

Tesco było jeszcze cwańsze i nie postawiło parkometrów i zniknęło z rynku jeszcze szybciej.

Walic
07/05/2022 08:00

Zdejmujesz tablice i moga cie cmoknac

Karol
05/05/2022 09:28

Trzeba mieć naprawdę zryty beret, aby kupować w niemieckim sklepie i do tego jeszcze w zębach nosić karteczki parkingowe. Ale widać część Gliwiczan ma naturę wierno-poddańczą wobec wszystkiego co niemieckie.

Beton
05/05/2022 09:40
W odpowiedzi na  Karol

No to Karolu – chwal się! Gdzie kupujesz? Rozumiem, że wyrzekasz się wszystkiego co niemieckie?

Renia
05/05/2022 10:14
W odpowiedzi na  Beton

Karol jeździ Moskwiczem.

alleluja i do przodu
05/05/2022 11:49
W odpowiedzi na  Renia

Nie Moskwiczem ale ekologicznie i poprawnie politycznie rowerem Ukraina.

Prawdziwy Polak
05/05/2022 12:52
W odpowiedzi na  Renia

Na dodatek tym Moskwiczem co miał silnik z BMW skopiowany.

popieram
05/05/2022 13:08
W odpowiedzi na  Renia

Nie Moskwiczem a czołgiem T14 Armata na niemieckich podzespołach.

Karol
05/05/2022 11:33
W odpowiedzi na  Beton

Kupuję na balcerku albo w sklepach Społem. Kiedyś, za kolaborację z wrogiem (np. kupowanie u wroga) golono głowy na łyso. Teraz dostaje się mandaciki – i bardzo dobrze

Ostatnio edytowany 16 dni temu przez Karol
Beton
05/05/2022 13:45
W odpowiedzi na  Karol

Aha… Na Balcerku… Czyli ostatni raz na zakupach byłeś w 2012 roku ?

Wrzodzisław
05/05/2022 10:47
W odpowiedzi na  Karol

Racja! Prawdziwy Polak w zębach nosi wyłącznie karteczki podpisane przez kapłana w konfesjonale.

euroentuzjasta
05/05/2022 12:27
W odpowiedzi na  Wrzodzisław

Nie ma już prawdziwych Polaków, teraz są tylko prawdziwi Europejczycy co wartości europejskie wyznają a których wymienić nie potrafią.

Prawdziwy Polak
05/05/2022 12:49
W odpowiedzi na  Wrzodzisław

To jeszcze nic w takich np. Niemczech to jest prawdziwa Chadecja co się przeżegnać nie potrafi.

popieram
05/05/2022 13:05
W odpowiedzi na  Wrzodzisław

Prawdziwy Europejczyk to nawet potrafi oddać życie za Unię Europejską.

Kibic Piasta
06/05/2022 12:51
W odpowiedzi na  Karol

Karol szacun ! Opodatkować tałatajstwo i po sprawie !