Warto wybrać się do Teatru Miejskiego. Przebojowe spektakle w maju i czerwcu

Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach fot.. M.Ramus

Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach, Wieczór kawalerski, Wszystko w rodzinie, Szalone nożyczki… w Teatrze Miejskim w Gliwicach każdy znajdzie coś dla siebie. Bilety na poszczególne spektakle są jeszcze dostępne.

 
Szukacie doskonałej rozrywki? W wiosennym repertuarze Teatru Miejskiego w Gliwicach zaplanowano kilka przebojowych spektakli, które pokochali widzowie.

Londyńskie pogotowie śmiechu dla mam

Na Dzień Matki teatr przygotował pokazy wystrzałowej farsy „Wszystko w rodzinie”. Akcja spektaklu rozgrywa się w londyńskim szpitalu św. Andrzeja – tuż przed Bożym Narodzeniem uznanego doktora odwiedza dawna znajoma. Dawne romanse doktora Mortimora zmuszają go do nerwowych kombinacji i absurdalnych działań. Co z nich wyniknie? Z pewnością niezły ubaw. Przedstawienie zostanie zaprezentowane 26, 27 i 28 maja.

fot. mat. Teatru Miejskiego w Gliwicach

Ślubno-hotelowe szaleństwa

Pierwszy czerwcowy weekend upłynie pod znakiem ślubnych perypetii i hotelowych awantur – szalona komedia pomyłek „Wieczór kawalerski” od lat nie schodzi z gliwickiego afisza gromadząc na widowni licznych fanów uśmiechu i dobrej zabawy. Spektakl zobaczycie 3 i 4 czerwca.

Teatr Miejski zaprasza m.in. na spektakl „Wieczór kawalerski” w reż. G. Castellanosa. Fot. M. Ramus

Widzowie biorą śledztwo w swoje ręce

„Szalone nożyczki” – widzowie są zachwyceni niezwykłą formułą przedstawienia, w której biorą interaktywny udział. Tonio Wzięty to najlepszy fryzjer w dzielnicy. Tuż obok niego nożyczkami i brzytwą wymachuje młoda fryzjerka Barbara. Po nową fryzurę wpada do nich podejrzanie często elegancka pani Dąbek. Po zakładzie kręci się też szemrany handlarz antykami i dwóch tajniaków. Kto zabił nieszczęsną pianistkę mieszkającą piętro wyżej? Zginęła dźgnięta … nożyczkami. W ślad za mordercą ruszają aktorzy i umierająca ze śmiechu widownia. Spektakl zobaczycie 9, 10 i 11 czerwca.

Zagadka kryminalno-rodzinna

„Dziwny przypadek psa nocną porą” zaczyna się jak w dobrym kryminale – piętnastoletni autystyczny Christopher znajduje się w złym miejscu i złym czasie, co ściąga na niego oskarżenia o zabicie ukochanego psa sąsiadki. Policja jak i reszta świata nie potrafi poradzić sobie z dziwacznie zachowującym się chłopcem. Christopher postanawia, wzorem Sherlocka Holmesa rozwiązać zagadkę śmierci psa. Jak poradzi sobie z własną wrażliwością i ograniczeniami w obcym, skomplikowanym świecie osoba w spektrum autyzmu? Ten spektakl to nowoczesna, przeplatająca humor ze wzruszeniem pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy codziennie spotykają na swojej drodze różnorodnych ludzi.

Na spektakl teatr zaprasza 16, 17 i 18 czerwca.

Powrót legendy

Z końcem czerwca na scenę powraca mega hit, czyli „Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach” – barwna kryminalno – miłosna opowieść o poszukiwaniu wolności ze znakomitym Mariuszem Ostrowskim w roli Zdzisława Najmrodzkiego. Legendarny złodziej czasów PRL’u ukończył zaledwie 5 klas szkoły podstawowej, miał szansę na karierę wojskową, chciał zostać kierowcą rajdowym.

Nazywano go królem złodziei i mistrzem ucieczek. Kradł, jednak tylko towary luksusowe z Pewexów i delikatesów. Sprytny i bezczelny, wyrwał się z rąk wymiaru sprawiedliwości aż 29 razy, w tym dwa razy z gliwickiego więzienia. Jego biografia to doskonały materiał na scenariusz filmu sensacyjnego, który rozegrany zostanie na scenie… Spektakl zaprezentowany będzie 23, 24 i 25 czerwca.

Mariusz Ostrowski w roli Zdzisława Najmrodzkiego, fot. R. Kaźmierczak

Pełny repertuar – sprawdź

(żms)/mat. TMG
fot. J. Astaszow/M. Ramus/TMG

Publikacja: Teatr Miejski w Gliwicach