Tegoroczna Noc Naukowców jak zawsze będzie pełna ciekawostek i atrakcji. To już w sobotę

To będzie prawdziwe naukowe święto. Przed nami 14 edycja Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej. Do wyboru aż 180 wydarzeń. Spektakularne pokazy, spotkania z niezwykłymi ludźmi nauki, niesamowite eksperymenty i piorunujące warsztaty.

Wszystko w jedyną taką noc w roku – już w sobotę, 12 października.

Politechnika Śląska zaprasza na 14 edycję Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej. Tegoroczne wydarzenie będzie wyjątkowe, ponieważ wpisuje się w obchody Jubileuszu Politechniki Śląskiej – 75-lecia Jej istnienia.

REKLAMA

Rozpocznie się o godzinie 15:00, a zakończy około godziny 22:00. Zaplanowano rekordową ilość 180 wydarzeń.

Pokazy dla „małych i dużych” przygotowane przez wyspecjalizowane i wykwalifikowane kadry naukowców Politechniki Śląskiej prezentowane będą w Kampusie Uczelni w Gliwicach, Zabrzu i Katowicach. Przewidziano gry i zabawy, pokazy laboratoryjne, eksperymenty naukowe, zagadnienia ze świata nauk ścisłych i humanistycznych, m.in.: pokazy fizyczne, chemiczne, elektroniczne, mechaniczne oraz górnicze.

Będzie też wyjątkowa nauka tańca oraz okazja do poznania kultury niemieckiej, angielskiej, rosyjskiej, francuskiej. Podczas uroczystej inauguracji nocy nauki, zostaną wręczone nagrody z udziałem Rektora Politechniki Śląskiej dla uczestników konkursów: „Laboratorium przyszłości” oraz „Domowy eksperyment”. Można się już rejestrować.

(żms)/UM(mf)
fot. arch. MSI/POLSL.PL

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.nocnaukowcow.com.pl

Wydarzenie w serwisie facebook.com

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
czary_mary

Ciekawa ta noc skoro rozpocznie się już o godzinie 15, a zakończy się o godzinie, o której naprawdę zaczyna się noc, czyli 22. To dopiero będą czary.

Laszlo_egesz

Warto na to pójść zaplanowawszy wcześniej. Kilka lat wstecz załapałem się na lot Cessną na symulatorze jako pilot, szczęśliwie lądując na lotnisku w Zurychu (wydzial automatyki).

Imiu

eksperymenty płyną Kłodnicą od dekad.
Teraz szykują się na bulwary, drewnem już palę w piecyku ;-D
Razem z mokrymi liśćmi…a co mi tam, niech się dymi XD

Laszlo_egesz

chyba niechcący pomyliłeś eksperyment z ekskrementem