Ten fragment miasta zupełnie się zmieni. Trwa budowa kompleksu biurowego przy ul. Piwnej

Nieco ponad rok temu rozpoczęła się budowa trzech biurowców przy ulicy Piwnej. Na terenie po Hucie 1-go Maja trwają obecnie intensywne prace budowlane, które mają zostać zakończone przed upływem br. Czy to koniec inwestycji DL INVEST w tym miejscu?

 
Jedno jest pewne – opuszczony od lat, wybetonowany teren w rejonie śródmieścia zmienia oblicze, a przy ul. Piwnej nie będzie już tak samo. Zresztą, i sama ulica przejdzie metamorfozę, już wkrótce powinna rozpocząć się jej przebudowa.

Powstaje DL PRIME

Obiekt już od dawna można oglądać na wizualizacjach zawieszonych na płocie okalającym teren budowy. Od kilku miesięcy widać też same budynki, których budowa realizowana jest równocześnie. Jak poinformował w grudniu inwestor – DL Invest Group, przedsięwzięcia było gotowe w 30%. Trudno uwierzyć, patrząc na postęp prac, że tak daleka droga czeka jeszcze do ich ukończenia.

Oddanie do użytku projektu, który na śląski rynek dostarczy około 19 000 mkw. nowoczesnych powierzchni komercyjnych, przewidziane jest na IV kwartał 2022 roku. Wśród najemców, którzy do jest pory wynajęli powierzchnie w nowym kompleksie są: firma ista Shared Services Polska – będzie to największy najemca biurowy, który zajmie blisko 8 000 mkw. powierzchni, a także między innymi firmy: Delta Prime czy Landingi – czytamy w relacji na stronie Dl Invest Group.

DL Prime zaoferuje również bogatą ofertę usługową i gastronomiczną w tym między innymi będą to restauracja Sphinx, sushi bar, pizzeria oraz pracownicza kantyna

– dodaje inwestor, który zaznacza, że obiekt zlokalizowany przy ulicy Piwnej wprowadzi na rynek Gliwic nową jakość w zakresie powierzchni biurowych.

– Podaż nowoczesnych powierzchni biurowych w Gliwicach jest ograniczona. DL Prime to nasza trzecia inwestycja na gliwickim rynku powierzchni komercyjnych i widzimy kształtujący się popyt na nowoczesne rozwiązania lokalowe – mówi Dominik Leszczyński, CEO DL Invest Group.

Przypomnijmy, że DL Invest Group wcześniej zrealizowało udaną rewitalizację budynku dawnej Poczty Głównej przy ulicy Dolnych Wałów, na ukończeniu jest też adaptacja Giełdy Zbożowej, znajdujących się na tyłach tej nieruchomości.

– Nie mamy wątpliwości, że po sukcesie naszych innych gliwickich inwestycji to jest DL Vintage Post, dawnej, odrestaurowanej, zabytkowej Poczty Głównej mieszczącej obecnie biura i powierzchnie usługowe oraz dziewiętnastowiecznej Giełdy Zbożowej, w której aktualnie znajdą się wyjątkowe koncepty restauracyjne także DL Prime będzie dużą wartością dodaną dla miasta i jego mieszkańców – dodaje Dominik Leszczyński.

DL Prime zaoferuje nie tylko biura

– W kompleksie znajdą się wszelkie niezbędne dla sprawnego funkcjonowania punkty i udogodnienia, a wśród nich przedszkole, żłobek, punkty gastronomiczne, piekarnia, drogeria i inne punkty handlowe. Do tego należy także dodać klub fitness, strefę wypoczynkową i przestrzeń coworkingową. Wszystko to sprawi, że DL Prime będzie jednym z najbardziej interesujących punktów na mapie Gliwic, do którego będzie można także łatwo dojechać z innych części miasta i sąsiednich miejscowości – deklaruje Dominik Leszczyński.

Inwestycja znajduje się w odległości kilkuset metrów od dworca kolejowego, a przy samym projekcie wybudujemy centrum przesiadkowe dla komunikacji miejskiej

– dodaje.

Głównym najemcą DL Prime będzie firma ista Shared Services Polska (zajmie blisko 8000 mkw. powierzchni biurowych), która świadczy usługi outsourcingowe dla spółek Grupy ista na całym świecie.

„Lokalizacja umożliwia dalszą ekspansję”

– Gliwice, zaraz po Katowicach są najbardziej dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem miejskim na Górnym Śląsku, który swoim potencjałem przyciąga zagranicznych i lokalnych inwestorów. To idealne miejsce dla takich najemców. Strategiczna lokalizacja na Śląsku i doskonała komunikacja z resztą Regionu to niepodważalne atuty miasta – wylicza Aneta Kulik, Dyrektor ds. Komercjalizacji w DL Invest Group.

– Centralna lokalizacja i doskonała komunikacja, a także dostęp do wykwalifikowanej kadry, kształconej między innymi na licznych, śląskich uczelniach w tym mieszczącej się w Gliwicach Politechnice Śląskiej, sprawiają, że liczące 180 tysięcy mieszkańców Gliwice mają szansę rozwinąć się jako znaczące w Polsce centrum BPO i SSC – zauważa Kulik.

Lokalizacja DL Prime ma również tę zaletę, że umożliwia dalszą ekspansję i budowę w przyszłości kolejnych nieruchomości biurowych w zależności od potrzeb najemców

– dodaje Dominik Leszczyński.

Czy oznacza to, że spółka rozważa podjęcie kolejnych inwestycji na terenach między ulicami Piwną i Jagiellońską? Staraliśmy się dopytać o to DL INVEST, jednak rzecznik prasowy, mimo obietnicy kontaktu zwrotnego, nie oddzwonił ani nie odebrał telefonu. Tymczasem składane przez Leszczyńskiego deklaracje każą sądzić, że za kolejnymi budowami na terenie Focus Parku w przyszłości również może odpowiadać ten inwestor.

Przypomnijmy, że dla placu po Focusie/Hucie 1-go Maja ustanowiono ostatnio Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Zgodnie z ustaleniami, przeznaczenie terenu w przeważającej części będzie usługowe z rozmieszczeniem obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2.

Od strony ul. Jagiellońskiej przewidziana jest zabudowa usługowo-mieszkaniowa. Zaplanowano także stworzenie drogi dojazdowej, a w centralnym punkcie teren zieleni urządzonej.

Co przykuwa uwagę, to 100-metrowe wieżowce jakie mogą zostać wybudowane na tym terenie – MPZP dopuszcza budowę czterech takich budynków. Oprócz tego może powstać jeden 80-metrowy oraz cztery 60-metrowe. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule z grudnia 2021 – kliknij TU.

(żms)
fot. 24gliwice.pl/ŻMS (17 grudnia 2021, 17 stycznia 2022), mat. DL INVEST, scr. MSIP Gliwice

51 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Przemo
21/01/2022 21:22

Projekt komercyjny. Fajny dla nas Gliwiczan, ale czytając komentarze większości to żyją jedynie w wymiarze politycznym PO PiS i SLD…..za nic mając obiektywizm, krytyka o parkingi, a nawet nie zadali sobie trudu żeby zajrzeć do MPZP, gdzie przecież dokładnie opisano ile będzie miejsc postojowych na każdy lokal/ m2 powierzchni….
A projekt fajny, bo i miejsca pracy i większa konkurencja usług, i duży impuls dla terenów Jagiellońskiej ,Błogosławionego Czesława i okolic. W sumie proponuję malkontentom odrobinę pozytywnego spojrzenia na to co się dzieje u nas w Gliwicach. A no tak lipy i Central Park…..

Pieszo-w-Gliwicach
21/01/2022 22:21
W odpowiedzi na  Przemo

tu chodzi o to że znowu nawalili patodeweloperkę jak na pszcynskiej i później będą ludzie po chodnikach parkować.

Beton
21/01/2022 22:21
W odpowiedzi na  Przemo

… i tramwaje…

no nie
22/01/2022 16:52
W odpowiedzi na  Beton

…i wąskotorówka….

Zbrojenie
22/01/2022 18:19
W odpowiedzi na  no nie

…i tramwaje wąskotorowe ….

tb
22/01/2022 19:34
W odpowiedzi na  Zbrojenie

…i prasłowiańska puszcza nad tunelem…

gliwicjus
22/01/2022 17:43

Inwestycja przynajmniej trochę ucywilizuje dzielnicę, podobnie jak to się stało po wybudowaniu Forum. Dobrze, że ktoś ten plac zagospodaruje.

Ampuła
22/01/2022 12:43

Tylko presja popytowa ze strony takich dużych inwestorów zdoła z czasem wyprzeć i wymazać z krajobrazu miejskiego rozpanoszoną ohydę działkostwa. Chcesz uprawiać kiłą porażoną łęcinę i odzierać krety ze skórek na spłachetku owiniętym potarganą folią? Emigruj z tymi dewiacjami za rogatki.

jarząbek gliwicki
21/01/2022 18:26

Wspaniałe inwestycje mogą powstawać w miasta które mają wspaniałego gospodarza o wielkim rozumie, intuicji oraz który działa zawsze dla dobra mieszkańca. Takim miastem są Gliwice mające Pana Prezydenta który jest gospodarzem doskonałym, znakomitym,świetnym wprost wybornym dla wyborców , pracowitym wrażliwym czułym i dobrotliwym oraz szlachetnym w kontaktach z mieszkańcami lubi faunę i florę i kosmitów i umie listy pisać do najbardziej znakomitych ludzi znających świat od Gdanska przez Brukselę do Limy tj stolicy Peru

Beton
21/01/2022 22:21
W odpowiedzi na  jarząbek gliwicki

I jeszcze teraz lepiej zarabia :)

Jasowidz
22/01/2022 08:23
W odpowiedzi na  jarząbek gliwicki

Jestes trzezwy? Chyba nie.
Tanich pezydentow ma gliwice ze do dzisiaj niema jednej najwazniejszej rzeczy,,SZPITALA”
HALA bankrut ,to jedno dzielo juz jest i podatnicy zato musza placic .
A drugie dzielo to sa smieci,co placi sie od metra a nie od osoby!
A trzecie dzielo to dlugi gliwic!!!
A o tranwaju to juz nie bede pisac,nawet na zachodzie buduja nowe linie tranwajowe,tylko w gliwicach sie nie oplaca!!!

Omikron
22/01/2022 09:32
W odpowiedzi na  Jasowidz

Nie wyczuwasz nutki sarkazmu?

Jasowidz
22/01/2022 11:00
W odpowiedzi na  Omikron

Za te nutki co zrobil rzad Pl,teraz trzeba placic kary w milonach Euro.
A rzad nie zaplaci ze swoich ,a zpodatnikow!
Napisz ile dlugow ma gliwice juz,a tyle nowych zakladow(zagranicznych,nie Polskich) powstalo i chyba wszyscy placa podatki. I na szpital niema kasy?!!!

Jasowidz
23/01/2022 07:38
W odpowiedzi na  Omikron

Takich ludzi ma Polska wykszalconych,ze 80% zakladow jest zagranicznych jest w Pl.
Tacy wysoko wykszalceni,a kraj niema ani swojego: samochodi,motocykla,motoroweru,ciagnika itd,itd.Bravo tylko tak dalej.Tylko w gebie jestes mocny i to wszystko,zbieraj lepiej kase za kary do Uni,bo rzad ze swoich nie zaplaci.

treya50
22/01/2022 12:12
W odpowiedzi na  Jasowidz

Ciekawe kto minusuje słuszne zapytania, stwierdzenia, chyba urzędnicy z UM

słuszne zapytanie
22/01/2022 13:48
W odpowiedzi na  treya50

Tylko dlaczego mieszkańcy Gliwic w znacznej większości nie plusują miejskich urzędników, których jest tylko garsteczka w porównaniu do mieszkańców ?

Patryk W
22/01/2022 13:56
W odpowiedzi na  Jasowidz

Co do tramwajów, to transport publiczny zawsze przynosi straty bo poprostu tak jest, ceny biletów są za niskie żeby koszt się zwrócił. Przez to że Gliwice nie mają już tramwaji to o ile się nie mylę mają najniższe koszty transportu publicznego

Gustaff
22/01/2022 22:07
W odpowiedzi na  Jasowidz

Dziecko w 3 klasie uczy się jak pisać nazwy miast

marcus
24/01/2022 11:32
W odpowiedzi na  Jasowidz

Ale właśnie o tramwaju trzeba pisać, ciągle! W referendum wygrała opcja pozostawienia tramwajów, tylko referendum było nieważne! Bo za mało mieszkańców brało w nim udział!
Nie chciało się ludziom? Myśleli, że nic od nich nie zależy?, że inni wystarczą?
Daleko tak nie zajedziemy, trzeba urzędników gnębić pytaniami, sprawdzać, kontrolować!
bo inaczej powiedzą kiedyś, że nikt nic nie mówił, że oni nie wiedzieli, że za późno!

nie nudź
24/01/2022 11:51
W odpowiedzi na  marcus

W referendum brało za mało mieszkańców, bo mieszkańcy Gliwic uważają że tramwaj nie jest im potrzebny, stąd taka reakcja.

marcus
24/01/2022 14:07
W odpowiedzi na  nie nudź

Czyli Centrum Przesiadkowe bez możliwości przesiadania się…
Genialny pomysł! Cała południowa część miasta ma przyjechać rowerkami oczywiście by się przesiąść.
No, jeszcze są autka ukochane, wypieszczone, super ekologiczne… a to gdzie je zaparkować to już nieważne.Alternatywnie nowoczesne, cichutkie, śmigające co 10 minut elektryczne autobusy…
W mniejszych miastach myślą o tramwaju i w niego inwestują ale nie Gliwice bo po co! Ponarzekać , Frankiewicza i Neumana przycisnąć i dalej nic, jakoś to będzie…
Tematy do nowej ale nic nie dającej dyskusji się znajdą…
Coraz ciemniej w tych Gliwicach, coraz duszniej, coraz dalej od świata, także tego polsko-ząściankowego.

Dziadek
22/01/2022 08:36
W odpowiedzi na  jarząbek gliwicki

Brawo Trenerze !

Delta
22/01/2022 09:38
W odpowiedzi na  jarząbek gliwicki

Nie napisałeś nic o wspaniałej Radzie, a niektórzy mają wielkie zasługi dla Gliwic.

trener
22/01/2022 23:12
W odpowiedzi na  Delta

ci najstarsi stażem w RM powinni dostać medal od mądrego Pana Prezydenta za długoletnie pożycie z przyspawaniem do stołka.

krzysztof
22/01/2022 15:11
W odpowiedzi na  jarząbek gliwicki

polecam z kabaretu neonówka skecz,, teleekspres,,

gmG
22/01/2022 14:56

Ciekawe jak się w to wpisuje budynek dyrekcji huty. Będzie tak jak na Bojkowskiej? Budyneczek przystanku kolejki nie pasował do Nowych Gliwic to się go wyburzyło

Perez
24/01/2022 07:36
W odpowiedzi na  gmG

tak sie wpisuje ze znowu bedzie makabra przestrzenna

Gliwiczanin
24/01/2022 12:11
W odpowiedzi na  gmG

Budynek przy hucie będzie odnowiony, przez firmę radan, już szukają najemców

Angelika
22/01/2022 22:46

Tam za tymi budami będzie jakaś puszcza? Bo na wizualizacji widać tam las.

My name is
23/01/2022 17:38

W międzyczasie Sphinx zdążył zbankrutować. Taki „dobry” omen.

Cliper
21/01/2022 22:22

Oblicze miasta się zmienia,super!oby reszta pseudo biznesmenów i właściciele ruder zaczęli zmieniać swe nieruchomości..łącznię z miastem!

edwal
15/02/2022 20:41

Stała tam Huta, gdzie pracowałem 30 lat i łza w oku powstaje gdy pomyślę o tamtych latach. Było biedniej, ale do pracy się szło jak do swego zakładu. Teraz do pracy się idzie jak na pańszczyznę.
Człowiek się czuje jak wynajęty parobek. Klimat tamtych dni już nigdy nie powróci. Teraz młodzi nigdy nie poznają tego, czego doznali ich ojcowie czy dziadkowie.

Achacy
24/01/2022 10:46

A tyle się mówiło: „nic tam nie może być bo teren nie należy do miasta”, Nie, należał do inwestora który miał zbudować Focus Park, ale tego nie zrobił, należało więc dowalić mu karę a teren SKONFISKOWAĆ!

?!
21/01/2022 17:25

Nie rozumiem, dlaczego władze miasta fundują deweloperowi parking po drugiej stronie Piwnej i zmiany w układzie drogowym?

Pieszo-w-Gliwicach
21/01/2022 17:29
W odpowiedzi na  ?!

to będzie parking na kilkadziesiąt samochodów. Podobnie jak teraz. Zrobią tylko lepsza nawierzchnia a poza tym deweloper pewnie musi upchać jak najwięcej budynków i na parking nie starczy.

Wolf
21/01/2022 22:56
W odpowiedzi na  ?!

Po co ci parking za 5 lat unia zakaże samochodów tylko nam rowery zostaną a taki pojazd to wszędzie zaparkujesz

Greta
22/01/2022 13:52
W odpowiedzi na  Wolf

Za 5 lat to nawet na rower będzie mało kogo stać bo produkcja tego dobra luksusowego zostawia za duży ślad węglowy.

Omikron
22/01/2022 09:35
W odpowiedzi na  ?!

Po prostu 200m i cztery pasy prestiżu drogowego

Pieszo-w-Gliwicach
21/01/2022 17:28

czy ktoś wie coś na temat miejsc parkingowych. Znowu będą pozostawiane chodniki bo ludzie nie będą mieli gdzie parkować ?

Danus
21/01/2022 22:47

A co z szpitalem?bazą hotelową
Aquapark?

Wolf
21/01/2022 22:58
W odpowiedzi na  Danus

To na później przed wyborami znowu coś obiecają ze zbudują

aktywista
22/01/2022 08:38
W odpowiedzi na  Wolf

W pierw na koszt mieszkańców zrobią szczegółowe badania co napisać na ulotkach i napiszą to w programie i na plakatach i wygrane wybory. taka miejska gra w ciuciubabkę

Beton
22/01/2022 22:29
W odpowiedzi na  Danus

Aquapark powstaje w parku Chopina.

nie ściemniaj
24/01/2022 11:17
W odpowiedzi na  Danus

Miasto powinno wybudować aquapark i hotele ? Baza hotelowa stoi pusta przy kąpielisku leśnym, potrzeba więcej w mieście pustych hoteli ?

ANDRZEJ
22/01/2022 13:01

Tramwaje muszą wrocić!

brzecząca siła
22/01/2022 13:53
W odpowiedzi na  ANDRZEJ

Już dzwonią na złomowisku.

Arek
23/01/2022 21:33
W odpowiedzi na  ANDRZEJ

Po co autobus jest cichszy

WMWSWŻ
22/01/2022 21:53

…od „Gliwice zaraz po Katowicach” przestałem czytać

Ostatnio edytowany 3 miesięcy temu przez WMWSWŻ
Obserwując
24/01/2022 12:54

Że niby glajwice są najdynamiczniej rozwijającym się miastem zaraz za katowicami??
Nie można porównywać glajwic zacofanych do katowic.

Urzędasy po prostu realizują wizję szklanych domów, marzy im się metropolia.

Żadne biurowce tego nie zmienią,glajwice to zacofana,zapyziała DZIURA.

suport
24/01/2022 13:00
W odpowiedzi na  Obserwując

A co zmieni ? Nowe fabryki czy parki ?

Pegasus
25/01/2022 13:21
W odpowiedzi na  suport

Nowe fabryki, najlepiej w centrum miasta. Niech wszyscy widzą, jak jest nowocześnie.