Tesco przy ul. Łabędzkiej jednak nie trafi w ręce właściciela sieci Netto. Co dalej z hipermarketem?

Kilka dni temu ogłoszono wycofanie się Tesco z polskiego rynku i przejęcie 301 marketów przez Salling Group, właściciela sieci Netto. Okazuje się, że z gigantycznej transakcji wyłączono 19 sklepów Tesco. Wśród nich jest hipermarket przy ul. Łabędzkiej.

Duński właściciel sieci Netto skupia się przede wszystkim na popularnych w Polsce dyskontach, a więc formatach handlowych znacznie mniejszych, niż hipermarket Tesco Extra znajdujący się przy ul. Łabędzkiej. To jeden z 19 sklepów, których nie objęła ogromna transakcja zakupu sieci za ok. 900 mln złotych.

Biorąc pod uwagę zapowiedź całkowitego wycofania się Tesco z Polski, brytyjski właściciel musi szybko znaleźć kupca na ostatnie sklepy. Czy mu się to uda? Zanim doszło do transakcji z Salling Group, przez ostatnie 1,5 roku sieć Tesco sprzedała w Polsce już 22 swoje sklepy. Do czasu znalezienia kupca, wszystkie placówki powinny funkcjonować bez większych zakłóceń.


– Tesco prowadzi rozmowy na temat różnych opcji w stosunku do sklepów nieobjętych transakcją, ich sytuacja może się różnić się w zależności od lokalizacji. Pragniemy również podkreślić, że obecnie nasze sklepy pozostają otwarte bez zmian – czytamy w komunikacie.

Zobacz archiwalne nagranie z otwarcia zmodernizowanego Tesco Extra w czerwcu 2011 roku.

(emef)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
St. Gliwice

To był kiedyś fajny sklep, lubiłem tam chodzić gdyż wiedziałem, że mają szeroki wybór towarów. Nie wiem, kiedy coś poszło nie tak, że rozpoczął się zjazd w dół? Pewnie zawiniło zarządzanie… Szkoda

123456

Nie wiem jak się to ma do “globalnego efektu”, ale dla mnie momentem zwrotnym była rozbudwoa na EXTRA.
tzn. dalej jeździłem tam na zakupy, ale już jakoś mniej lubiłem ten sklep. Sam nie wiem czemu.

PS.Już 9lat minęło od rozbudowy? Serio już tyle czasu minęło? Przecież to było przed chwilą :(

Ad

Tak, ta rozbudowa, to był przysłowiowy gwóźdź do trumny. Niepotrzebne całkowite zamknięcie sklepu na kilka tygodni i brak pozyskania na pasaż kontrahentów typu McDonalds czy KFC, Reserved, CCC, EMPIK, coś dla bab z kosmetycznych i ciuchów z wyższej półki, etc.

pablo_b

oby nie kolejny Carrefour

Styfler

Oby nie netto czy Carrefour to swego rodzaju meliny handlowe, warzywa stsre, braki w towarze, brudne podłogi

hanek mały

Może IKEA kupi ???

Funky

KAUFLAND będzie

Ad

Ten sklep to przykład, jak z obiektu mającego wszystko i mogącego zarabiać kokosy zrobić bankruta przez złe decyzje zarządu. Może zamiast analityków i ludzi znających się na rzeczy, zatrudniali pociotków i innych nieuków. Powierzchnia i ilość kas nie adekwatna do zapotrzebowania, brak ciekawych sklepów na pasażu, niepotrzebna rozbudowa i przede wszystkim kilkutygodniowe zamknięcie sklepu na czas rozbudowy, nie można takiego czegoś robić! Przez to sklep stracił rzeszę swoich wiernych klientów “nie wiedzących” o istnieniu Auchan, Carrefour, Reala, a potem głośne nowe otwarcie bez sprawdzenia cen u konkurencji i ci, którzy wrócili przekonali się, że w Tesco wcale nie jest tak… Czytaj więcej »

Rysiek

Może wreszcie jakiś inteligentny inaczej menago tego sklepu pomyśli że dobrze byłoby zrobić zjazd do sklepu z DK88?
Nawet pas włączania jest. Wystarczy 50m asfaltu w obok. No ale trzeba projekt, uzgodnić z policją, zdm itd.baaardzo skomplikowana sprawa Panie.
Pierwszy sklep w Gliwicach, tysiace samochodów omijajacych A4 czy jadących do A1 i nie ma jak kupić tej przysłowiowej flaszki.

Imiu

Wybudujesz kiedyś taki zjazd do swojej firmy/domu to zobaczysz jakie to są koszta lecz nie one odstraszają inwestora/właściciela/decydenta od takiej decyzji a prawo w Gliwicach/Polsce.
Oczywiście masz rację odnośnie marnowanego potencjału. Jeropa Sentralna ma ten sam problem… Baa, węzeł i rondo A4/A1/DTŚ/DK44 są tak rozwiązane że WSTYD na całą Środkową Europę a problemy są stwarzane przez “Państwo Polskie” od 30 lat.

123456

A ja się nie zgodzę z tym potencjałem.
Od kierunku Wrocławia jest zjazd tuż przed BP. Ile to może być, 300m? 500m? więc na tyle blisko, że IMO kolejny jest niepotrzebny.
Od Zabrza raczej bez szans bez dużej inwestycji.
Tak jak jest teraz jest ok. Jedynie co to jakiś szyld/znak na DK88, że na tym zjeździe jest Tesco i tyle.

The Tiger@

Jadąc z Zabrze też nie jest katastrofa, bo się jedzie 1300m licząc przed zjazdem do Tesco.

aa

oszą, oszą…

hanek mały

Precz z chińszczyzną !

Imiu

No to extra!
Ciekawe kto przejmie extra Sentral Jerope

Laszlo_egesz

Nazywanie tego moloszka hipermarketem chyba jest lekkim nieporozumieniem, tym bardziej, że czynna przestrzeń handlowa wewnątrz to jakieś 1/3 tego co mogłoby być.
Tesco przy ul. Łabędzkiej zdycha.

Mosiek

Tak w praktyce potwierdza się hasło że “przyszłość jest tutaj”. Niezagospodarowane poletka inwestycyjne przy Arenie k/cmentarza centralnego zdają się mówić to samo.

Obserwujący

Dobrze byłoby gdyby ktoś kupił ten paskudny market od brytyjczyków.
Syfiasto, brudno, towaru mało a ceny baaaaaardzo wysokie.Masakra.Dno.Porażka.Tak jak całe glajwice.

Tescofan

Masz gorszy dzień?

Ad

a miał kiedyś lepszy?

Laszlo_egesz

To nie Brytyjczycy, właścicielami są przedstawiciele inarodu wybranego.

Dana

Masz problem marny obserwatorze..