Tesco sprzedaje biznes w Polsce. Nowy właściciel ma już dwa markety na terenie Gliwic

fot. Netto Polska(fb)

Tesco poinformowało w czwartek o sprzedaży swojego biznesu w Polsce firmie Salling Group A/S, właścicielowi sieci Netto. Wszystkie 301 sklepów objętych transakcją przejdzie rebranding podczas 18-miesięcznego okresu przejściowego.

W ten sposób Netto podwoi liczbę placówek handlowych w naszym kraju. W Gliwicach mamy już dwa sklepy tej sieci – przy ulicach Kurpiowskiej i Lotników.

Widzieliśmy znaczącą poprawę wyników naszej działalności w Europie Środkowej, ale nadal dostrzegamy wyzwania rynkowe w Polsce. Ta transakcja pozwoli nam skoncentrować się w regionie na działalności w Czechach, na Węgrzech i Słowacji, gdzie mamy silniejszą pozycję rynkową i możliwości wzrostu oraz osiągamy marże i wyniki finansowe, które stanowią wartość dla Grupy. Chciałbym podziękować wszystkim naszym koleżankom i kolegom z Tesco w Polsce za ich zaangażowanie w obsługę klientów w Polsce przez tak wiele lat – komentuje Dave Lewis, Prezes Grupy Tesco.


Energia i zaangażowanie, jakie wykazali w ciągu ostatnich dwóch lat, przekształcając Tesco w Polsce na model dwuformatowy, były niesamowicie imponujące. Uważamy, że ta transakcja to najlepszy sposób zabezpieczenia przyszłości firmy dla naszych pracowników i klientów w Polsce

– dodaje Lewis.

Całkowita wartość przedsiębiorstwa ustalona w ramach transakcji wynosi 900 mln PLN (równowartość 181 mln GBP), a łączne wpływy netto mają wynieść około 819 mln PLN (równowartość 165 mln GBP), w gotówce. Sfinalizowanie transakcji spodziewane jest w bieżącym roku finansowym. Wpływy ze sprzedaży zostaną przeznaczone na ogólne cele korporacyjne.

Dodatkowo Grupa Tesco poczyniła znaczne postępy w sprzedaży pozostałych nieruchomości w Polsce, nieuwzględnionych w transakcji. W ciągu ostatnich 18 miesięcy zostały sprzedane lub uzgodniono sprzedaż 22 sklepów, co daje wpływy netto w wysokości około 200 mln GBP. Grupa Tesco będzie prowadzić dalsze działania w celu sprzedaży pozostałych nieruchomości, w tym 19 działających sklepów, nie objętych tą transakcją sprzedaży.

(nmm)/mat. pras. Tesco Polska
fot. Netto Polska(fb)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
mat

a mi szkoda Tesco :( pamiętam jak go otwierali w Gliwicach, pierwszy powiew zachodu w mieście:-)

Tedi

Pamiętam na spotkaniu informacyjnym w sprawie rekrutacji jak otwierali się na łabędzkiej tekst menedżera z centrali: “będziecie pracowali na 3/4 etatu ale mało kto się wyrobi z zadaniami w 8 h”. Na szczęście rynek pracy zmienił się od tego czasu.

3ndriu

Netto założy też sklep w Europie Centralnej?

Były gliwiczanin.

W Gdańsku Netto przejęło takiej samej wielkości hipermarket Tesco jak w Gliwicach . Jak dla klientów , to okazało się bardzo korzystna zmianą . W Gdańsku też Tesco było najgorszą siecią handlową , jeszcze bardziej słabszą od Reala .

gmG

Ile centrów handlowych wraz z Lidlami, Kauflandami, Aldikami są w stanie utrzymać mieszkańcy Gliwic? Rachunek jest prosty ten z najgorszą ofertą , dojazdem, lokalizacją traci klientów i przegrywa. Ile mleka, cukru, mąki, kalesonów mam kupić u każdego by się utrzymał??? Więcej Centralnych Europ, Aren i czego tam jeszcze…

DD

Będą sprzedawać ładnie wyglądające i estetycznie ułożone produkty spożywcze zawierające całą tablicę Mendelejewa oraz warzywa i owocowe z glifosatem i inną rakotwórczą chemią w dopuszczalnych granicach aby nie można było udowodnić co jest przyczyną rzekomo “nieuleczalnych”chorób przewlekłych oraz galopującego wzrostu zachorowalności na raka. Holocaust narodu polskiego coś ostatnio mocno przyspieszył.

The Tiger@

Konsumenci mają wybór – mogą iść do supermarketu albo mogą kupić na targu… lub samemu uprawiać.

polacy nic sie nie stalo

FAKT MOZNA WSZYSTKO SAMEMU
TYLKO PO CO NAM MILION URZEDNIKOW DARMOZJADOW I TAKICH JAK TY
zadowolonych mikrocefali

The Tiger@

Ależ ja nie jestem urzędnikiem. Poza tym są 3 rozwiązania – więc jest wybór, ale Ty wolisz się frustrować bo tak jest najprościej.

Cliper

Rebranding…

The Tiger@

Owszem, pewnie nastąpi po zmianie właściciela. Ale co w tym złego?

gliwicjus

Szkoda, że nie przejmie tego Kaufland.

Urko

Trochę jakby łosoś zjadł rekina. 181 GBP za całą sieć ? Taniocha…. Chyba , że Brytole wiedzą coś , o czym NPwTCzNG , Chuda Emilka i cała ta reszta pisoidalnych quasi-specjalistów od rynków i finansów nie śnią nawet w najczarniejszych snach.

Laszlo_egesz

co to jest npwcztgng?

Urko

Najlepszy Premier w Tej Części Naszej Galaktyki

Tomasz

Chyba nie widziałeś tych ryb. Mały łosoś wygląda tak jak mały rekinek. Porównuje małe ryby bo sieci Netto i Tesco są małe. Dziwię się,że PIKU tego nie i wie.

Urko

Widzę, że wymarzona praca w PRUiM znowu nie wyszła ? Przy tak prostym , dosłownym , rzekłbym nawet prymitywnym rozumieniu tekstów , to aż dziwne , Tomaszku …

kanalia52

Kupują to razem ze szczurami?

Ampuła

Doświadczeni menedżerowie TESCO szybko zareagowali na postępy PiSocjalizmu w Polsce. Cicho zwijali interesy, a potem wystawili resztki na sprzedaż. I doczekali się frajera. Nawet Walmart nie podoła przyszłej konkurencji państwowych sklepów z octem, denaturatem i resztkami poubojowymi. Jeżeli rząd nakaże mu handlować wyłącznie octem, denaturatem i resztkami poubojowymi – kupowanymi w państwowej hurtowni octu, denaturatu i resztek poubojowych.

Urko

“… i resztkami poubojowymi …” Ty się “Paprykarzu szczecińskiego” nie czepiaj . Mnie się kojarzy z wakacjami obozami i takimi tam z czasów młodości :-)

parKing

Tesco to akurat było tragedią bez wkładu PiSu czy też PO. Traktowali polskich baranów tak jak zwykle Brytole to mają w zwyczaju robić

Obserwujący

No i fajnie.
Wreszcie tesko znika z polski.

Znikacz

No my wszyscy też tak powiedzieliśmy kiedyś: “No i fajnie. Wreszcie ja123 znika z forum”…

Kibic

Myślę, że nadzieja to matka gupich, być może, kiedyś afiszował się on tutaj też chyba jako zgryźliwy Wilczur ;)