Testy sieci 5G w Gliwicach niebezpieczne dla zdrowia? Orange Polska uspokaja: Nie ma zagrożeń

O testach technologii 5G w Gliwicach, urzędnicy dowiedzieli się dopiero po fakcie – wynika z korespondencji Magistratu z radnymi. Orange Polska zapewnia jednak, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem.

Nowa technologia telekomunikacyjna budzi kontrowersje i rodzi pytania o wpływ gęstej sieci nadajników na zdrowie mieszkańców. W tej sprawie we wrześniu ubiegłego roku zorganizowano w Gliwicach protest. Z pytaniami do Magistratu wystąpili też gliwiccy radni PiS, Łukasz Chmielewski i Tomasz Tylutko. Okazuje się, że gliwiccy urzędnicy nie wiedzieli o rozpoczętych z końcem lata testach Orange Polska. Ze względu na brak “znaczącego oddziaływania na środowisko” firma nie musiała posiadać pozwolenia na realizację zadania.

– Sprawa testów technologii 5G w naszym mieście do niedawna była nam znana tylko z doniesień medialnych

– wyjaśnia w piśmie przesłanym do radnych Marek Jarzębowski, rzecznik prasowy prezydenta Gliwic.

Urzędnicy skontaktowali się z Orange Polska S.A. w sprawie przeprowadzanych w mieście testów.
– Zdaniem Orange, analiza środowiskowa dowodzi, że praca zainstalowanej anteny (antena panelowa na dachu budynku “Biprohutu” przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 9 – red.) nie skutkuje wystąpieniem fali zagrażającej zdrowiu ludzi. W trakcie testów technologii 5G – jak informuje Orange – niezależne akredytowane laboratorium wykonało pomiary pola elektromagnetycznego. Wyniki pomiarów, potwierdziły, że w żadnym punkcie pomiarowym nie przekroczono wartości granicznych pola elektromagnetycznego, a tym samym przebywanie ludzi w miejscach dostępnych dla ludności jest dozwolone bez ograniczeń – informuje o korespondencji z Orange Polska Marek Jarzębowski.

Tymczasem na początku roku, minister cyfryzacji Marek Zagórski poinformował, że jego resort stara się, aby przydzielenie częstotliwości na sieć 5G w Polsce nastąpiło pod koniec tego roku lub jak najszybciej w roku przyszłym. Zdaniem ministra “rozwój 5G jest niezbędny dla nowoczesnej gospodarki opartej na danych”.

Ministerstwo Cyfryzacji planuje uruchomienie technologii 5G w 2020 roku w co najmniej jednym dużym mieście.

Do 2025 roku zasięg technologii ma zostać rozszerzony o wszystkie największe aglomeracje i główne szlaki komunikacyjne.

5G to kolejna generacja technologii mobilnej. Oferuje prędkość przesyłania danych na poziomie od 10 do 100 Gb/s oraz opóźnienia sięgające maksymalnie kilku milisekund. Technologia charakteryzuje się odpornością na spadki wydajności związane z dużą liczbą użytkowników korzystających z sieci. 5G umożliwi powstanie także tzw. Internetu rzeczy, a od tego już tylko krok do tworzenia inteligentnych miast, gdzie wszystko jest ze sobą połączone.

Michał Szewczyk

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
RealistA
RealistA

Czy Orange Polska S.A. może przedstawić niezależne prawidłowo przeprowadzone BADANIA określające BEZPIECZNY poziom takiego promieniowania na zarodek ludzki w jego pierwszych 100 dniach rozwoju oraz na zwierzęta, rośliny, pszczoły, ptaki, insekty??? Informacja Orange o 5G jest niewyczerpująca i absolutnie nie do przyjęcia bez weryfikacji, która powinna być dokonana przez osoby kompetentne a jeśli zajdzie taka potrzeba również przez przedstawicieli gliwiczan protestujących przeciwko wdrożeniu 5G w Gliwicach. Wszystkim osobom “sprzyjającym technologii 5G” przypominam, że OBOWIĄZKIEM ORANGE POLSKA S.A., JEST PRZEDSTAWIENIE DO WGLĄDU OPINII PUBLICZNEJ WYNIKÓW BADAŃ DOT. WPŁYWU 5G NA NASZE ZDROWIE I PRZYRODĘ. KTÓRE POWINNY BYĆ WYKONANE Z NAJWYŻSZĄ STARANNOŚCIĄ… Czytaj więcej »

PPP
PPP

Uważam, że każdy Prawdziwy Polak Patriota powinien jaknajszybciej wypowiedzieć umowę francuskiej firmie Orange. Niech sobie lewactwo gotuje mózgi i parówki czy co tam ma na przykład ośmiorniczki. Polacy nauczyli Francuzów jeść widelcem i oni nie będą nas uczyć nowych technologii bo jedzą żaby.
A badania powinny dotyczyć zarodków 1-dniowych. Po 100 dniach to już jest człowiek z duszą. Jak w żelazku. I niech udowodnią, że mi się wanna nie odkształci od tego 5G.

Ampuła
Ampuła

Troska kato-ciemnoty o przyrodę, a nawet o PRZYRODĘ, to albo obłuda, albo herezja.

Kalina
Kalina

Obrońcy życia z przytupem niszczą puszcze, masowo mordują zwierzęta, budują zamki na obszarach chronionych.

Kooler
Kooler

Zmienisz zdanie jak będziesz chodził na 4-ech i robił pod siebie, bo będzie żżerał Cię nowotwór!!! Póki co jedyne co Ci wychodzi to obrażanie innych. Cecha ludzi niedojrzałych emocjonalnie i pod kątem inteligencji!!

Za to Ampuło-lewactwo o nic sie nie troszczy. Dosłownie o NIC

Wilk
Wilk

Ani obłuda, ani herezja – to oksymoron. A teraz zobaczymy, czy kato-ciemnota wie co to takiego? ;)

Żoliborska Kanalia
Żoliborska Kanalia

To jest obłuda, herezja połączona z kościółkową turbociemnotą. Bo ta ich wiara polega na kokietowaniu Pana Boga w niedzielę, żeby się Najwyższy nie zdenerwował i we wtorek nie złamał im na przykład nogi.

ABWERA
ABWERA

Też czasami oglądam tego internetowego oszołoma, którego systematycznie cytujesz. Ale ja go traktuję w kategorii “komik mimo woli”. Ty albo nim jesteś albo masz nierówno położone klepki, co na jedno wychodzi. Na to, że jesteś Jerzym Ziębą wskazuje kompromitująca niewiedza kim jest Marek Jarzębowski i powiązanie go z firmą Orange. Nieładnie tak trollować udając gliwiczanina i robić tutejszym biednym głupkom wodę z mózgu.

RealistA
RealistA

Widzę, że jesteś w “formie”…

Lolek
Lolek

Nie no serio, Ampuła ma rację. Kato-ciemota pełną gębą. Ruter w domu macie? Sprawcie czy nie nadaje czasem na częstotliwości 450–5900 MHz. Mój z Vectry na tej częstotliwości nadaje, może sami też takie macie albo sąsiad. A tu nagle wielce oburzeni, bo im plemniki 5G od Orange zabija.

RealistA
RealistA

Małe sprostowanie. Marek Jarzębowski to rzecznik prasowy prezydenta miasta Gliwice a nie jak błędnie napisałem powyżej, iż jest z Orange. Przepraszam za pomyłkę. Mam nadzieję, że wkrótce poznamy nazwiska osób z firmy Orange, które są odpowiedzialne za serwowanie nam takich “atrakcji”…

Martin.
Martin.

Jakiej akcji? Pasom częstotliwości która wykorzystuje sieć 5G do tej pory było wykorzystywane przez wojsko, i to od kilkudziesięcioleci. Ruskie wojska w Kaliningradzie do tej pory z tej częstotliwości korzystają i jest właśnie spór między Rosją a UE, o zwolnienie tej częstotliwość. Dlatego też program pilotażowy nie jest wprowadzany w Białymstoku, a właśnie na Śląsku, by wyeliminować ewentualne zakłócenia. Nawet od kilku lat, niemal każdy ruter, który korzysta z technologi DUAL BAND i nadaje na częstotliwościach 2.4 GHz i 5 GHz. Szkoda, że Orange nie jest Niemiecką albo Izraelską firmą. To dopiero wylały by się fobie bogoojczyźnianych ćwierćinteligentów.

Fan
Fan

ABWERA ma rację. Przeczytaj bio Jerzego Zięby, a dowiesz się z kim usiłujesz rozmawiać. Ten portal zadbał o “zasługi” w promocji głupot, które ten gość propaguje. W pierwszym materiale nt 5G nasz interlokutor nie miał jeszcze stałego nicka, ale te same bzdury już pojawiły się w komentarzach. Potem był protest i filmik z Jerzym Ziębą. Organizatorki protestu skwitowały protest informacją, że wzięło w nim udział 316 osób. W rzeczywistości było może 50. Taka jest wiarygodność tego towarzystwa. Jak dodać do tego, że wielu z nich mieszka na wsiach oddalonych od Gliwic, to już wiadomo, że to fanatyczni wyznawcy teorii spiskowych,… Czytaj więcej »

Pjoter
Pjoter

Co ty gadasz chłopie jeśli byłoby to niebezpieczne to by się na to nie zgodzili a już na pewno mój ojciec by na to nie pozwolił

Xsenofob
Xsenofob

@ers
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu uważano, że palenie papierosów, czy używanie azbestu w budownictwie jest nieszkodliwe dla zdrowia ludzkiego. Azbest był “nowoczesnym” materiałem budowlanym.

W ciągu ostatnich lat liczba zachorowań na raka wzrosła dwukrotnie. Czy jedną z przyczyn tego wzrostu nie jest telefonia komórkowa?
Technologia 5G jest bardziej szkodliwa niż dotychczas działające 4G i 3G.
Ale wielkie koncerny muszą zarabiać. Gliwice stały się dla nich królikiem doświadczalnym.

Imię
Imię

Kiedyś uważano, że Talidomid to cudowny lek.

Perez
Perez

jeszcze kilkanascie lat temu uwazano ze mikrofalowka zatruwa jedzenie

gg
gg

Tak, ale te zachorowania są wynikiem długotrwałej ekspozycji na azbest dlugotrwałego palenia papierosów, w związku z czym zapadają na nie ludzie w wieku już nieprodukcyjnym. Czyli dla dobrobytu społeczeństwa nie ma to znaczenia, a nawet podnosi ten dobrobyt (mnie na emerytury). Podobnie może być z 5G.

Kooler
Kooler

Kompletna nieprawda to co piszesz. Wybierz się do jakiegoś Cenrum Okologicznego i sprawdź czy tam są tylko emeryci!?!?

Aleksander
Aleksander

OK, mogą to być nie tylko emeryci, ale też młodzi ludzi i ludzie w średnim wieku, którzy są mało odporni, prowadzą siedzący tryb życia. jedzą śmieciowe żarcie, piją, palą, żyją w zanieczyszczonym środowisku, są otoczeni urządzeniami emitującymi szkodliwe promieniowanie, a sieć 5G będzie jeszcze bardziej/szybciej pogarszać ich stan.

Lewacka kanalia
Lewacka kanalia

Jeżeli dzięki 5G z Gliwic wyprowadzą się wystraszone prawackie ciemniaki, to jestem za. Poza tym 5G wprowadza pierwszy w pełni patriotyczny polski rząd, przez 28-letniego wiceministra, którego ideałem państwa jest Białoruś, więc jestem spokojny, że ta technologia jest bezpieczna i potrzebna.

neron
neron

5G, chemtrails i darmowe szczepionki to podstępna broń NWO do depopulacji społeczeństwa. Tak jak pisałem wcześniej, żal mi naiwnego pokolenia techno-zombi, które bezgranicznie wierzy korporacjom i ich “cudownym” wynalazkom.

Karol W.
Karol W.

W sumie to nie wiadomo czego tak się boicie? Internetowy szarlatan Jerzy Zięba wyleczy każdą chorobę witaminami lub wodą z kranu (po zakupie jego urządenia do przywracania pamięci wodzie, serio!!!). Do wody musicie też mówić miłe rzeczy, a będzie smaczniejsza. Zresztą jego “terapie” już cieszą się wielką popularnością dzięki dwóm książkom, które są bestsellerami. Na 5G też wymyśli cudowny lek. Wymazy uszu brzeszczotem, albo płukanie ust jego nową maścią po 2 tys. za tubkę. Jeszcze parę lat i będzie można zlikwidować NFZ i Służbę Zdrowia.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Xsenofob. Mnie zaintrygowało stanowisko firmy Orange, cyt.: “Orange Polska zapewnia jednak, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem.”
Dla przypomnienia:
Niemieckie Obozy Koncentracyjne – też powstały zgodnie z niemieckim prawem
niewolnictwo też było zgodne z ówczesnym prawem
.
.
.
…itd.

Kali
Kali

Zapomniałeś o Świętej Inkwizycji i obozie w Berezie Kartuskiej.

Ssak
Ssak

.. a wasale musieli pisać do pana o łaskę w sprawach dla nich ważnych i drżeć co łaskawy pan zadecyduje. Polskie normy prawne też powstają zgodnie z “polskim prawem”.

wars
wars

a gdzie dokument tego “niezależnego akredytowanego laboratorium”? i co to w ogole za “laboratorium”?

Ssak
Ssak

No właśnie gdzie dane, gdzie podpisy i pieczątki gwarantujących nasze bezpieczeństwo. Ciemny lud ciągle jest kiwany a radni są bezradni bo ich nie poinformowali ci którzy ich utrzymują.

BABA
BABA

Czy Państwu należącym do sieci Orange od pewnego czasu zostaja jprzerywane rozmowytelefoniczne ? Czy może to być związane z tymi testami. PYTAM Z CAŁĄ POWAGĄ

Plus
Plus

Orange opracowało system przerywania połączenia kiedy wykryje, że rozmówcy plotą głupoty. Szczególnie restrykcyjnie rozłącza głupoty o szkodliwości 5G.

antydiesel
antydiesel

Wierzycie korporacjom? Wieśwagen też zapewniał, że jego diesle spełniają normy czystości spalin.

Dżozef
Dżozef

To tak jak prostytutka, która zapewnia, że jest dziewicą.

Maria
Maria

Historia zna jeden taki przypadek

Józef
Józef

Nie historia tylko księga bajek.

Maria
Maria

Aleś Ty Józefie ……..uwierzył.

Józef
Józef

@Maria. Mylisz dawanie d*py z niepokalanym poczęciem (co teraz jest do zrobienia. Można zajść w ciążę i urodzić dziecko, bez tracenia dziewictwa)

cancer
cancer

Azbest też nie jest szkodliwy dla zdrowia – zapewniają kanadyjscy właściciele jedynej na świecie kopalni włókna azbestowego.

neron
neron

Wi-fi, 5G “wspaniały wynalazek” , którego Europa zachodnia nie chce (diesel-i też) a Polak zachwycony.
Wyrazy współczucia dla pokolenia “techno-zombie”, którzy łykają tę propagandę NWO.

Ekolog
Ekolog

Ale wungel szuflujesz do pieca, c’nie? :))))

Ciemność widzę.
Ciemność widzę.

Znowu jakiś “znafca”. Sieć 5G działa już porcie w Tallinie (Estonia) oraz w Tampere w Finlandii. Do 2020 sieć 5G ma być standardem w całym cywilizowanym świecie.

AndrzejD
AndrzejD

” Ministerstwo Cyfryzacji planuje uruchomienie technologii 5G w 2020 roku w co najmniej jednym dużym mieście”
Po pierwsze, to nie ministerstwo uruchamia 5G tylko prywatni operatorzy, po drugie ministerstwo jest słabo poinformowane, bo sieć 5G magentowego operatora od 3 miesięcy już działa komercyjnie w centrum Warszawy

RealistA
RealistA

Polak, który coś na ten temat może powiedzieć ze swojego doświadczenia. Warto posłuchać. https://www.youtube.com/watch?v=e2grtSuRkjQ

Fan
Fan

“Patriotyczna telewizja”… Bardzo wiarygodne źródło wiedzy. Obok Jurek Zięba odpala bombę o tym jak rząd PiS zamierza grillować Polaków. Ale nie wie, że rząd wprowadzi peleryny ochronne z kapturem w barwach narodowych. W zasadzie jak ktoś chce sobie zgrillować mózg, to powinien codziennie oglądać internetowe telewizje narodowe i patriotyczne. Po niektórych komentarzach widać, że to naprawdę działa.

RealistA
RealistA

Czy gdyby ten człowiek wystąpił w Twojej ulubionej tv to wysłuchałbyś Go???

Fan
Fan

TV jest dla dzbanów, a te internetowe dla megadzbanów. Ale Zięby właśnie słucham z ogromną przyjemnością. Nawet przeczytałem jego bio w Wikipedii – powala. Jak wymyślali internet też nie wiedzieli jaką wielką krzywdę zrobi wielu ludziom. Nie wzięli pod uwagę, że głupota pleni się znacznie szybciej niż wiedza.

RealistA
RealistA

Nie odpowiedziałeś mi na proste pytanie.

Fan
Fan

Naprawdę nie? :) To może powiększ sobie biust hipnozą.

Żoliborska Kanalia
Żoliborska Kanalia

“Orange Polska zapewnia jednak, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem.”
A to, że prawo nie nadąża za takimi wynalazkami jak 5G, to who the fuck cares….

Agent tomek
Agent tomek

“Pozbądź się telefonu, komputerów, przeprowadź się na wieś, nie doprowadzaj do domu prądu, upewnij się, że nie jesteś w pobliżu linii wysokiego napięcia. Pozostaje problem promieniowania masztów telekomunikacyjnych, promieniowania na pasmach zarezerwowanych dla przemysłu i wojska, satelitów na orbicie no i nieszczęsne promieniowanie kosmiczne.
Obecne technologie bezprzewodowe są zbyt młode by stwierdzić długotrwały wpływ na zdrowie człowieka. Z drugiej strony zbyt dużo można na tym zarobić, żeby pozwolić sobie zaraz na badanie, które stwierdzi, że jest to szkodliwe.

Xsenofob
Xsenofob

Badanie wpływu technologii 5G na zdrowie człowieka właśnie się odbywa.
Możemy być dumni, że francuska korporacja na miejsce badania wybrała właśnie Gliwice.
Przyszłość jest tu.

maszo
maszo

Może dlatego, że przeciętny mieszczuch na Śląsku żyje krócej niż w innych regionach gdzie jest czyściej. Nawet jeśli 5g jest szkodliwe, to urwie tutaj mniej lat życia niż np. w Kielcach. Poza tym gdzieś trzeba testować. Wiesz jakiś odszkodowań zarządzaliby Francuzi, gdyby testować to na nich?

kolik
kolik

Jak powiedziała babcia pawlakowa “żeby tylko jeszcze tej elektryki nie było”

Gil
Gil

Ludzie, kórym widzialny i wyczuwalny smog nie szkodzi boją się niewidzialnych fal elektromagnetycznych? A mówili, że w Gliwicach zlikwidowano operetkę. Hahaha

Jurek
Jurek

A ja się zastanawiałem czemu wieczorem mnie głowa boli a cały dzień tam pracowałem w firmie niedaleko

kanalia52
kanalia52

Zawsze tak pier…lą.

Pjoter
Pjoter

Jak mój stary to odpalał loool
Btw prędzej się dzięki temu uodpornimy niż dostaniemy raka stare dziadzy i foliarze jedne

Antyfan
Antyfan

Tak, tak a ziemia jest płaska…

Page
Page

Akurat ziemia jest płaska a grawitacji niema.

ers
ers

No coż, w dziewiętnastym wieku elektryczność też była uważana przez ciemnotę za dzieło szatana. Ale to szczekanie nie powstrzyma postępu technicznego. Spiskowców, “poszukiwaczy prawdy” i mądrych inaczej zachęcam do zaprezentowania w komentarzach linku do poważnego badania naukowego potwierdzającego szkodliwość 5G. Pozdrawiam bardzo racjonalnie.

black_horse
black_horse

@ers, Najpierw wstaw link do poważnego badania o braku szkodliwości tej technologii. To raczej podmiot który wprowadza xoc do powszechnego użytku powinien dysponować kompletem dokumentacji. A jest to raczej niemożliwe, ponieważ nie będzie tam badania na temat długotrwałego wplywu 5g na organizm ludzki. Historia zna już takie przypadki, że na początku jakieś oddziaływanie nie wnosiło widocznych skutkow by po czasie pokazać swe prawdziwe oblicze, np badania nad radiacją.

Urko
Urko

@ers. Koniecznie wstaw taki link, o którym pisze mój przedmówca. Wraz z linkiem zaprzeczającym tezie, że 2+2 = 5,2 , linkiem negującym płaskość naszej planety, linkiem zaprzeczającym zdrowotnym właściwościom wdychania smogu. Koniecznie.

LOL
LOL

Wystarczy używać 5G metodą od góry i nie będzie szkodzić. Naukowcy z Zabrza już to opatentowali.

black_horse
black_horse

@LOL Mylisz się. Nad tym co opisujesz pracowali naukowcy z Bierutowic.

AMF
AMF

Ty przedstaw badanie udowadniające, że głupoty które masowo 3.14rdolisz nie są szkodliwe dla ludzkości.

Urko
Urko

@ers. Posłuchaj rady black_horse’a . Koniecznie musisz wstawić ten link. Bo jak nie wstawisz , to ho ho ho…. Może nawet ze 100 osób będzie protestować przeciwko tej technologii..

black_horse
black_horse

Oooo, Urko. Jak zwykle merytoryczny i przekonujący. To teraz @ers nie masz wyjścia. Musisz wstawić ten link, skoro Urko tak ładnie prosi. Nawet w dwóch oddzielnych postach. Musi chłopinie bardzo zależeć.

Pop
Pop

YouTube – elektromagnetyczny świat nowotworów

RealistA
RealistA

Daruj sobie synku to bicie piany… Obowiązkiem Orange Polska JEST PRZEDSTAWIENIE WYNIKÓW BADAŃ, ŻE 5G JEST CAŁKOWICIE BEZPIECZNA DLA LUDZI, ZWIERZĄT I ROŚLIN!!! Jakim prawem gliwiczanie mają udowadniać, że 5G jest szkodliwe??? Przecież to orange wprowadza doświadczenie na gliwiczanach a nie odwrotnie;) Do racjonalności Ci daleko;)

ers
ers
RealistA
RealistA

Czy pracujesz w Orange, francuskiej firmie??? Zwracam Ci uwagę, że 5G to nie jest kwestia wiary a o TYM CZY TECHNOLOGIA JEST BEZPIECZNA DECYDUJĄ NIEZALEŻNE, WNIKLIWIE PRZEPROWADZONE BADANIA Z TROSKĄ GŁÓWNIE O ZDROWIE LUDZI i PRZYRODY.

ers
ers

Rozumiem, że wnikliwie zapoznałeś się z zalinkowanym przeze mnie artykułem…?

RealistA
RealistA

Widzę, że tu proste pytania sprawiają problem ludziom. Dlaczego chcesz wyręczyć orange???

AMF
AMF

Towarzystwo na Rzecz Monitorowania Stultusofobi i Dyskryminacji Płaskoziemców informuje co następuje:
Wypadki samochodowe o których ostatni informują media (w tym G24) nie były spowodowane brawurą kierowców tylko szkodliwym promieniowaniem 5g, wyniki pomiarów alkomatem były zafałszowywane w celu zatuszowania sprawy!!!

PS: już niedługo w ofercie święcone w Watykanie medaliki z energetycznych kryształów wydobytych przez buddyjskich mnichów chroniące przed jonizującym radiopromieniowaniem aż do 666G włącznie.

Fan
Fan

W zasadzie nie ma problemu o ile ktoś nie ma prawicowych poglądów. Jak ma, to będzie się gotował jak parówki. O, niektórzy już się gotują.