To będzie prawdziwy postrach kierowców. Nowe urządzenie jest już w Gliwicach od kilku dni

Policja w całym kraju wyposażana jest w nowe, laserowe mierniki prędkości z rejestracją obrazu. Są bardzo dokładne, pozwalają również na udokumentowanie niezapiętych pasów czy rozmowy przez telefon komórkowy.

Niektórzy kierowcy mogą być zaskoczeni gdy dostaną wezwanie do komendy. Urządzenie będzie rejestrowało wykroczenia bez potrzeby zatrzymywaniu samochodu na miejscu.

– Na przykład na drodze wielopasmowej, takiej ul. Częstochowska policjant wykonuje pomiar prędkości konkretnego pojazdu i nie musi go w danym momencie zatrzymywać. W ten sposób nie stwarza zagrożenia dla siebie czy innych uczestników ruchu

– komentuje nadkom. Marek Słomski, rzecznik gliwickiej policji.

Pierwsze urządzenie pojawiło się w Gliwicach trzy dni temu, za jego pomocą udało się ukarać aż 90 kierowców. Koszt miernika to ok. 50 tysięcy złotych.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
jaszczurka
jaszczurka

Zapraszam na ulice w “strefie zamieszkania”, gdzie niektórzy za nic mają ograniczenie do 20km/h. Np. taksówki jednej z nowych korporacji skracają czas przejazdu, przekraczając prędkość co najmniej o 50km/h.

OZ
OZ

Nareszcie! I o to chodzi! Niech się boją ci co u nas jeżdzą szybko i potrącają pieszych! Ci sami “bohaterowie” za granicą jeżdżą wolniutko!

Ja
Ja

Jestem kierowcą, jeżdżę przepisowo i nie uważam że taki pomiar prędkości coś pomoże, dla bezpieczeństwa na drodze…. Tu chodzi bardziej o nabijanie kasy… a co do pieszych to dla mnie święte krowy, chodzą, wchodzą jak chcą, zero upewnienia się czy nic nie jedzie, im wszystko przecież wolno! A później wszystkiemu winny jest kierowca! Zmiany powinny zacząć się od zmian przepisów dla pieszych.byłoby o wiele mniej wypadków, potrąceń

A.N.
A.N.

I dodam tekże że dla rowerzystów też należało by zmienić niestety.

ja kierowca
ja kierowca

@Ja, Zakaz chodzenia pieszo pewnie rozwiązałby Twój problem? Nie dostrzegasz jeżdżących na tzw. zderzaku albo znacznie przekraczających prędkość? Na pewno skuteczne okażą się mandaty i to dotkliwe.

B. H. K.
B. H. K.

Na zdjęciu po lewej stronie, auto koloru jasnego stoi na polu wyłączenia z ruchu. Czy tego właściwe służby nie dostrzegają ?

Zyga
Zyga

Ostatnią sprawą, którą powinna się zajmować policja jest ta o której pisze B.H.K.!! Prędkość, sluchawka przy uchu, brawura a nie jakieś bzdurne nieprawidlowe parkowanie. PS. Mam nadzieję, że kiedyś ludzie przestaną kupować auta i przerzucą się na elektryczne rowery. Będą płakać sprzedawcy aut, którzy tych aut tu nasprowadzali…

Krzysiek
Krzysiek

A właśnie że powinni się takimi zająć, bo tak zaparkowane auta często stanowią bardzo duże zagrożenie. Zwłaszcza jeśli stoją przy przejściach dla pieszych czy wyjazdach z ulic podporządkowanych. Zasłaniają widok zarówno jadącym, jak i próbującym przejść czy włączyć się do ruchu.

Alex
Alex

Dostrzegają, ale być może właściciel pracuje w instytucji, w pobliżu której rozgrywa się akcja i posiada immunitet materialny, więc cały wysiłek służb spełznie na niczym

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

Ostudzić zapędy co poniektórych kierowców powinno się na miejscu. Za 100 metrów dalej może kogoś przejechać. Totalna bzdura oraz całkowite nastawienie się na wyniki finansowe. Wezwania “po czasie” będą skutkowały wskazaniem kierującego, co może okazać się problematyczne ze względu na uchylenie się. Jest to praktykowane przy zdjęciach z fotoradaru (chodzi o “pozbawienie się konstytucyjnego prawa do obrony”).

Barbara Ziajka

Bardzo dobrze!!! Gadaczy przez tel. w Gliwicach masa, rozkojarzeni nie wiedzą co robią na ulicy.

Beata Darda

Tak jak i piesi. Też gadający, rozkojarzeni i roszczeniowi ;-)

Tomasz
Tomasz

Super. Jestem za bo kierowców rozmawiajacych przez telefon jest naprawdę duzo. A co do pieszych to może święte krowy ale kierowca ma na wszystko uważać. Na zachodzie nie ma tyle potrącony na pasach co u nas.

AndrzejD
AndrzejD

…tak, ” kierowca ma na wszystko uważać”
To spróbuj zatrzymać w miejscu auto ważące 1.2 tony jadące zgodnie z przepisami 50km/h przed
baranem który ci wlezie prosto pod koła 2 metry przed maską, bo uszy ma zakorkowane słuchawkami
i nie ogarnia gdzie jest i co się wokół niego dzieje.
Za łażenie z słuchawkami po ulicach powinni dowalać 1000PLN mandatu.

Mateusz Żeliszewski

z telefonem to mają problem spory może to im pomoże

Kazimiera Lassak

Bardzo dobrze ,może bedzie mniej wypadków .

Danuta Wudkiewicz-Wacek

Super.Bardzo dobrze. Wreszcie policja ma bat na kierujących i gadających przez telefon.Skoro edukowanie i tłumaczenia nic nie dają trzeba kierowców wziąć w karby.
Przestaną udawać, rżnąć głupa.
Kapitalnie, łapać baranów,wlepiać mandaty, zabierać prawa jazdy…

Maciej Kowal

To jeszcze tylko trzeba zamontowac fotopstryczki dla pieszych zeby sie na czerwonym nie wp***** pod kola :)

Barbara Puczkowska

jeden idiota bo jak inaczej takiego nazwać jechał na autostradzie i na kolanach miał komputer a jechał w zwolnionym tempie i tamował ruch

Ad
Ad

Na autostradzie, to prawie nie ma dnia żebym nie wyprzedzał prawym pasem jakąś świętą krowę jadącą środkowym pasem 120-130km/h.
99% z nich to kobiety!!!!

Poko
Poko

Zgadzam się ale 80% to faceci. Bardzo często z wioch przeróżnych. Pozdrawiam

Oli
Oli

Najgorszą zarazą na drogach są babska, którym się wydaje że potrafią jeździć samochodem. One nawet nie znają przepisów ruchu drogowego, pewnie prawko za kasę kupione.
Przeżyjcie się kobietom na drodze co one wyprawiają, to wola o pomstę!!!!

treya50
treya50

Rasista i seksista !!!
i w ogóle to nieprawda, kobiety są uważniejsze, roztropniejsze, ale jak wszędzie zdarzają się wyjątki i tych wyjątków jest więcej wśród facetów.
I wypraszam sobie inwektywy typu: babska.

AndrzejD
AndrzejD

oczywiście że moi przedmówcy mają rację – ja mogę to tylko potwierdzić, a raczej wiem co mówię. Codziennie jeżdżę do pracy autostradami i ogólnie robię sporo kilometrów – ok. 60 do 70 tyś km rocznie.
Na odcinkach autostrad gdzie są 3 pasy, 99% kobiet jedzie środkowym pasem z prędkością 100 – 110 km/h kurczowo trzymając się kierownicy.

treya50
treya50

Oooo ! widzę, że tych seksistów to tu jest na pęczki.
A redakcja co na to ? Też sami faceci uważających się za mistrzów kierownicy ?

AndrzejD
AndrzejD

…może jeszcze raz przeczytaj powoli i ze zrozumieniem powyższe wpisy i odnieś się merytorycznie do ich treści zamiast typowo po babsku histeryzować bez żadnych argumentów.
Pojutrze jadę A4-ką z Gliwic do Rzeszowa i z powrotem. Mogę ustawić kamerkę w bocznym oknie to sama się przekonasz że to co napisałem powyżej to prawda.

Krzysiek
Krzysiek

Nie tylko na autostradach. na DTŚ jazda środkowym pasem to norma i często w wykonaniu tak zwanych zawodowych kierowców. Do tego masa ludzi którzy nie dość że nie wiedzą do czego służy pas rozbiegowy i wjeżdżają na drogę jak jest jeszcze linia ciągła, to od razu kierują się na środkowy pas. A przypominam, zgodnie z przepisami o ruchu drogowym, w Polsce obowiązuje ruch prawostronny i pasy należy zajmować w kolejności od prawej strony !

AndrzejD
AndrzejD
zgadza się – 90% kierowców nie wie do czego służy i jak prawidłowo korzystać z pasa rozbiegowego. Do tego dodam jeszcze brak umiejętności prawidłowego wykonania manewru wyprzedzania – wyprzedzający “czai” się za pojazdem wyprzedzanym i rozpoczynając manewr zaczyna go z prędkości pojazdu wyprzedzanego przez co taki manewr trwa znacznie dłużej – szczególnie dotyczy to małych samochodów ze słabymi silnikami. A absolutnym szczytem sku……stwa jest wyprzedzanie się ciężarówek przy różnicy prędkości 2km/h zwłaszcza na wzniesieniu – wczoraj miałem sytuację na A4-ce przed Górą św. Anny jadąc od Wrocławia ze jeden jełop z TIRA zaczął wyprzedzać TIRA który już wyprzedzał 3go TIRa… Czytaj więcej »
spuchnięta można
spuchnięta można

ten z TIRa to też pewnie babsko …

Eeee tam
Eeee tam

Takie baty to miała już milicja za komuny, może bez tej fajnej lupki ale fotoradar pojawił się krótko po tym jak Christian Andreas Doppler opublikował swoją najważniejszą pracę – “O kolorowym świetle gwiazd podwójnych i niektórych innych ciałach niebieskich”. Ale co tam. Brawo policja. macie radar!

Eeee tam
Eeee tam

W XIX wieku to było

Mateo K-i

Nie ma się z czego cieszyć. Znów będzie cyrk, jak w przypadku radaru ISKRA-1. Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Kupili 400 mierników, które będą mierzyły, ale nie wiadomo co. Chyba znów ktoś nie przeczytał specyfikacji urządzenia.
Emil Rau, który zajmuje się tematyką drogową tak pisze o tym cudzie: “(…) niestety to urządzenie, polegnie w każdym Sądzie i chyba przed każdym biegłym. Iskra1 przy TruCam to sprzęt wiarygodny, wręcz perfekcyjny.”

Sławek Sławek Mikucki

Có Ty Kobieto wygadujesz :-( szok

Danuta Wudkiewicz-Wacek

Panowie nie macie się co oburzać … spróbujcie przejść przez Rybnicką w godzinach szczytu … masakra zapomnieliście że strzałka do skrętu w prawo ( skrzyżowanie z Kochanowskiego ) jest warunkowym dopuszczeniem do jazdy i mimo że pieszy ma zielone to jeden z drugim jedzie nie patrzy gada przez telefon … następne skrzyżowanie z Opawską na przejściu została potrącona babcia z wnukami dziewczynka zmarła do wypadku doszło bo kierowca gadał przez telefon i nie zauważył pieszych … przykłady można mnożyć a to tylko dwa skrzyżowania w tym jedno z sygnalizacją świetlną …

Krzysiek
Krzysiek

I często ci gadający prze telefon mają wypasione fury! Wątpię, żeby w nich nie było zestawy głośnomówiącego. W 11-to letnim Punto mam fabrycznie zintegrowany zestaw głosnomówiący i sterowanie telefonem z poziomu kierownicy.

Helena F.
Helena F.

Dokładnie to samo zauważyłam! Im droższe auto, tym większe prawdopodobieństwo, że kierowca będzie miał telefon przy uchu:/ A to, co się dzieje na ul. Daszyńskiego, to dramat! Tam nikt nie zaprząta sobie głowy ograniczeniem prędkości. Wyprzedzanie na zakręcie, na pasach, to chleb powszedni. Mówię o Daszyńskiego, odcinek od byłej pętli tramwajowej w kierunku Ostropy. Tylko czekać na tragedię…

Teresa
Teresa

Danusiu absolutnie masz racje.Mieszkam obok. Napatrzylam sie.

bolo
bolo

Tytuł artykułu wręcz mrozi krew w żyłach, czyżby ten nowy laser miał przy okazji razić prądem ???

Mike J Primo

Szkoda tego urządzenia na gadających wykorzystywać bo są tańsze rozwiązania i b skuteczne ale dla pop….lających po obszarze zabudowanym popieram :)

Dawid Pater
Mateo K-i

Dokładnie. Ludzie łykają te zachwyty nad TruCamem, jak pelikany.

Dawid Pater

Mateo K-i bo nikomu nie chce sie poswiecic 5 minut (bo tyle zajelo mi znalezienie prawdziwych informacji na temat tej zabawki).

Mateo K-i

Dawid Pater nie byliby zadowoleni, że znów miliony wydane na marne.

Chłodna Głowa
Chłodna Głowa

Oj pelikany, pelikany. Bezrefleksyjnie łykacie propagandowe hasła. Poczytajcie o tym bublu najpierw. To urządzenie to niewypał. Pomiar prędkości TruCam będzie łatwy do podważenia przed sądem. Ok, przyda się w przypadku rozmowy przez telefon czy jazdy bez pasów. Jednak głównym zadaniem miernika jest pomiar prędkości, a tu niestety przegrywa. Pisanie, że TruCam jest urządzeniem bardzo dokładnym to gruuuba przesada. Policjant będzie myślał, że mierzy dany samochód, a tak naprawdę będzie mierzył inny. Ten “celownik”, który widać na ekranie wcale nie odpowiada punktowi padania wiązki lasera. Polecam zgłębić temat…

german
german

Kiedy policja weźmie się za wieśniaków na autostradzie, którzy mają paniczny strach przed prawym pasem ? Dla mnie większym zagrożeniem jest bałwan jadący środkowym pasem 110 km/h niż ten który zasuwa >160 km/h lewym pasem. Ale znając życie to mundurowi ukarzą tego co przekroczy prędkość. Osobiście wyprzedzam wieśniaków jadących środkowym pasem z prawej strony gdyż nie chce mi się zmieniać dwóch pasów z powodu guminioka za kierownicą i pewnie w takiej sytuacji mundurowi to też mnie by ukarali za w gruncie rzeczy przepisową jazdę.

AndrzejD
AndrzejD
masz 100% racji ! Codziennie jeżdze autostradą i krew mnie zalewa jak widzę gamoni ledwo utrzymujących się w ruchu drogowym którzy kurczowo trzymając się kierownicy jadą środkowym lub nawet lewym pasem z prędkością 100 czy 110 km/h. Do ciężkiej cholery przecież w tym kraju obowiązuje ruch prawostronny !!!! Tego ich nie uczą na kursach na prawo jazdy ??? Ja oczywiście też ich wyprzedzam z prawej strony co – w przypadku 3 pasów po za obszarem zabudowanym jest całkowicie zgodne z przepisami. Druga grupa, to gamonie którzy jadąc gadają przez komórki, nie ogarniając tego co się wokół nich dzieje. Dla tych… Czytaj więcej »
poziomka
poziomka

Przepisy sie kłaniaja szanownemu koledze.
W Polszy autostrada traktowan jest jako 2x nitki dróg jednokierunkowych a zatem wyprzedzac mozezsz z prawa i lewa kiedy chcesz.
Ci z zachodu zrozumiec tego nie umieją a u anas wolnosc – tak po amerykańsku.

truskawka
truskawka

Z prawej strony można wyprzedzać, jeśli poza obszarem zabudowanym są WYZNACZONE minimum 3 pasy ruchu a w obszarze zabudowanym WYZNACZONE minimum 2 pasy ruchu.
Czyli niestety nie kiedy chcesz. Przepisy się kłaniają.

Gliwiczanin73
Gliwiczanin73

Na częstochowskiej tak bardzo przekraczają prędkość a od ok 5 lat was tam nei widzialem z fotoradarem. TEraz juz wiem że nie łapaliście tych co przekraczają prędkość tylko dlatego że baliście sie o własne życie jak ktos zap….ał środkowym pasem. Ciekaw jestem czy staniecie na czestochowskiej ile razy raz, dwa razy ? Kpina z wszej strony

Egon
Egon

Nie uraczysz ich na Częstochowskiej, bo codziennie stają w Łabędach przy Lila Logistik i strzelają do 40 na łuku drogi.

Poko
Poko

Wpadliby na Portową w końcu….

4WD
4WD

Po co? Już był taki jeden co tam miał stałe obozowisko. Doszli do wniosku, że jego praca nie uratowała nawet jednego kota i na tym pustkowiu zwiększyli dopuszczalną prędkość. Ale to właśnie był typ, który skuteczność mierzył ilością mandatów wlepionych na takim zadupiu jak portowa.

bart
bart

50 tysiecy to koszt nowego samochodu. Za tą cenę można chyba kupić ze 50 tradycyjnych radarów. Czy aby nie sfinansujemy z naszych mandatów (np. za niezapięte pasy) zagraniczną firmę, która produkuje tę zabawkę? Ależ wiadomo, chodzi przecież o nasze dobro i bezpieczeństwo.

Kama Stoiłowa

Bardzo dobrze!!!!

Kuba Gałuszka

Bardzo źle :(

Przemek Zawierucha

Kuba, chyba warto teraz zapisać się na kurs, nie? ;)

Joe
Joe

“policjant wykonuje pomiar prędkości konkretnego pojazdu i nie musi go w danym momencie zatrzymywać. W ten sposób nie stwarza zagrożenia”

Najciekawsza jest tu informajca, ze te idiotyczne lapanki stwarzaly/stwarzaja zagrozenie.

Zyga
Zyga

Wyobraź sobie ulicę, dajmy na to 3 pasmową, trzy ciągi samochodow. Środkowym pędzi pirat. Co ma zrobić policjant? Rzucić się z lizakiem pod koła innych aut? Słomski to dość jasno powiedział, ale… nie wszystkim rozumu staje

Gliwiczanin73
Gliwiczanin73

no to jest śmieszne teraz juz wiem ze pozwala sie takiemu gnojowi przekraczac predkosc bo nie ma go jak zatrzymac. Częstochowska na pasach to loteria kto ci sie zatrzyma a kto w ciebie przyp……li

Ad
Ad

“Środkowym pędzi pirat. Co ma zrobić policjant?”

ma iść do domu wytrzeźwieć, skoro ma przewidzenia, że widzi płynącego po asfalcie pirata

Joe
Joe

A bo ty myślisz, że oni łapią tam, gdzie jest niebezpiecznie? Naiwna niewinności! – łapie się tam, gdzie można skasować najwięcej PLN-ów za mandaty.

Ad
Ad

Identycznie mówił Jarzębowski, przy okazji karania kierowców mandatem, że parkowanie na Dolnych Wałów stwarza zagrożenie dla innych kierowców. A po wprowadzeniu strefy płatnego parkowania (gdy nic, poza postawieniem znaku, się nie zmieniło!), że teraz jest już bezpiecznie.

Sylwia Kol

Nie jestem przekonana co do skuteczności tego urządzenia. Zresztą jedno takie urządzenie na całe Gliwice, to lekki śmiech na sali. Mamy monitoring miejski, to czemu miasto z niego nie korzysta do łapania “komórkowców”? Działa na zachodzie, to u nas nie może? Tyle kamer w Gliwicach, to by większą robotę zrobiło, aniżeli jedno małe urządzenie.

Tomasz Pietruszka

Nadal czepianie sie kierowców… a piesi dalej święte krowy wgapieni w telefony albo myślący o piernik wie czym. Widziałem nie raz takie zachowania. Zwyciestwa to pole minowe dla kierowców nawet jadacych przepisowo

Egon
Egon

Dzisiaj w lokalnym radio była dyskusja na ten temat. W odniesieniu wypadków potrącenia pieszych w Gliwicach (policja ?) wypowiedziano się, że paradoksalnie wzrosła ilość wypadków na przejściach dla pieszych w stosunku co do innych miejsc. Padło stwierdzenie, że pasy usypiają czujność pieszych i stwarzają w nich przekonanie, że mogą się poruszać bez jakiejkolwiek ostrożności.

Paweł Przybysławski

Zdjęcia robione zgodnie z instrukcją? Zapewne nie

Dawid Pater

Jak widac, pomiar jest na odleglosci 99.4m. Czyli moga sobie go wsadzic w d***.

imię jego dk44
imię jego dk44

Ciekawymi rozwiązaniami w tej dziedzinie może się pochwalić Rosja: zautomatyzowane fotoradary śledzące jednocześnie do 30 pojazdów w ruchu albo wyłapywanie nietrzeźwych na podstawie analizy FTIR promienia prześwietlającego kabinę pojazdu.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@imię jego dk44. Prace nad kamerą która bada widmo w środku samochodu już zajmowało się Wojsko. Nie jest to skomplikowane, astronomowie potrafią określić skład chemiczny obiektów w kosmosie odległych o “n” lat świetlnych, także na podstawie widma. Nie wiem jak zakończyły się wojskowe prace, ale byłby strach przed przepłukaniem ust płynem do płukania w obawie przed zatrzymaniem.

imię jego dk44
imię jego dk44

Podobnie działającym urządzeniem dysponował IPIŚ w Zabrzu do prześwietlania powietrza nad wysypiskami i na podstawie analizy widma oceniał występowanie określonych składników.

christoph
christoph

heheheh Policja obecnie to raczej chyba z nazwy. Kasę wydać na urządzenie które się zwróci szybciutko i będzie zarabiać. A jak podaję się na ,,tacy” kogoś to po roku dostaje się info ,,…z powodu nie wykrycia sprawcy…” :)

Grzegorz Orzeszek

A kiedy się zacznie remont Komendy miejskiej ? To jest postrach Gliwic totalna ruina Kasę dla kaczora zbierają na 500+ ale o remoncie tej rudery zapomnieli kiedyś się sama zawali

Łukasz Stopczyk

za używanie telefonu podczas jazdy powinno się zabierać prawo jazdy tak samo jak za jazdę po pijaku !!!!!!!!!!!!111

Eeee tam
Eeee tam

A za używanie radia? A za używanie GPS-a? A za jedzenie kanapki? A za podawanie smoczka dziecku? A za czytanie papierowej mapy? A za palenie fajki? jak się postaram to przytoczę jeszcze z 15 innych DOZWOLONYCH czynności, które są bardziej absorbujące niż trzymanie telefonu przy uchu.

Ad
Ad

Bo uwagę kierowcy absorbuje ROZMOWA a nie podniesiona do ucha ręka !!!!
Dawno nie jechałem autobusem, ale pamiętam, że za kierowcą we wszystkich autobusach kiedyś był napis “zakaz rozmowy z kierowcą podczas jazdy pojazdu”, bo to sama rozmowa absorbuje uwagę kierującego a nie trzymanie telefonu przy uchu czy dłubanie w nosie…

Rozmowny kierowca
Rozmowny kierowca

Kurcze, moje auto jest zarejestrowane na 5 osób, czyli mogę oprócz siebie wieźć jeszcze 4 osoby. Ale nie powinienem z mini rozmawiać? Podoba mi się, bo jak prowadzę to wpadam w taki letarg i chce mi się spać a jak mi pasażerowie trajkoczą nad głową to nie mogę się zdrzemnąć. Jestem za – ZAKAZAĆ ROZMÓW w czasie jazdy! Myślę że specjalne kamery by wychwyciły i zarejestrowały jak ktoś rusza ustami. Co lepsze modele potrafiłyby nawet czytać z ruchu warg i można by wtedy dodatkowo karać np za niecenzuralne wyrażenia.

Ad
Ad

Widzę, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem

Rozmowny kierowca
Rozmowny kierowca

I zdelegalizować zestawy głośnomówiące! A coo!!!

Rozmowny kierowca
Rozmowny kierowca

Weź człowieku się ogarnij. Jakby rozmowa była przeszkodą w kierowaniu czegokolwiek to by za nią karano. Piętnowano by kierowców za rozmowę z pasażerami, pilotów za rozmowy między sobą o stewardesach, lekarzy za rozmowy w trakcie operacji etc. Absorbować to może rozmowa osób, których nie można podsłuchać bo za cicho gadają :)

Dawid Pater

Tobie powinni odebrac prawo glosu

Renata Kalbarczyk

Kierowco strzeż się

ja234
ja234

Super.Bardzo dobrze. Wreszcie policja ma bat na kierujących.Skoro edukowanie i tłumaczenia nic nie dają trzeba kierowców wziąć w karby.
Przestaną udawać, rżnąć głupa.
Kapitalnie, łapać baranów,wlepiać mandaty, zabierać prawa jazdy.

Kiero
Kiero

Rozpędź się i uderz głową w scianę… Może zmądrzejesz. Tu nie chodzi o bezpieczeństwo. Pewnie jesteś tym kierowcom, który uważa, że na drodze jest szeryfem i każdy kto przekroczy prędkość jest przestępcom na którego trzeba donieść!

Zyga
Zyga

Najpierw skończ jakąś szkołę, naucz się pisać a wtedy dziel się swoimi koślawymi myślami.

ja234
ja234

@Zyga, koślawe myśli…powiedział ‘oświecony”, piszący gładko i elegancko…oczywiście stosując oklepany i durnowaty zwrot “skończ jakąś szkołę”…

Zyga
Zyga

Ale ja pisałem do …Kiero! Z Tobą ja234 się zgadzam! Przeczytaj co napisał “Kiero” – “kierowcom”…

Eeee tam
Eeee tam

ja234 nie jest kierowcą

qwe
qwe

Dodaj komentarzniech zabiera przy okazji auteczka !!!!