To kolejny tego rodzaju wypadek w Gliwicach. 79-latka i jej pies wymagają leczenia

Potrącenia na oznakowanych przejściach dla pieszych nie są w Gliwicach rzadkością. Kolejny tego rodzaju wypadek miał miejsce w sobotę po godzinie 22:00 na ulicy Żwirki i Wigury.

Kierowca jadący samochodem marki seat leon uderzył w kobietę przechodzącą ze swoim psem na oznakowanym przejściu dla pieszych. Doszło do potrącenia. Mężczyzna jechał w kierunku ulicy Jasnej, a zdarzenie miało miejsce nieopodal skrzyżowania z ulicą Asnyka.

79-letnia poszkodowana doznała złamań i została przetransportowana do szpitala. W zdarzeniu uczestniczył też pies kobiety, który z kolei trafił do lecznicy. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Postępowanie prowadzi Wydział Kryminalny KMP Gliwice.

(żms)/KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
gmG
gmG

Byłem niedawno w “stolycy” zrobiłem sporo kilometrów, nie wiem czy całe miasto jest tak oświetlone ale tam gdzie się poruszałem każde przejście miało dodatkowe oświetlenie, po prostu poprzeczna, biała krecha przez ulicę. W Gliwicach mamy ciemno ale zgodnie z masterplanem…

KKK
KKK

Dokładnie! Jazda po zmroku, nawet w dobrych warunkach atmosferycznych, ulicami Orlickiego, Wyspiańskiego czy Kozielską to dramat…

kolik
kolik

dzisiaj w stolicy było 5 “pięć” potrąceń na pasach

heli1b
heli1b

a 20 razy więcej przejść i 10 razy więcej ludności

Alik
Alik
To niestety prawda. Pochodzę z Gliwic i często tu bywam, ale paręnaście lat temu przeniesiono mnie do Warszawy. Kiedy wysiadam na dworcu w Gliwicach (na szczęście już europejskim), to wyjście na plac przed dworcem jest zawsze wstrząsem. Ciemno jak w piekle. Niby gdzieś tam są jakieś lampy, ale te pełnią raczej rolę latarni morskich: byleby wiedzieć, w którym kierunku się idzie. Podobnie jest na Pszczyńskiej. Lampy uliczne niby są, świecą jasno, nawet jaskrawo, ale jasno z tego powodu to nie jest ani trochę. Magistrat ponoć za to zadowolony z gigantycznych oszczędności energii. Co do Pszczyńskiej zresztą może lepiej niech się… Czytaj więcej »
Tomas
Tomas

Przejście dla pieszych tuż obok byłego kina Apollo obok Rossmanna. Wieczorem praktycznie nie widać pieszych, przejście fatalnie oświetlone i niebezpieczne.

naked
naked

powini te przejscia poswietlac przykład przejscie na konarskiego tam gdzie sa rozjazdy jest tragedia o tej porze to duzo nie kosztuje a poprawi bezpieczenstwo pieszych i kierujacych tragedia potracic kogos na pasach

ja234
ja234

No tak, na gljwickich ulicach jest ciemno pomimo planu master oświetleniowego, ale plan master wyszedł jak zawsze tyłem do przodu i na wstecznym.

AMF
AMF

Szkoda, że trafiło na psa smyczowego a nie mundurowego. Może wtedy by im klapki na oczach opadły i zaczęliby należycie trzepać za wyprzedzanie i wymuszanie na przejściach oraz parkowanie przed nimi.

Dd
Dd

Pseudo kierowcy w Gliwicach. Znaki są? Pasy są? Światła w aucie są? To nie szukać wymówki. Zwalniać i zachowywać szczególną ostrożność. A nie jak koń z klapkami na oczach. Pieszy chyba według was mistrzów kierownicy powinien odpalać racę przed wejściem na pasy.

heli1b
heli1b

Wystarczy, że nie będzie wymuszał pierwszeństwa

Beton
Beton
O, znalazł się miszczu z noktowizorem na oczach. Oczy są, znaki są, kreski na jedni też są. Są też: deszcz, śnieg, oślepiający samochód ze światłami źle ustawionymi, albo jadący pod górkę też jest, liście na drogach też są, latarnia ustawiona 8 metrów przed przejściem, powodująca że owo przejście jest spowite w ciemności też jest i pieszy ubrany na czarno w kapturze, który utrudnia mu widoczność też jest. Jednym słowem typowa recepta na popołudniowe, jesienne potrącenie gotowa. Na szczęście bardzo rzadko dochodzi do zdarzenia, ale sytuacje bliskie temu to norma. @DD jeśli nigdy nie spotkała Cię taka lub podobna sytuacja, to… Czytaj więcej »
Dd
Dd

Heh poprostu uważam przed każdym przejściem i zwalniam. Pozdrawiam

Trynkarz
Trynkarz

Pieszy na pasach – rzecz święta . Akurat wszystkie trzy przejścia dla pieszych przy tym skrzyżowaniu ulic , są bardzo dobrze oznakowane znakami poziomymi i pionowymi oraz oświetlone dwoma latarniami ulicznymi – czego trzeba więcej ? Wina kierowcy jest oczywista , beknie i bardzo dobrze .

ramos
ramos

Ale nie mozna tego powiedziec o skrzyzowaniu Zwirki i Wigury i Ml.Patriotow. Tam latarnia nad przejsciem nie dziala od paru lat i nikt ze sluzb miejskich tego nie widzi i nie reaguje. Do tego postoj taksowek, ktore oslepiaja jadacych zprzeciwka w kierunku Rybnickiej.

ja234
ja234

Pisiory pracują nad zmianą przepisów, kierujący BĘDĄ MUSIELI OBOWIĄZKOWO zatrzymywać się przed przejściem i przepuszczać pieszych.
Glajwiccy kierowcy, mistrzowie prostej wpadną w panikę tudzież dostaną histerii.
Lepiej zacznijcie się przygotowywać i przepuszczać pieszych na pasach.

Alik
Alik

A będzie tych pieszych chociaż widać ?