To zwycięstwo było nam bardzo potrzebne. Piast Gliwice wraca z 3 punktami z Białegostoku

Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 1-0 (0-0) w sobotnim meczu 7. kolejki Lotto Ekstraklasy. Niebiesko-Czerwoni zwyciężyli dzięki samobójczej bramce Guilherme.

Na początku spotkania groźnie zaatakowała Jagiellonia. W 5. minucie mocno uderzał Cillian Sheridan, ale Jakub Szmatuła popisał się fantastyczną interwencją i obronił jego strzał.

W 17. minucie Joel Valencia oddał kąśliwy strzał z dystansu, ale bramkarz gospodarzy poradził sobie z tym uderzeniem. Marian Kelemen miał lekkie kłopoty, jednak udało mu się złapać piłkę na raty. Chwilę później przed doskonałą szansą stanął Piotr Wlazło, ale nie trafił w światło bramki po dośrodkowaniu Guilherme.

W 27. minucie Sasa Zivec mógł zaskoczyć Kelemena, ale golkiper miejscowych zdołał wybić piłkę na rzut rożny.
Pięć minut później Szmatuła ponownie uratował Niebiesko-Czerwonych przed stratą bramki. Bramkarz Piasta pokazał dobry refleks i wybił piłkę po strzale głową Sheridana.

W dalszym fragmencie pierwszej połowie obie drużyny stworzyły sobie groźne sytuacje. W 35. minucie uderzał Valencia, ale jego strzał obronił Kelemen. Natomiast niespełna 120 sekund doskonałą okazję zmarnował Przemysław Frankowski, który po dograniu Sheridana trafił w słupek.

Druga część gry rozpoczęła się idealnie dla piłkarzy Piasta. Dario Rugasević wbiegł w pole karne i dograł do Joela Valencii, który uderzył bez przyjęcia na bramkę Kelemena. Piłką odbiła się jeszcze od Guilherme i wpadła do siatki.

Jagiellonia próbowała odpowiedzieć, ale swoich okazji nie wykorzystali m.in. Karol Świderski i Fiodor Cernych. W 80. minucie z dystansu próbował uderzać Rafał Grzyb, ale jego strzał bez problemu obronił Jakub Szmatuła. W końcówce meczu z rzutu wolnego strzelał Piotr Tomasik, ale trafił w boczną siatkę.

Bliżej wpisania się na listę strzelców był Karol Świderski, który w doliczonym czasie gry uderzył w słupek. Chwilę później dobijał Sheridan, ale przestrzelił z najbliższej odległości.

Mecz został rozegrany na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Na trybunach pojawiło się 10 658 kibiców.

Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice 0-1 (0-0)

0-1 – Guilherme, 46 min.(sam.)