Tragiczne skutki wymuszenia pierwszeństwa. 78-latek włączył się do ruchu wprost pod TIRa

W środę rano w Łanach Wielkich koło Sośnicowic doszło do tragicznego w skutkach zderzenia samochodu osobowego i ciężarówki. Nie żyje kierowca osobówki. Na miejscu pracowały wszystkie służby, policyjna ekipa śledcza z prokuratorem.

Około godziny 9.30 policja otrzymała zgłoszenie o wypadku na ul. Łabędzkiej w Łanach Wielkich.

REKLAMA

– Wstępne ustalenia wskazują, że 78-letni mieszkaniec gminy Sośnicowice kierujący fiatem wyjeżdżając z posesji, wjechał wprost przed jadący samochód ciężarowy marki Man – przekazuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

Mimo długotrwałej akcji reanimacyjnej zmarł w wyniku doznanych obrażeń. Kierowca ciężarówki był trzeźwy. Postępowanie prowadzi KMP w Gliwicach.

(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Wiesław

Przez Łany bardzo wielu kierowców przegina z prędkością i wyjazd na którym się zdarzył ten wypadek jest parszywy. Gdy od ronda ktoś jedzie szybciej niż 50 to trzeba szybko się włączać aby nie spowodować wypadku. Przypominam że to kolejny wypadek śmiertelny w Łanach Wlk. Prosi się o odcinkowy pomiar prędkości…. Szkoda człowieka dożyć prawie 80 lat i zginąć w tak głupi sposób. Drugą kwestią jest czy nieżyjący już był na tyle sprawny by sprostać dzisiejszym wymogom ulicy ?

ers

Potwierdzam, jeżdżę tamtędy codziennie do pracy i zdecydowana większość kierowców ma głęboko gdzieś że to teren zabudowany. Jadąc przepisowo z reguły mam za sobą sznurek wyścigowców plus wyprzedzanie na złamany kark gdzie się da.

Wrrr

Cała ta trasa od strefy w Gliwicach do Rybnika czy Raciborza powinna być pozbawiona ciężkiego taboru. Wszędzie budują obwodnicę a ta trasa na takim waznym szlaku przemysłowym biegnie centralnie przez małe wioski…

ja234

No cóż, dziadki powyżej 60-tki powinny mieć obowiązkowe coroczne badania lekarskie.Dobrze, że UE pracuje nad przepisami mającymi wprowadzić takowe przepisy.
Najlepiej byłoby żeby osoby powyżej 70-tki w ogóle nie prowadziły auta, dla bezpieczeństwa swojego i innych.(12:44)

Bajtek

To samo ze szczeniakami za kierownicą, którzy statystycznie powodują o wiele więcej wypadków. Do 20 roku życia całkowity zakaz, a do 28 roku życia obowiązkowe coroczne badania psychologiczne i na obecność narkotyków w organizmie.

ja234

W sumie dobry pomysł.
Możliwość wyrobienia prawa jazdy należałoby wprowadzić od 24 roku życia.(13:04)