True Tone Festival w Gliwicach rusza pod koniec maja. Bilety już w sprzedaży

True Tone Festival to połączenie muzyki i wyjątkowego miejsca, bo część koncertów będzie odbywało się w unikatowych Ruinach Teatru. Założeniem festiwalu jest zaprezentowanie mieszkańcom i gościom Gliwic nowej fali jazzu, która wykracza poza granice gatunku i nadaje muzyce inną jakość.

 
W przypadku niektórych artystów koncert w Gliwicach będzie jedyną szansą, by usłyszeć ich na żywo w Polsce.

Posłuchaj o True Tone Festival:

26 maja w naszym mieście rozpocznie się druga edycja TRUE TONE FESTIVAL. Założeniem festiwalu jest zaprezentowanie mieszkańcom i gościom Gliwic nowej fali jazzu, która wykracza poza granice gatunku i nadaje jazzowi inną jakość.

True Tone Festival to autorski projekt Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.

Myśląc o stworzeniu True Tone Festival organizatorom zależało na zaprezentowaniu muzyki i muzyków, którzy doskonale oddają wieloznaczność słowa true (prawdziwy).

True Tone Festival zabierze Was w podróż do świata dźwięków i kompozycji czerpiących z dorobku najważniejszych twórców gatunku, ale nowe pokolenie będzie opierać się wtórności i odtwórczości. Artyści, których zaproszono, poszukują inspiracji w muzyce klasycznej, world music, folku, hip hopie, elektronice, ambiencie czy punk rocku ale przede wszystkim grają jazz i muzykę improwizowaną.

True Tone Festival będzie gościł twórców z dużym dorobkiem, licznymi nagrodami, występujących także na scenach niesprofilowanych na jazz, jak Opener, Off, Męskie Granie.

O artystach:

Na drugiej edycji wystąpią twórcy polskiego nu jazzu Skalpel, angielski duet Vega Trails, pakistański Jaubi w kooperatywie z EABS. Warszawska Niechęć, bielskie trio USO 9001, a z trójmiasta odwiedzą nas aż trzy składy: Michał Jan & Immortal Onion, Nene Heroine oraz Hinode Tapes. DJ-SETA zagra Michał Margański, a na zakończenie festiwalu hołd dla Angelo Badalamenti twórcy muzyki do kultowego serialu „Twin Peaks” złoży Hubert Zemler & Roadhouse Band (w składzie: Bartłomiej Tyciński, Jerzy Rogiewicz, Piotr Domagalski, Magdalena Gajdzica, Tomasz Duda).

O miejscach:

Trzy koncerty odbędą się w Ruinach Teatru Victoria, dwa w Centrum Kultury Victoria – Scena Bojków i jeden w Klubie Studenckim Spirala.

O biletach:

Bilety online dostępne tutaj: https://tobilet.pl/true-tone-festiwal-2023.html

Bilety i karnet stacjonarnie pojawi się w sprzedaży 1 kwietnia w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej Gliwice i tylko tam będzie można nabyć je ze zniżką 20% dla posiadaczy karty mieszkańca i seniora.

Więcej informacji o festiwalu na stronie: https://www.truetone.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/truetonefestival

materiał partnera