Trwają kontrole niestrzeżonych kąpielisk. Nawet 250 zł grzywny za kąpiel w miejscu zabronionym

Rozpoczął się sezon wakacyjny, ciepłe dni powodują, że chętniej wybieramy wypoczynek nad wodą. Straż miejska przypomina, że kąpiel w niedozwolonym miejscu obarczona jest nie tylko ryzykiem otrzymania grzywny. Co nam jeszcze grozi?

Utrata tego, co najcenniejsze…

Bezpieczne wakacje 2020 rozpoczęte! Piękna pogoda zachęca do spędzania czasu nad wodą. Dzisiaj jesteśmy na kontrolach niestrzeżonych kąpielisk. Przypominamy, że kąpiel w miejscach zabronionych jest nie tylko wykroczeniem, ale także częstą przyczyną śmierci w wakacje – przekazała we wtorek gliwicka straż miejska.


Zgodnie z Art. 55. Kodeksu wykroczeń, Kąpiel w miejscach zabronionych: Kto kąpie się w miejscu, w którym jest to zabronione, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.

(nmm)/SM Gliwice
fot. SM Gliwice(fb)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Tymon

Apropo czystości zbiorników wodnych, to polecam odpowiednim służbom przejść się wzdłuż Kłodnicy i upolować winnych spuszczania ścieków bytowych wprost do rzeki. Proponuję od Łabęd ku Centrum miasta. Gdyby brakowało wam ludzi, pójdę jako wolontariusz.

Taki mamy klimat

Nie zastanawiałeś się dlaczego powodziom, czy podtopieniom zawsze towarzyszy zagrożenie epidemiologiczne? Ponieważ szamba, oczyszczalnie, odstojniki itp. zostają zalane i rozpływają się po okolicy.
PS.
Jak to wykryłeś?

Taki mamy klimat

Sądząc z ilości minusów zdecydowana większość twierdzi, że zalane szambo jest na tyle zdyscyplinowane, że trzyma swoją zawartość nawet, gdy Newton ustępuje miejsca Archimedesowi. Nieźle.

kiedys gliwice

masz moj plus

kiedys gliwice

jak to bylo? Tschernobyl: nietschewo!!!

Imiu

Gliwicki Krzyształ taki ma kolor i woń. Oczywiście na innych odcinkach najwyżej blaknie lub trochę rumienieje od składników mineralnych.

Kama

Wejdź na profil SM i zobacz czym zajmują się te strażniczki – robią zdjęcia od czapy, najczęściej swoim samochodom służbowym.

Bogna

W Czechach wszystkie zielone zbiorniki wodne są dostępne do kąpieli. Tam SM ma ważniejsze sprawy na głowie niż u nas. Za to topielców nie brakuje chociażby na strzeżonych Czechowicach oczywiście tych gliwickich.

Jad

A za parkowanie samochodu na deptaku ile sobie wypisali?

Imiu

Interwencja jest wliczona w mandat dla obdarowanego

Sebastian

co to znaczy miejsce zabronione ??? Rozumiem, ze to dotyczy miejsca gdzie jest znak zakaz kąpieli, a jak znaku nie ma ?? :)
Pozdr.

Imiu

Jak to jest że UM Gliwice nie ma umowy z Pocztą w Polsce i płaci za każdy list 8,50zł czy to nie są działania na szkodę interesu podatników czy tam państewka “Polskiego”. Proceder trwa już kilka miesięcy a monety leco.
Chyba że to umowa w drugą stronę, tzn. dajmy wincyj do pieca aż zgaśnie :-D Przyszłość jest TO.

W sumie UM Gliwice nie ma zabronione działać na szkodę tubylców/panów od których ściągają kasę.

Laszlo_egesz

co twój komentarz ma wspólnego z kontrolami kąpielisk?

Imiu

Pokazuje on brak kontroli nad tymi którzy by się ona przydała, chyba że marnowanie pieniędzy podatników nie wymaga kontroli XD W pieniądzach też się można kompać

gość

Oj, poeto. “Kompiel w komputerach” Kąpiel w wodzie.