Trwają Targi Pracy na Politechnice Śląskiej. W tym tygodniu on-line, będzie też stacjonarna odsłona

Rozpoczęły się targi pracy na Politechnice Śląskiej. W tym tygodniu można wziąć w nich udział wirtualnie. W wersji stacjonarnej odbędą się za tydzień w poniedziałek (20.03) – potrwają jeden dzień.

 
Już po raz 29. na Politechnice Śląskiej odbywają się Targi Pracy, Przedsiębiorczości, Technologii i Dostępności Politechniki Śląskiej. Wydarzenie dedykowane jest kandydatom wywodzącym się ze środowiska akademickiego – studentom, absolwentom i pracownikom naukowym Politechniki Śląskiej oraz innych uczelni, a także uczniom szkół średnich podejmującym decyzje o wyborze ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

Targi odbywają się online od 13 do 20 marca pod adresem: https://targipracypolsl.webexpo.pl. Stacjonarnie – 20 marca w godz. 9.00 – 15.00 w hali „Nowa” Ośrodka Sportu PŚ przy ulicy Kaszubskiej 28 w Gliwicach.

Na imprezie obecni będą przedsiębiorcy poszukujący pracowników a także instytucje rynku pracy – urzędy pracy, młodzieżowe biura pracy, biura karier, centra technologiczne, centra przedsiębiorczości. Swoją ofertę przedstawią także organizacje studenckie, koła naukowe i instytucje wspierające przedsiębiorczość akademicką. Obecne będą również organizacje i stowarzyszenia udzielające wsparcia osobom z niepełnosprawnościami oraz osobom znajdującym się w niekorzystnej sytuacji życiowej.

Więcej informacji na stronie: https://events.polsl.pl/targipracy/.

(żms)/POLSL.PL
fot. POLSL.PL

7 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Tak szczerze?
15/03/2023 07:47

Dajcie znać, gdy absolwenci tejże szacownej technicznej uczelni zaczną opuszczać jej mury ze znajomością, przynajmniej podstaw rysunku technicznego.

Perez
15/03/2023 10:53
W odpowiedzi na  Tak szczerze?

Jak wszystko……zalezy to tylko i wylacznie od studentow. Jak cos chcesz sie nauczyc…to sie nauczysz. Znam inzynierkow 20 lat po studiach…dalej nie potrafia AutoCada obslugiwac :D

Dzisiaj tylko papier się liczy
16/03/2023 10:03
W odpowiedzi na  Perez

CAD to tylko narzędzia. Nie trzeba obsługiwać AutoCada żeby być dobrym inżynierem. Za to, gdy brak podstaw to nawet perfekcyjna znajomość programów wspomagających nie pomoże.
Można to porównać ze złym kierowcą, który mimo posiadania super bryki jest … kiepski i stwarza zagrożenie. Albo z kucharzem, który nie potrafi gotować mimo, że jego kuchnia jest imponująca. Jeżeli twoje dziecko ma „drewniane ucho” a do tego jeszcze kiepskiego nauczyciela to nie zrobisz z niego wirtuoza nawet gdy zainwestujesz w Stradivariusa.
Trzeba zachować równowagę między ilością wypluwanych „produktów” a ich jakością.

Perez
15/03/2023 10:52

Wspolczuje…..kredyty drogie, mieszkania drogie, w pracy chca 8k na reke na poczatek…..ciemno widze ich przyszlosc

docent
14/03/2023 09:00

Cytat „”Śląska uczelnia swój główny kampus ma w Gliwicach, natomiast wydziały znajdują się również w Katowicach i Zabrzu”.
Jest to cytat z dzisiejszego artykułu w Onecie na temat P.Śl. Nigdzie w tym artykule nie pisze że P.Śl.ma siedzibę /rektorat/ w Gliwicach.
Czy można się temu dziwić,chyba nie skoro gliwickie redakcje piszą w tym samym stylu.Czy w Krakowie,Wrocławiu,Gdańsku,Katowicach gdzie uczelnnie też mają wydziały zamiejscowe pisze się np; główny kampus znajduje się w Katowicach?Nie – piszą Uniwersytet Śląski w Katowicach.Koniec kropka.Tylko z P.Śl wykonuje się jakieś łamańce jak by to nie była uczelnia gliwicka.

docent
14/03/2023 07:52

Czy redakcja ma zakaz pisania Politechnika Śląska w Gliwicach.Czy Wy się wstydzicie Gliwic?Przecież to promocja miasta.Każde miasto chwali się swoimi uczelniami.Wy stanowicie wyjątek.

pok
15/03/2023 14:44
W odpowiedzi na  docent

Bo uczelnia od 2006 nie nazywa się „Politechnika Śląska w Gliwicach”: https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20062081538