Trzeci remis na wiosnę. Szmatuła w ostatnich sekundach ratuje punkt

Po dramatycznej końcówce meczu, piłkarze Piasta zremisowali z Wisłą Kraków 1:1. Gospodarze mogli wygrać, ale w ostatnich sekundach rzut karny obronił Jakub Szmatuła.

Wynik spotkania otworzył w 42 minucie Josip Barisić. Chorwat wykończył dobre podanie Kamila Vacka. Przez większą część drugiej połowy Piast radził sobie dobrze i niewiele zapowiadało gorące ostatnie 10 minut spotkania. W 81 minucie stan rywalizacji wyrównał Boban Jović. Od tego momentu niebezpieczne sytuacje stwarzała już tylko „Biała Gwiazda”.

Gliwiczanie zostali zepchnięci do defensywy, ale wydawało się, że zdołają dowieźć remis do ostatniego gwizdka sędziego. Tak się stało, choć serca kibiców Piasta zadrżały w 94 minucie, kiedy sędzia wskazał na wapno, a gospodarze mogli po rzucie karnym wyjść na prowadzenie. Na szczęście jedenastkę obronił dobrze dysponowany przez cały mecz Jakub Szmatuła. Po spotkaniach z Łęczną i Pogonią to trzeci remis Niebiesko-czerwonych na wiosnę. Szansa na pierwsze zwycięstwo już we wtorek przy Okrzei, w zaległym meczu ze Śląskiem Wrocław.