Trzy 24-kondygnacyjne wieżowce na terenie po Hucie 1-go Maja? Inwestor: „To na razie projekt koncepcyjny”

Jak w przyszłości będzie wyglądał plac po Hucie 1-go Maja i niedoszłym Focus Parku, za wybudowanymi już trzema biurowcami DL PRIME? Niedawno media społecznościowe obiegły wizualizacje kolejnych obiektów. Nie ma jednak jeszcze mowy o rozpoczęciu realizacji. Na razie pozostają na etapie planowania.

 
Według informacji zamieszczonych na grafikach, które znaleźć można w materiałach firmy DL INVEST GROUP, w dalszej części terenu między torami kolejowymi i ulicami Piwną, Jagiellońską oraz Szarą miałyby zostać wykonane kolejne, tym razem wysokie budynki. Nadano im nazwy: DL PRIME II (planowana funkcja komercyjno-usługowa), DL PRIME III (biurowo-hotelowa) oraz DL PRIME IV (biurowo-usługowa).

DL PRIME II miałby składać się z dwóch segmentów, 12 kondygnacji nadziemnych oraz jednej z podziemnym garażem. Podobnej konstrukcji byłby budynek DL PRIME III, z tą różnicą, że byłby jednosegmentowy.

Najwyższym obiektem na placu po Hucie byłby DL PRIME IV. W ramach koncepcji przewidziano, że będzie składał się z trzech 24-kondygnacyjnych wieżowców, połączonych częścią parterową, z parkingiem podziemnym. Tuż obok na grafice inwestora umieszczone zostały cztery, o wiele niższe od pozostałych, budynki mieszkalne.

W DL PRIME (I) otwierają się kolejni najemcy

Stosunkowo niedawno, bo na początku pierwszego kwartału ub. roku oddany został do użytku zespół trzech pierwszych budynków DL PRIME – kompleksu mixed-use, łączącego funkcje usługowe, handlowe i biurowe w jednym miejscu. Wśród najemców biurowych znalazły się firmy ista Customer Service Poland, Sellwise, Delta Prime.

W ramach usług funkcjonuje tam centrum medyczne Lux-med, działa też szereg lokali gastronomicznych – Huta Smaku, Akira Sushi, otwarta w lutym La Pinsa, a niedługo otwarta zostanie restauracja Sphinx. W zakresie handlu znalazły się tam Oddessa Market, Rybny Raj, Piekarnio – cukiernia Maciuś i sklep zoologiczny.

Czas na dalszą ekspansję?

Jak ustaliliśmy w DL INVEST Group, opublikowana niedawno w mediach społecznościowych grafika ukazuje jedynie projekt koncepcyjny dotyczący ewentualnych możliwości zagospodarowania terenu po dawnej hucie i niedoszłym Focus Parku, zgodnych z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania terenu.

Kolejne inwestycje nie zostały rozpoczęte. Niemniej ewentualna dalsza nasza realizacja będzie ustalona z miastem i będzie opierała się na ustalonym w przyszłości harmonogramie, tak, żeby nie zaburzała i nie ingerowała w codzienne życia miasta

– informuje inwestor.

Z informacji zawartych w wyszukiwarce Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że złożony w 2022 roku wniosek o budowę budynku o funkcji biurowo-usługowo-handlowej wraz z garażem podziemnym na działkach po Hucie, został odrzucony – decyzję wydano na początku br. Wnioskodawcą była spółka M Projekt Gliwice, należąca do DL INVEST GROUP.

Co z wieżą ciśnień?

Po upublicznieniu wizualizacji budynków planowanych w ramach dalszej ekspansji na terenie przy ulicy Piwnej, pojawiły się głosy osób zastanawiających się nad dalszymi losami wieży ciśnień, która stoi w sąsiedztwie torów kolejowych. Inwestor przyznaje, że obiekt wchodzi w skład terenu inwestycyjnego, przy okazji uspokaja.

– W ramach rewitalizacji całego obszaru po dawnej hucie przewidziane jest jej odrestaurowanie – zapewnia DL INVEST GROUP, podkreślając, że posiada już doświadczenie w zakresie rewitalizacji budynków historycznych na przykładzie chociażby budynku dawnej Poczty Głównej – teraz DL Vintage Post przy ulicy Dolnych Wałów 8.

***

DL Invest Group to jeden z rozwijających się polskich inwestorów, działających na rynku nieruchomości komercyjnych. Portfolio grupy obejmuje już ponad 2 000 000 mkw. nieruchomości, które należą do trzech segmentów: centrów logistycznych, centrów mixed-use i parków handlowych.

(żms)
wiz. materiały DL INVEST GROUP

59 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze