Trzy kabaretowe wieczory w Forum w ramach festiwalu Ulicznicy. Każdy może wziąć udział

Jeśli jest lipiec, to na ulicach i placach Gliwic rządzą… „Ulicznicy”. Po raz kolejny również centrum handlowe Forum jest partnerem i zarazem jedną ze scen tego renomowanego festiwalu artystów trotuaru. W ramach mecenatu wydarzenia galeria zaprasza w trzy piątkowe wieczory: 12, 19 i 26 lipca.

Spektakle w gliwickim centrum odbywać będą się w formule Objazdowego Domu Kultury – imprezie towarzyszącej Festiwalowi. Profil występów jest w tym roku bardzo kabaretowy.

Pierwszy z nich już w najbliższy piątek, tj. 12 lipca. Gwiazdą Wieczoru Kabaretowego będzie Kabaret CZESUAF z programem „Przyjęcie”.

Czesuaf to doświadczony, ale ciągle jeszcze młody kabaret z Poznania. Prezentujący inteligentny, niebanalny humor dla widzów na scenach całej Polski. Trzej fajni faceci i jedna fajna babka. Od 2002 roku grupa stworzyła kilkanaście autorskich programów komediowych, zdobyła nagrody na największych festiwalach kabaretowych i wystąpiła w najważniejszych realizacjach telewizyjnych. Najbardziej rozpoznawalne numery kabaretu to m.in. „Mowa nienawiści”, „Rośliny doniczkowe” i „Ferie w Zakopanem”.

W programie kolejnych piątkowych wieczorów: 19 lipca: Wieczór Stand-Up – Gajda & Jachimek; 26 lipca: Wieczór Impro – Narwani z Kontekstu. Miejscem wspomnianych atrakcji będzie Forum Inspirujących Spotkań (ul. Lipowa 1, parter, dawny sklep CCC). Początek zawsze o godzinie 19:00; wstęp wolny.

Dodatkowo swoją obecność na 13. Międzynarodowym Festiwalu Artystów Ulicy „Ulicznicy” centrum handlowe zaznaczy Alejką Forum w Parku Chopina.

Jest to miejsce kreatywnych, ale zarazem beztroskich zabaw dziecięcych, także zręcznościowych, w sąsiedztwie innych wydarzeń festiwalowych. Alejka Forum działa w festiwalowe soboty (6, 13, 20, 27 lipca) od godziny 14:00. Warto zostać na dwie godzinki, gdyż na godzinę 16:00 zaplanowane są spektakle dla najmłodszych widzów.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Marta
Marta

A dlaczego miejska impreza odbywa się w prywatnym centrum handlowym a nie w powołanych do tego miejskich instytucjach kultury?

ja234
ja234

Chodzi o sprytny zabieg marketingowy.Taki “mecenat” kulturalny dla mas.Żeby suweren przewalający się po centrum handlowym przy okazji posłuchał muzyki.No i jak ktoś przyjdzie na taki koncert to być może zrobi zakupy.
Miejskie instytucje kulturalne ledwo zipią.Kurczowo trzymają się swoich repertuarów, nie mają kasy/polotu by coś takiego urządzić za friko na dużą skalę.Poza tym, boją o swoją prackę.(1405)

Imiu
Imiu

W Gliwicach kabaret już dawno przekroczył ćwierćwiecze a tu o jakimś festiwalu piszo :-D

Tomek
Tomek

Mają jakieś nazwy te korytarzo-ulice w Forum? Może być kłopot ze znalezieniem tej właściwej w poszukiwaniu kabaretu. A czy Forum nie ma własnych alejek dla dzieci? Ja chciałbym w parku mieć względną ciszę i spokój. Do tego służą parki na całym świecie. Alejki i ulice w centrum handlowym nadają się lepiej na place zabaw.

Marcell
Marcell

Jesteś już po sterylizacji jak mniemam.

Ten bez alta
Ten bez alta

Tak wyglada gliwicka rzeczywistosc kulturalna ktora znowu dala sobie z liscia w twarz gustem artystycznym