Trzy samochody wypadły z DTŚ na drogę do centrum handlowego. Poszukiwani świadkowie

Policja poszukuje świadków i osób mogących mieć informacje na temat wypadku drogowego, do którego doszło 16 września około godziny 8.12 w Katowicach, na Drogowej Trasie Średnicowej w kierunku Gliwic.

W zdarzeniu zginęła 68-letnia kobieta. Za zgodą prokuratora publikujemy nagranie z monitoringu. Świadkowie lub osoby posiadające nagrania z kamery samochodowej proszone są o kontakt z policjantami z Katowic.

Jak ustalono, doszło do zderzenia trzech samochodów marki BMW serii 3, Volvo V40 i Renault Trafic. Po zderzeniu pojazdy poślizgiem przemieściły się na prawe pobocze i po przełamaniu bariery energochłonnej, dachowały, spadając na niżej biegnącą, równoległą drogę prowadząca do centrum handlowego. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 68- letnia kierującą Volvo.

Osoby będące świadkami tego wypadku, mające jakiekolwiek informacje, bądź posiadające nagranie z kamery samochodowej, proszone są o kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach- pokój 446 lub o kontakt telefoniczny pod numerem 32 200 2309 w godz. 08.00 do 15.00 lub całodobowo- 32 200 2777.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Alex
Alex

Abstrahując od tego, co stało się na drodze i kto winny tragedii, to przed sąd powinno się postawić również zarządcę tego odcinka drogi. Złe wyprofilowanie, koleiny jak skurczybyk, jakiś podłużny uskok. Do tego pojedyncza barierka, która nie wytrzymała energii uderzenia grupy pojazdów o łącznej masie ok. 5t. To nie jest kurde balans pole, gdzie jak się trzy samochody wpierniczą, to najwyżej uprawę buraków zniszczą i zające pogonią. A jakoś nietrudno wyobrazić sobie TIR-a o masie pow. 20t, spadającego w tym miejscu ze skarpy i miażdżącego przejeżdżające dołem osobówki w godzinach zakupowego szczytu. Wystarczy wystrzał opony.

Sylwia Kol

Ostatnio jeżdżąc DTS mam wrazenie ze to tor wyścigowy, a nie droga szybkiego ruchu.

Ad
Ad

To nie jeździj…

Hania
Hania

jezdzisz ale 870,Urbino 18

marek
marek

Tacy jak ty powodują właśnie wypadki – wloką się, blokują jezdnię, zakłócają płynność ruchu. Jeśli mój samochód potrafi jechać 150 km/godz to chyba nie będę nim się wlekł 60 km/godz. Inaczej kupiłbym sobie motorower a nie wydaław prawie 100 tys na mocny samochód.

JaJko
JaJko

To, że twój samochód potrafi tyle jechać, to nie oznacza, że ty potrafisz go przy tej prędkości prowadzić.
Nie bez powodu ktoś postawił znaki ograniczające prędkość do 70\90\100 km\h żebyś ty mógł jechać jak ci się widzi, bo twoje auto umie to i tamto.

ja234
ja234

No właśnie Marek, to tacy jak Ty powodują wypadki myśląc w ten sposób.
Uważaj żebyś któregoś dnie nie owinął się wokół latarni/słupa…

Nietrzeźwy Tomasz
Nietrzeźwy Tomasz

W drzwi Volvo wbiła się bariera przecinając kobietę na pół, są to potwierdzone fakty.
Wszystko pisze w Katowickiej prasie.
Podobno zawinił kierowca BMW który wpadając w poślizg pociągnął za sobą te dwa samochody.

Alex
Alex

@Nietrzeźwy Tomasz
Co do Volvo, tak rzeczywiście można przypuszczać po opublikowanych zdjęciach. Zastanawiające jest jednak “przyklejenie się” tego samochodu do Traffica. Może to tylko tak wygląda z perspektywy na filmie, ale jest w tym coś dziwnego.

Janusz Borowicz

Kolejny bezmózg jechał jak idiota.

Beton
Beton

To jeszcze napisz, który Twoim zdaniem to ten bezmózg. Z filmu nic nie wynika.

elmo
elmo

Każdy kierowca nie powinien patrzyć tylko na siebie

Sławek Ciaś

Dawid, widziałeś co?

Sławek Ciaś

Nie widać kto co ;)

Izi rajder
Izi rajder

Wina Frankiewicza ! To on chciał DTŚki

Hania
Hania

Ale on Gliwicami rządzi a nie wiochą Chorzów

Ewa Jarosz

straszne :(

Damian
Damian

Z sierpnia jeszcze było trzeba się zapytać

ja234
ja234

Nie mogli znaleźć świadków drogą oficjalną, co zajmuje dużo czasu za względu na procedury, to sięgają po pomoc internautów.Nie ma się czego czepiać.