Tytoń bez akcyzy nie trafił na rynek. 29-latkowi w Gliwic grożą 3 lata więzienia (TV)

Na terenie Gliwic działała nielegalna krajalnia tytoniu. Mężczyzna zamieszany w ten proceder to 29 latek, któremu grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Niedawno wpadł bowiem w ręce odpowiednich służb.

 
Nie jest to oczywiście pierwsza (a zapewne także i ostatnia) krajalnia tytoniu bez akcyzy, którą wykryto w naszym mieście. Dzięki likwidacji tej konkretnej skarb państwa nie straci prawie miliona złotych z tytułu niezapłaconych podatków (chodzi dokładnie o 950 tys. zł).

KAS uderza w nielegalny biznes

Śląska Krajowa Administracja Skarbowa zabezpieczyła 1,5 tony suszu tytoniowego, 12 kg tytoniu do palenia, krajalnicę i suszarkę do tytoniu.


Funkcjonariusze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach skontrolowali posesję na terenie Gliwic. W garażu wykryli nielegalną krajalnię tytoniu. Na miejscu funkcjonariusze zastali również 29-letniego mężczyznę, który zajmował się tą nielegalną działalnością. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3 – przekazuje Michał Kasprzak, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

(żms)/KAS
fot. KAS