Ulica Świętojańska jest niemal gotowa. Przy okazji „dzikie” przejście dla pieszych doczekało się pasów

Pracami na skrzyżowaniu z ulicą Toszecką zakończy się kilkuetapowy remont ulicy Świętojańskiej. W ostatnich latach nie tylko ułożono tam nową nawierzchnię jezdni, ale także uporządkowano miejsca postojowe, wykonano azyle dla pieszych i – miejscami – nowe fragmenty chodników.

 

Jest też niespodzianka, bo na łuku drogi (i na zbiegu z ulicą Cechową), gdzie od lat funkcjonowało dzikie „przejście dla pieszych”, obarczone pewnym ryzykiem potrącenia, drogowcy nieoczekiwanie wykonali pasy. Jest bezpieczniej i bardziej funkcjonalnie, bo zebry na tym odcinku ulicy Świętojańskiej były oddalone od siebie dotychczas o dobrych kilkaset metrów.

Ostatnie utrudnienia

Jak przekazuje Zarząd Dróg Miejskich, do wykonania pozostały jeszcze tylko prace w obrębie skrzyżowania ul. Toszeckiej z ul. Świętojańską.

Na czas robót drogowych, które rozpoczną się 29 września, wykonawca zajmował będzie część jezdni tuż przy wylocie ul. Świętojańskiej do ul. Toszeckiej. Prace realizowane będą w taki sposób, aby zminimalizować utrudnienia dla kierowców. Wszystkie relacje w obrębie skrzyżowania zostaną zachowanepoinformowała Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Ul. Świętojańska została wyremontowana na całej długości – dwukilometrowym odcinku od ul. Tarnogórskiej po skrzyżowanie z ul. Toszecką.

(żms), ZDM Gliwice
fot. 24GLIWICE/ŻMS, ZDM GLIWICE