Urządzeń pod Radiostacją nie zniszczyli wandale. “Usterki zostaną do soboty usunięte”

Przy wieży Radiostacji w parku doświadczeń część urządzeń nie nadaje się już do użytku. Chociaż wygląda to na efekt wandalizmu, rzecznik ŚSM, Mariusz Kopeć wyjaśnia, że do zniszczenia doszło na skutek… normalnego użytkowania.

Miejsce, które miało przyciągać mieszkańców i rozwijać ich wiedzę o dźwięku zostało wraz z wyposażeniem udostępnione w październiku. Aktualnie wiele urządzeń nie nadaje się do użytku lub nie spełnia swojej funkcji, m.in. monitor dotykowy służący do sterowania kamerą umieszczoną na wieży Radiostacji. W niektórych przypadkach wygląda to jak akt wandalizmu.

TRWAŁOŚĆ URZĄDZEŃ JEST CO NAJMNIEJ DYSKUSYJNA

Teren wokół Radiostacji Gliwice, w tym również park doświadczeń, objęty jest całodobową ochroną fizyczną oraz monitorowany siecią kamer wraz z archiwizacją obrazu. Dodatkowo przy nowopowstałym parku doświadczeń ustawiony został w listopadzie ubiegłego roku, przenośny punkt kamerowy zaopatrzony w jedną kamerę obrotową i dwie stacjonarne. W oparciu o analizę nagrań wyeliminowano wandalizm, jako przyczynę zniszczenia urządzeń.

Powstałe uszkodzenia urządzeń interaktywnych w parku doświadczeń przy ul. Tarnogórskiej, spowodowane są wyeksploatowaniem materiału, a nie celowym działaniem osób trzecich, chcących celowo doprowadzić do ich zniszczenia lub uszkodzenia

– wyjaśnia Mariusz Kopeć, rzecznik prasowy Śląskiej Sieci Metropolitalnej, która zarządza obiektem.

Do naprawy oraz przywrócenia urządzeń do pełnej sprawności zobligowana jest gliwicka firma FULCO TECHNOLOGIE BUDOWLANE Sp. z o.o., która złożyła najkorzystniejszą ofertę do przetargu na realizację budowy parku. Zgodnie z zawartą umową wykonawca ma obowiązek przez okres 60 miesięcy, licząc od daty odbioru końcowego inwestycji, do bezpłatnego usunięcia wad z tytułu udzielonej gwarancji i rękojmi.

Jak informuje rzecznik prasowy ŚSM, zgłoszone wcześniej usterki zostaną usunięte najpóźniej do soboty, 27 stycznia.

(żms)
fot. ŁG/24gliwice.pl

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ola
Ola

Kolejny BUBEL…. brawo!!!

Cookie Monster
Cookie Monster

Bylem tam w grudniu z ciekawosci i juz wtedy wygladalo to wszystko na urzadzenia mocno wyeksploatowane.

rrolch
rrolch

Będąc niedługo po otwarciu nie miałem wątpliwości co do trwałości tych urządzeń i już wtedy zabierałem w tej sprawie głos.

Urko.
Urko.

Ciekawe czy jakiś urzędnik z UM lub ŚSM sporządzając SIWZ do tego przetargu zastanowił się przez małą chwilę nad zasadami eksploatacji tych urządzeń i wpływem na ich trwałość. Zakład ? :-)

AndrzejD
AndrzejD

Gwarantuje Ci że się nie zastanowił a w tym małym urzędniczym rozumku taka myśl nawet nie zaiskrzyła. Podobnie zresztą jak w przypadku przetargu na parkomaty. Jakaś gliwicka miernota urzędnicza ( o ile dobrze kojarzę to z ŚSM ) wpisała w SIWZ że obudowa ma być pomalowana na kolor grafitowy czego efektem w lecie, jest bardzo wysoka temperatura wewnątrz i częste awarie tych pudeł. Bo nawet przy wymuszonym chłodzeniu konwekcyjnym ta elektronika pada. W Katowicach jakiś urzędnik pomyślał, i tam parkomaty są białe, działają zawsze i szybko. Pracując w Katowicach od 12 lat i mieszkając w Gliwicach od zawsze, z moich… Czytaj więcej »

Łysek z pokładu
Łysek z pokładu

Piewca roboty “elegancko wykonanej” w którą to robotę wpadł po osie samochód Polonez nijaki Kopeć tym razem daje fale dzwiękowe na temat niewątpliwego bubla.Bo rura-park bublem jest skoro przy minimalnym (w zimie) używaniu zamiast śpiewać puścił bąka i zdechł.Tylko,że mnie oraz większości gliwiczan szajsowi wykonawcy w mieście przyszłości nie dziwią.To Standard Gliwice !

Blee
Blee

No firma FULCO popłynie, jeśli co kilka miesięcy przez 5 lat będzie naprawiała swoje dzieło.
Poza tym, co będzie po tych 60 miesiącach? Wszystko na złom, a UM za nasze podatki kupi nowe?

Filip z Konopii
Filip z Konopii

Nie na złom tylko do punktu skupu makulatury.
Takie nietrwałe to pewnie zrobione z tektury.
A mama zawsze powtarzała : “Tanie mięso psy jedzą”.

kijo
kijo

Na elementy wymienione gwarancja zwykle biegnie od nowa.

gość
gość

Już popłyneła

asdf
asdf

Jak trzeba zrobić coś dla mieszkańców, to organizują przetarg z kryterium najniższej ceny.
Jak trzeba nagrodzić swoich ludzi w konkursach, galach i na wystawach, to wywalają wielką kasę na złote długopisy, kryształowe kule, diamentowe lwy i co tam jeszcze.
Ot, priorytety.

Silesian
Silesian

Chyba ktoś w takim razie powinien oberwać po uszach za dopuszczenie do użytkowania czegoś tak nietrwałego…. będzie działać miesiąc po czym 2 – miesięczna przerwa technologiczna bo się zużyło? Chyba to jest żart!

heli1b
heli1b

Żeby we wczesnym stadium przedzakupowym wykryć szajs trzeba się choć odrobinę znać na czymkolwiek. Trzeba umieć odróżnić konstrukcję, która ma wytrzymać lata intensywnego użytkowania przez dzieci od konstrukcji “ozdobnej”. Który z szastających naszymi pieniędzmi urzędasów zna się na czymś innym niż przełożenie czerwonego segregatora na miejsce zielonego?
PS.
Niech ktoś przypomni z łaski swojej, ile to to kosztowało?

Cliper
Cliper

Wyeksplotowanie urządzeń-dobre!a będzie z urządzeniami gdy wiosną,latem przyjadą wycieczki z całej Polski żeby pobawić się dźwiękiem? !

krzysztof
krzysztof

Przyznaje się – Nie dziwi mnie to.

Janusz Borowicz
Janusz Borowicz

Jednym słowem PARTACTWO

Johny West
Johny West

pieniądze wyrzucone w błoto

Ampuła
Ampuła

Co z armatą? Służy partyzAntkom w lasach rudzinieckich do warzenia grochowej instant, czy poszła na złom?

Mirka Kot
Mirka Kot

Przejeżdżamy tamtędy dość często i zawsze jest tam sporo ludzi, a teren jest monitorowany i są tam ochroniarze więc może naprawdę się zużywa. Może trzrba przycisnąć wykonawcę to zastosowania innych materiałów?

Bartek Leszczyński
Bartek Leszczyński

Wykonawcą była firma Fulco z Gliwic więc może redaktor ich zapyta w kwestii szybkiego zużywania się?

Steed
Steed

Ja byłem 2 dni po otwarciu i pałeczki z jednego z urządzeń już były zlamane, ale nie zdziwiłem się bo były tak cienkie że chyba po kilku uderzeniach już się do niczego nie nadawały.

bociek
bociek

Będzie jak zawsze. Firma Kogucik będzie prowizorycznie usuwała usterki, po czym będą się one znów pojawiały i tak w kółko, dopóki nie minie 60 miesięcy. Potem Kogucik będzie już kasował konkretne pieniądze za serwis. Chyba, że ktoś w UM się połapie, że jeśli ktoś zaprojektował bubla, to łatanie i tak nic nie da i że SSM do spółki z Kogucikiem zwyczajnie doją podatników.

Przemyslaw Zamorowski
Przemyslaw Zamorowski

Niestety tak to jest kiedy kryterium jest cena. Płacili za badziewia dostali badziewia…

Damian
Damian

Kto to miał na tym zarobić ten zarobił.I jeszcze zarobi.

Aqua
Aqua

Skoro urzędasy muszą wybierać najtańszą ofertę, to zawsze nas będzie otaczać bubelandia. Jak nie wybierze najtańszej, to zaraz jest podejrzewany o korupcję i traci pracę, więc co byście zrobili na miejscu urzędasa, który chce pozostać na stanowisku?

gmG
gmG

Nie musi wybierać najtańszej, tylko aby wybrać coś dobrego to musi mieć określoną wiedzę by właściwie napisać SIWZ. Ale jak nić nie wie to pisze 100% cena – a efekty widać.

ja234
ja234

No tak, glajwice w pełnej krasie.

Byle jak, na odwal się, byle było.Nikt nie pomyślał nad trwałością tych bubli.

Fuszerkę firma odstawiła, kasę zgarnęła.

Glajwice tyłem do przodu i na wstecznym.Jak zawsze, zgodnie z oczekiwaniami, żenada.
Ale najważniejsze ,że gawiedź się cieszy z pustej hali-porażki.

Ewa
Ewa

Użytkownik patriota użytkował urządzenia,,:)

Połowa korby
Połowa korby

Następny bezmózg, któremu się nawet tytułu nie chciało przeczytać ….

Bartek Symbol
Bartek Symbol

Nie ma na to sposobu.. Chyba ze testy na IQ i eutanazja poniżej jakiegoś poziomu?

Basia Morys
Basia Morys

cebularze wszystko zniszczą.brak słów, tam by chyba antyterroryści musieli ochraniać 24h/dobę

Połowa krby
Połowa krby

Użż…. Kolejna …. Weź się kobieto zdecyduj. Prasujesz , gotujesz , pierzesz gacie staremu , robisz wpisy na forum albo na fejsie . Nie jednocześnie . Bo w efekcie na forum puszczasz intelektualne bąki a stary dalej w gaciach z draską biega…

Dario
Dario

Dlaczego 24 gliwice publikuje tylko wybrane przez siebie komentarze a te które nie sa po ich myśli są kasowane? Na Facebooku jest dużo wiecej komentarzy niż tutaj


MOD. Proszę przestać wypisywać bzdury, bo nie ma Pan pojęcia o mechanizmie działania facebooka i skryptów na portalu. Komentarze dodane na facebooku NIGDY nie pojawiają się same na portalu, tylko są automatycznie przesyłane przez skrypt i raz na kilka godzin zatwierdzane przez moderatora.

Dario
Dario

widzę że z kulturą u was na bakier :)

Urko
Urko

Nie uwierzy. Im mniejsza inteligencja, tym mniejsze zaufanie zarówno do poznania empirycznego jak i moderacji autorytatywnej :-)

pokora
pokora

Szczególnie twoja yntelygencja tutaj błyszczy zmywaku;) jako chronione d..sko tutaj przez moderatorów wydaje ci się, że możesz wszystkich obrażać, ale uważaj tylko do czasu!

Urko
Urko

Bo ? :-)

pokora
pokora

Wyjątkowo płytki jesteś, niestety:)

Urko
Urko

Auć…. ale zabolało ….. :-) :-) :-) :-)

ja234
ja234

Do MOD, skoro o fejsbuku mowa, proszę nie umieszczać komentarzy fejsbukowych na forum.Przeprogramujcie skrypt tak, żeby nie przysyłał komentarzy fesjbukowych.

Marta Wolanska
Marta Wolanska

Co za ludzie. Niczego nie szanują Tak samo jest w parku Chrobrego też wszystko poniszczone

Połowa korby
Połowa korby

Przeczytałaś chociaż tytuł ? Co za…..

Sasiad
Sasiad

Pani materiał przeczytała ? Jeśli przeczytała,nic nie zrozumiała.Smutne,ze z nazwiska i imienia się podpisała.

Osram.I wszystko jasne.
Osram.I wszystko jasne.

Pani Mario ! “Pałka” z pani ! Bo czytanego tekstu nie rozumie .To raz.Nie rozumie co znaczy szanować urządzenie przeznaczone do powszechnego używania .To dwa.Według pani szanowanie to………..nieużywanie.