Utrudnienia związane z budową obwodnicy. Zmiana organizacji ruchu i wahadło na ulicy Daszyńskiego

Nawiercanie otworów pod pale pod słupy ekranów akustycznych

Trwają prace przy budowie obwodnicy zachodniej. Za drogowcami m.in. roboty ziemne w rejonie ulic Daszyńskiego i Wójtowskiej, związane z przygotowaniem podbudowy pod przyszłą trasę oraz prace brukarskie na wyspach dzielących i powierzchniach przejezdnych w rejonie skrzyżowania z ul. Ku Dołom.

To nie wszystko – w toku jest także budowa konstrukcji pod ekrany akustyczne, kontynuowane są prace przy umacnianiu rowu wzdłuż drogi serwisowej, a na ul. Rybnickiej układana jest podbudowa z kruszywa na przyszłej drodze rowerowej.

Drogowcy zapowiadają, że na czas prowadzonych tam prac, ruch na wylotówce z miasta nie zostanie zamknięty. Kierowcy pojadą powstałym już by-passem drogi wzdłuż ul. Rybnickiej.

W najbliższych dniach planowane jest rozpoczęcie robót związanych z budową włączenia zachodniej obwodnicy miasta do ul. Daszyńskiego. W związku z tym wprowadzono tymczasową organizację ruchu i wahadło na około 200-metrowym odcinku ul. Daszyńskiego. O sporych, już powstających utrudnieniach informują nas kierowcy korzystający z ul. Daszyńskiego.

REKLAMA

Przypomnijmy – budowany odcinek zachodniej obwodnicy miasta od ul. Rybnickiej do Daszyńskiego będzie miał jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu. Powstanie także infrastruktura dla pieszych i rowerzystów. Droga będzie oświetlona i wyposażona w tablice zmiennej treści. Budowę realizuje konsorcjum firm Eurovia Polska i PRUIM za kwotę około 82,6 mln zł.

Inwestycja powstaje dzięki unijnemu wsparciu. 85% dofinansowania uzyskano w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020 (Działanie 4.2: Zwiększenie dostępności transportowej ośrodków miejskich leżących poza siecią drogową TEN-T i odciążenie miast od nadmiernego ruchu drogowego).

(żms)/MSI
fot. arch. ZDM Gliwice

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Jest Faja

Korek w stronę Daszyńskiego na Sowińskiego i Okulickiego zaczyna się od świateł na skrzyżowaniu z Andersa obok Lidla. Korek niemal się nie porusza, wielu próbuje zawracać. Jakiś armagedon nam zafundowali.

O-O

No i to wreszcie jest dobra wiadomość. Oby ten stan trwał jak najdłużej.

Beton

Widać, że ZDM nauczony doświadczeniem w strzelaniu sobie w stopę, asekuracyjnie nie podał jak długo utrudnienia mają potrwać. To daje im komfort pozwalający nawet po roku odeprzeć zarzuty dotyczące opieszałości hasłem: “roboty idą zgodnie z harmonogramem”.
Obym się mylił…

:)

To jest podejrzane. Zima jeszcze się nie skończyła, a oni wbrew słowom pani Jadwigi o niemożliwości prowadzenia robót w takich okolicznościach przyrody wracają do pracy. To będzie musiało skończyć się jakąś katastrofą.

Alfa

A nie mozna bylo zrobic drogi rowerowej na ul. RYBNICKIEJ od Auchana do E.Leclerc??? Skoro i tak droga rozkopana a miejsca jest pelno. Zima jest czy nawet lato w pochmurny dzien to ludxie jezdza na rowerach albo na piechote poboczem chodza (chodnika tez nie ma ) nie widac ich.Jakiegos wypadku potrzeba albo potracenia zeby cos z tym zrobic? Moze ktos z redakcji poruszy ten temat a jakims artykule

Bogna

Sprawa chodnika i ścieżki rowerowej do Auchana była poruszana przy okazji budowy tego centrum. I co? Standardowe działanie urzędu miasta, czyli nie da się.

Piter

Gratuluję miejskim dzbanom. Dziś uruchomienie ruchu wahadłowego i korek w kierunku Sośnicowic zaczyna się od Kościuszki. Pewnie żaden z tłuków miejskich jak zwykle tego nie przewidział

Tajgier

Nawet nie wiesz jak mnie ta informacja ucieszyła

Jan

Nareszcie do Gliwic dotarła przyszłość. Tak trzymać.

Beton

Stan na dzień dzisiejszy ( 14-02 ), godzina 11:25:
Na zwężeniu stoją dwie maszyny, leży trochę rur i przebywa 5 osób, z których jedna siedzi w dziurze, jedna pali papierosa, jedna patrzy w dal i dwie patrzą na tą pierwszą w dziurze. Robota stoi, ludzie w korkach również.

kibic

Jeden robi “jak się patrzy”, a czterech patrzy “jak się robi”.

Silesian

Dwie godziny później w tym zestawie była jeszcze suka policyjna na sygnale i troje policjantów – ktoś coś wie?

Manek

Mieli walentynki

Obserwujący

Bezsensowne wywalanie pieniędzy,niszczenie środowiska.Marnowanie zasobów planety,w dobie olbrzymiego ocieplenia klimatu, po to by garstka auteczkowców mogła sobie przejechać tym kawałkiem “obwodnicy”.Masakra.Porażka.

Kris

Tak się składa, że ta garstka “auteczkowców” jest większa od garstki malkontentów, którym ta droga przeszkadza…

:)

Wystarczyłoby zamknąć granice przed używanym złomem, a te relacje szybko by się odwróciły. Tylko kto by wytrzymał te jęki i lamenty dużych dzieci, którym odebrano zabawki?

Janusz byznesu

zawiść ludzka to straszna rzecz ;-)

:)

Przekonanie, że zawiść może dotyczyć grata, którego nie chciał nawet niemiecki lump i trzeba było go przewieźć aż do Polski, jest immanentną cechą zakompleksionych polaczków wiecznie spoconych w doganianiu Niemców.

:-))

A co z używanym złomem kupionym jako nowy w salonie w Polsce a potem odkupowanym przez następnych właścicieli ?

:)

Biorąc pod uwagę śmieszną ilość sprzedawanych w Polsce nowych samochodów, nie ma tematu.

:-))

Dlatego z powodu tej śmiesznej ilości sprzedawanych w Polsce nowych samochodów i komunistycznemu zamknięciu granic, cena mniej dostępnego używanego złomu w kraju siłą rzeczy wzrośnie, więc złom ten nie będzie na zdrowych rynkowych zasadach złomowany a za to będzie w nieskończoność naprawiany, przerabiany, łatany, hołubiony jeszcze bardziej niż to się dzieje dotychczas, będziemy mieli w Polsce kubański poziom motoryzacji, czy to jest ten ideał do którego powinniśmy dążyć ?

The Tiger@

I już widać, że 4 osoby nie znają tutaj praw ekonomii.

elemele

wolę poświęcic trochę zasobów planety niż mieć cały ten syf za oknem (a póki co go mam)

Janusz byznesu

a póknij się w czoło, może ci coś pomoże…