W 10 dni zamiast 3 tygodni. Drogowcy się postarali i na skrzyżowaniu nie ma już utrudnień

Ten remont trwał krócej niż pierwotnie zapowiadał Zarząd Dróg Miejskich. Około 400 metrów nawierzchni jezdni wraz ze skrzyżowaniem ul. Łabędzkiej, Opla i Starogliwickiej oddano już do użytku.

Drogowcom, którzy rozpoczęli roboty 25 lipca, udało się uwinąć ze wszystkimi pracami w 10 dni, a nie jak planowano w 2-3 tygodnie.

W trakcie remontu na tym ruchliwym odcinku obowiązywał ruch wahadłowy.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Rozum
Rozum

Oddanie czegokolwiek przed terminem to coś niebywałego w Gliwicach.A może “poszli po rozum do głowy” i planowany 10 dniowy remont ogłaszają jako 3 tygodniowy.Mozna i tak.Zwłaszcza gdy sukcesów brak.

asd
asd

Nauczeni doświadczeniem remontowanych ulic Akademickiej, Panewnickiej i Kujawskiej zaczęli podawać terminy “od czapy”. Lepiej podać termin 2-krotnie dłuższy i potem odtrąbić sukces, gdy uda się skończyć nieco wcześnie niż potem się tłumaczyć, gdy po wyznaczeniu realnego terminu nie udało się go dotrzymać.

wygibas
wygibas

A jakie rozwiązanie by Ciebie zadowoliło? przed terminem żle, po terminie żle w terminie żle Jesteś rodziną Ja234 ?

Nobody
Nobody

Zawsze, za każdym razem,standardowo nudno, ten sam jęk niezadowolenia.Niektorzy tak muszą, bo widać nie znają innych zachowań.Zeby jeszcze jakaś konstruktywna polemika, na poziomie.

Jadwiga Szaroń

Szybko i sprawnie,brawo

Blondi
Blondi

Na jakiej podstawie twierdzisz iż było sprawnie ?

Rafał Grzegorz

Ciekawe czy to panowie robotniczy przycisnęli czy ktoś przycisnął panów robotników :)

Grzegorz Klara

Szkoda tylko że na ul. Starogliwickiej jadąc rowerem w stronę centrum miasta trzeba jechać srodkiem ulicy bo pobocze jest strasznie dziurawe i ze można sie zabić mogliby to naprawić wrrrr

Grzegorz Buksa

Mam nadzieję cykl świateł został przedstawiony i nie będzie trzeba po 23 odczekać całego cyklu żeby opuścić skrzyżowanie.

andrzej
andrzej

mam wrażenie ze co by nie zrobić,to części ludzi nie da się uszczęśliwić.
za wolno-źle.za szybko-źle.
a ja proponuję: fajnie ze są światła,fajnie ze w 10 dni.mogłoby to trwać dłużej ale zrobione w 10 dni.gratulacje dla drogowców.

pozdrawiam hejterów.,

Jerzy Korczynski

Chwalić będziemy po zimie

Janusz Borowicz

Pobili Rekord :-)

ja234
ja234

No proszę, jak chcą to się uwiną.
Z drugiej strony mieli tylko 400 metrów.

Beton
Beton

Nie zrobili szybciej, tylko zrobili w takim czasie jakiego wymagał zakres prac i technologia, oraz warunki remontu. Termin 3 tygodniowy, był terminem zbyt długim jak na taką robotę. A teraz będą nagrody, upominki i pomniki za wyrobienie 300% normy…

GLIWICE
GLIWICE

A za rok nawierzchnia znów do naprawy będzie

ZABRZE
ZABRZE

TAK, CZĘSTO TAK JEST Z TYMI REMONTAMI. W OGÓLE, TO PORA POMYŚLEĆ W KOŃCU O OGRANICZENIU TEGO RUCHU SAMOCHODOWEGO NA STREFIE EKONOMICZNEJ TAM JUŻ DAWNO POWINNA FUNKCJONOWAĆ SPRAWNA KOMUNIKACJA PUBLICZNA.

Kopara mi opadła
Kopara mi opadła

Na youtube można zobaczyć filmik jak na lotnisku we Frankfurcie wymieniono nawierzchnię płyty startowej długości 800m. i szerokości 60 m. w 8 godzin / od godz. 22.00 do 6.00 . O godz . 6.00 wystartował już samolot .

Analityk
Analityk

No wiesz co ma jedno wspólnego z drugim ? Choć pracę drogowców niemieckich podziwiam,uznaje za wzorową to w twoim komentarzu chodzi nie o drogowców.Raczej o “lotniskowców” bo technologie zupełnie inne.A jeśli o “lotniskowców” chodzi widocznie na lotnisko frankfurckie oddelegowali czasowo tych budujących to berlińskie.

Kopara mi opadła
Kopara mi opadła
Jeśli oglądniesz ten filmik na YouTube to zmienisz zdanie . Ja tam nie widzę w różnicy zadania do wykonania . Jedni i drudzy mieli zerwać starą masę bitumiczną i położyć nową . Różnica tylko i wyłącznie polegała na wielkości zadania – różnica kolosalna : tu skrzyżowanie dwóch krótkich odcinków ulic , a tam pas startowy 800m. długi i 60 . szeroki , mówi Ci to coś . A technologia robót tu i tam podobna , sprzęt do dyspozycji ten sam : frezarki , zamiatarki, układarki mas bitumicznych , samochody wywrotki, walce drogowe , sprzęt do malowania znaków na ułożonym asfalcie… Czytaj więcej »
Analityk
Analityk

Zdania nie zmienię.Cóż z tego ,że występuje tu i tu proces zrywania nawierzchni i kładzienie nowej.Ważnym jest to iż ani jedna maszyna wykorzystywana do prac “zrywkowych” na lotnisku nie występuje w w tak popularnie określanym drogownictwie.A same jak to określasz masy bitumiczne różnią się od siebie jak kolor biały od czarnego.Pas startowy i masa bitumiczna.Dobre sobie.

Bogusława Siwkowska

Bo polak potrafi ale mu się nie chce

Tomasz Mihal

Może dobra i konstruktywna krytyka (narzekania) w internecie i innych mediach zaczyna przynosić efekty,oby nie chwilowe :-) …i tak szybko im poszło…ale zdążyli przed upałami i było dość chłodno jak na lipiec więc i praca pewnie nie była ślamazarna jak na lato i upały przystało…:-)