W biały dzień, w centrum, pod okiem kamery monitoringu. Przyłapani na przepakowywaniu ukradzionej kawy

fot. SM Gliwice

Dzięki monitoringowi miejskiemu udało się wykryć podejrzanych o kradzież sporej ilości kawy. Mężczyzn zajętych nietypową czynnością wypatrzyli strażnicy miejscy i postanowili sprawdzić, co dzieje się na alei Przyjaźni.

Do zdarzenia doszło w środę rano.

Około godziny 10:20 dzięki systemowi monitoringu zauważyliśmy, że na Alei Przyjaźni, dwóch mężczyzn przepakowywało kilkanaście opakowań kawy z firmowego kartonu do torby. Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, mężczyźni początkowo usiłowali wyłgać się z zarzutu kradzieży, mówiąc, że kawę znaleźli – przekazuje straż miejska we wpisie w serwisie facebook.com.


Szybka analiza nagrań z monitoringu dowiodła, że kawa została skradziona. W sumie zabezpieczyliśmy 7 kilogramów kawy, straty zostały wycenione na 350 zł. W sprawie trwają czynności – kontynuują strażnicy.

(żms)/SM Gliwice
fot. SM Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Rett

A mogli skroić zgrzewkę coli i powiedzieć, że to w trosce o zdrowie społeczeństwa.

herbata

Bez różnicy i to i to zawiera kofeinę, więc działali dla dobra społeczeństwa.

Obserwujący

Suweren bierze przykład z pisorów.Olewa prawo i tyle.Skoro pisiory mogą i to zwykły suweren też.

static dancing

Czyli żeby strażnicy cokolwiek zobaczyli obraz musi być niemal statyczny, bo piratów drogowych jakoś zobaczyć nie potrafią.

Ola

static dancig: piraci to nie kompetencja SM!, ani wojska, ani straży pożarnej – to zadanie policji (dokładniej -drogówki)… człowieku, nie zabieraj głosu jak nie znasz podstaw ustroju prawnego! Jątrzysz na strażników, jątrzysz pewnie na wszystkich dookoła, pytam – czemu to robisz?

Dary losu

Ola, w monitoringu pracuje straż miejska i to ona powiadamia wszystkie odpowiednie służby w tym policję jeżeli to konieczne. Tak się nie dzieje, więc nie jątrz bez sensu.

Mars

To mówisz Ola, że strasz miejska mandatów piratom parkującym na zebrach, trawnikach, itp nie ma prawa wystawiać? Czemu to sobie robisz Olu?

Masa

Mars: piraci parkujący na zebrach… ty tak poważnie?

Informacja Turystyczna

Ty tak poważnie? Jaka jest widoczność w takiej sytuacji? Miłośnicy popierdalania ciągle strzępią bezrozumne ryje jak to piesi są niewidoczni ale jak auta ograniczają widoczność na przejściu to przecież ok, ich święte prawo do parkowania.

Stef

A to ciekawe, bo na przestępstwo zareagować ma obowiązek każdy, nawet strażnik miejski. Tymczasem ty sugerujesz, że jak się popełnia przestępstwo drogowe na oczach straży miejskiej to ona nie może ingerować?

kanalia52

Co to za kawa po 50 zł/kg? Chyba jakaś Dobrzynka albo Turek.

Rett

Te, barista, te zbożówki to już chyba lekko zwietrzały.