W grupie siła? Pięć kobiet miało plan, jak nie płacić za zakupy. Wszystkie mają już zarzuty

Pięć kobiet wybrało się do Gliwic z pobliskiej miejscowości na zakupy, za które nie planowały płacić. I miały prosty plan – rozproszyć się, odwrócić uwagę, wynieść co potrzeba. Coś jednak poszło nie tak, a „sprytne” mieszkanki Czerwionki-Leszczyn zostały zatrzymane.

 
Wszystko przez kryminalnych z Sośnicy – grupa „przedsiębiorczych” młodych kobiet została w ciągu kilkunastu godzin rozpracowana i zatrzymana.

Łącznie pięć kobiet trafiło do policyjnego aresztu. To mieszkanki Czerwionki – Leszczyn w wieku od 18 do 39 lat – mówi podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice. Policjanci z V Komisariatu otrzymali zgłoszenie o kradzieży, która miała miejsce w środę. Ekspedientki powiadomił czujny klient. Od tego momentu rozpoczęto intensywne czynności dochodzeniowo- śledcze, których efektem było wytypowanie wszystkich uczestniczek „akcji promocyjnej” – dodaje.


Policjanci ustalili, że kobiety przyjechały do Gliwic samochodem, a zaparkowały go w takim miejscu, aby w razie odkrycia przestępstwa nie skojarzyć wozu ze złodziejkami.

To wyszło już w trakcie dochodzenia. Policjanci zatrzymywali podejrzane po kolei, w większości w mieszkaniach w Czerwionce. W traktacie czynności odzyskano skradzione mienie. Między innymi wymagało to kontroli lombardów, gdzie natrafiono na zastawione tam drobne sprzęty AGD. Łącznia suma odzyskanego mienia to prawie 4000 złotych – podsumowuje Słomski.

Nie tylko jednak urządzenia do domowego użytku były przedmiotem kradzieży. Z policyjnych zdjęć wynika, że łupem kobiet padły produkty spożywcze i środki higieniczne – wśród nich m.in. olej, mleko, cukier, papier toaletowy, płyny do płukania, pianki do golenia czy napoje. Musiały nakraść tego sporo, by nabić sobie „rachunek” na 4 tys. zł. Działając wspólnie i w porozumieniu odpowiedzą za przestępstwo, za które grozi do 5 lat więzienia.

(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

 

8 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze