W kinie Amok kolejne atrakcje dla najmłodszych. Gościem specjalnym Michał Rusinek

„Próg ciągle podkłada ci nogę? Wyprowadzasz klucz na smyczy? Lubisz śpiewać do prysznica? Oglądasz kręcące się w pralce pranie?” – kino Amok organizuje spotkanie z Michałem Rusinkiem.

Już niebawem, bo 19 lutego, w ramach Dziecięcego Saloniku Filmowego w kinie Amok odbędą się warsztaty, w ramach których najmłodsi widzowie będą mogli spróbować swoich sił w układaniu wierszyków i budowaniu opowiadania. A to wszystko pod okiem Michała Rusinka, znanego pisarza, tłumacza i wieloletniego sekretarza Wisławy Szymborskiej. Oprócz literatury dla dorosłych, autor pisze również zabawne rymowanki dla dzieci, znane jako „Wierszyki Domowe”.

Podczas Saloniku Filmowego będzie okazja, by na ekranie zobaczyć unikalny cykl bajek, który powstał na podstawie książki gościa, do których ilustracje wykonała Joanna Rusinek. Zabawne filmy przedstawiają młodemu widzowi pospolite przedmioty i miejsca związane z domem i życiem czteroosobowej rodziny. Przygodową akcję, podzieloną na części–rozdziały poświęcone różnym domowym przedmiotom codziennego użytku, ubarwia zabawa nad różnym znaczeniem słów.

Wydarzenie startuje o godzinie 11:00 i jest przeznaczone dla dzieci powyżej 5 lat oraz dorosłych.

Kino Amok, ul. Dolnych Wałów 3, Kasy – tel. (32) 231 56 99

Bilety w cenie 8 zł są możliwe do nabycia w kasie, jak również on-line.

Grafiki – Joanna Rusinek