W parkomatach nareszcie zapłacimy kartą płatniczą. ZDM wstępnie potwierdził termin

Po ponad 5 latach od wprowadzenia w Gliwicach Strefy Płatnego Parkowania, w 2021 roku pojawi się możliwość dokonania płatności w parkomacie przy użyciu karty płatniczej.

 
Najpierw tylko gotówką, później w mobilnych aplikacjach… ale dopiero teraz uruchomiona zostanie funkcjonalność, którą zapowiadano od początku powstania SPP.

O zamiarach jej wdrożenia poinformował radny Marcin Kiełpiński, który prowadził na ten temat korespondencję z ZDM. Dowiadujemy się z niej, że płatność kartą zostanie wprowadzona w 2021 roku, ale dostępna dla parkujących będzie dopiero… w III kwartale.


Zarząd Dróg Miejskich jest po negocjacjach i przed podpisaniem umowy na “Wdrożenie usługi płatności zbliżeniowych oraz kompleksową obsługę systemu płatności bezgotówkowych w urządzeniach PIAP zlokalizowanych na terenie Strefy Płatnego Parkowania w Gliwicach” ze Śląską Siecią Metropolitalną Sp. z o.o.. Przewidywany termin wprowadzenia płatności kartą w parkomatach ustalony jest na trzeci kwartał 2021 roku – poinformowała Dyrektor ZDM, Anna Gilner.

(żms)
fot. 24gliwice.pl/ŁG

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
RamPamPam

Łooooo co to za technologia zawitala do Gliwic, ze zapłacę karta za parking, to pewnie zasługa którejś z wielu firm teleinformatycznych, które maja siedzibę w Gliwicach. Przyszłość jest tu!

PAKer

To może w 2025 będzie można zapłacić też kartą czipową, a od 2030 także zbliżeniową? ;););)

gliwicjus

Pewnie podejrzeli tę kosmiczną technologię podczas mycia służbowego samochodu na myjni samoobsługowej.

Egon

Po szczepionce zaplacisz palcem

strzykawka

Po szczepionce zapłacisz za pomocą tego czipa co ci razem ze szczepionką wszczepią.

Bogusia

Kiedy zapłacę kartą w autobusie?

Euzebiusz

Polecałm aplikacje. W każdej chwili możesz przedłużyć albo też wcześniej zakończyć parkowanie. Płacisz za tyle ile stales.

AndrzejD

A ja nie polecam instalować żadnych śmieciowych aplikacji które zamulają potem fona. Płacenie kartą (zbliżeniową) jest najszybsze i najbardziej uniwersalne.
Wiele razy w różnych sytuacjach stałem i czekałem w kolejce za kolesiami płacącymi różnymi apkami, blikami, opaskamii lub innym dzadostwem – a to bateria mu się skończyła, a to fon mu się zaciął, a to transmisję mu zmuliło. Krew człowieka zalewa ! A tak – przykładam kartę, pik i po sprawie, całość trwa pojedyncze sekundy.

PAKer

O, widzę, że się znasz ;). To tak powiem, że w przypadku płacenia za parkowanie aplikacją nie stoisz w kolejce, bo w ogóle nie podchodzisz do parkomatu ;). Klikasz w telefonie, że zaczynasz parkowanie, klikasz, jak kończysz i pobiera opłatę za tyle, ile stałeś. Nie tak, jak w przypadku płacenia w parkomacie (czy to kartą, gotówką, czy czymkolwiek) – gdzie musisz zdeklarować jak długo będziesz parkował. Parkujesz krócej – trudno, pieniądze przepadają, a następna osoba, która zaparkuje po Tobie zapłaci jeszcze raz za to samo miejsce. Parkujesz dłużej, musisz pobiec do parkomatu, bo inaczej możesz dostać karę. Dlatego w tym… Czytaj więcej »

Urko

Taaaa Misiu. A jak już się skończy pandemia będziesz mógł to wszystko opowiedzieć 4 emerytów np. z Belgii .

Beton

No, faktycznie AndrzejD wykazał się niezwykłą biegłością w znajomości zagadnień związanych z funkcjonowaniem aplikacji do płatności mobilnych. A jak komuś “muli” telefon, to polecam usunięcie pierdziliona niepotrzebnie wykonanych lub otrzymanych przez komunikatory zdjęć i filmików. Mniej zapchana pamięć = szybszy telefon.

Małpua

Błagam, “pojedyncze sekundy”, tak, po odstaniu w kolejce.
Wieś śpiewa i tańczy. I nie używa apek.
Widzisz, z apką masz zapłacone zanim jeszcze wysiądziesz z samochodu; fajnie, zwłaszcza zimą.
Poza tym czasem, gdy np moja żona zapomni kasy czy karty a musi zaparkować, dzwoni do mnie: “zapłać proszę”, dwa kliki i gotowe.

Obserwujący

Nie polecam płatności aplikacjami ani tym bardziej kartą.Tylko gotówka.

Perez

2021 rok, parkomaty dzialaja juz od kilku lat, a ZDM podaje wstepne terminy od ktorych bedzie mozliwosc placenia karta bankomatowa. A to wszystko w miescie ktore mysli ze jest w czolowce Polskich miast (jakiej czolowce). Chyba pozostaje sie ladnie usmiechnac :)

równia pochyła

Odwrócisz tabelę – Gliwice na czele ;)

Obserwujący

Glajwice są zacofane.Urzędasy lubią wsteczny,glajwice nie są w żadnej czołówce,przyszłości i rozwoju też tu nie ma.
Wsteczny jest tu.

suport

Czy masz jakiś problem z parkomatem kiedy parkujesz rowerek ?

dzidek krępak

5 lat jak z bicza strzelił. I to w mieście nowoczesnych technologii, gdzie przyszłość jest TU. Na papierze.

Ampuła

Kulisy negocjacji i wdrożenia tego szokującego skoku cyfryzacyjnego zapewne trafią na Netflix.
W ostatnim odcinku:
Z mroku jaskini w Krzemowej Pradolinie Kłodnicy wyłania się grupa jednopłciowych hominidów.
W beretach z antenką i łapciach z łyka wiązanych ku pachwinom światłowodami.
Na plecach bezrękawników widać napisy zrobione ochrą i sadzą:
Śląska Sieć Metropolitalna.
Grupa dociera do parkometru.
Samiec kierownik daje znak, żeby oznaczyć terytorium prac moczem.
Potem podchodzi do urządzenia i trąca je maczugą w różne miejsca.
Kiedy wreszcie rozjarzy się ekran, twarze hominidów również jaśnieją grymasem zadowolenia.

black_horse

To będą chyba musieli te parkomaty jakoś powiększyć. Taka dodatkowa funkcjonalność trochę miejsca zajmuje i może się nie zmieścić do tak skomplikowanych urządzeń, jakie zainstalowano w Gliwicach.

tobias

…dla mnie zawsze była, jest i będzie tylko i wyłącznie gotówka! Zawsze noszę duży plik banknotów przy sobie. Uwielbiam to, kiedy to przy kasie wyciągam kasę i ta myśl ludzi czy aby mój debet, który mam ba koncie wystarczy na zapłacenie tych zakupów…..

Perez

zal haahah

Obserwujący

Nie wiadomo jaki jest poziom zabezpieczeń płatności kartą.
Nie polecem tej formy płatności,szczególnie w zacofanych glajwicach.
Tylko gotówką.