W parku Chopina odbędzie się piknik historyczny w ramach “Wikińskiej wiosny z Utgardem”

fot. R. Żółkowski

W ramach „Wikińskiej wiosny z Utgardem” w sobotę, 25 maja, w Parku Chopina odbędzie się piknik historyczny. To wyjątkowa okazja, żeby móc poczuć się jak prawdziwy wiking – uczestnicy imprezy zostaną zaproszeni do wczesnośredniowiecznego obozowiska.

Impreza odbędzie się w godzinach między 14:00 a 19:00.

Przez cały czas trwania wydarzenia odbywać się będą pokazy rzemiosła wczesnośredniowiecznego, podczas których uczestnicy zapoznają się z technikami wytwórstwa przedmiotów użytku codziennego, szycia ubrań, czy z zagadnieniami związanymi z zielarstwem.

– Chętni będą mogli wziąć udział w turnieju łuczniczym lub zabawach plebejskich, a najmłodszych z chęcią zaprosimy do udziału w Akademii Małego Woja. Dodatkowo podczas trwania imprezy planowane są co najmniej 2 pokazy walk zbrojnych. Niezwykłej atmosfery doda też występ skalda – przekazują organizatorzy pikniku.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizatorem jest Stowarzyszenie Utgard.

Wydarzenie w serwisie facebook.com.

(żms)
fot. Ryszard Żółkowski/Ugard Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Jurand
Jurand

I co na to radni PiS i święty kościół katolicki? Jak można pozwalać w katolickiej Polsce w miejscu publicznym na pogańskie obrzędy w dodatku nie nasze?! Gdyby to jeszcze byli słowiańscy czciciele Swaróga, Dadźbóga albo Kupajły… ale to są zdrajcy naszej wiary, przebrani za najeźdźców, gwałcicieli i rabusiów. Veto!

Imię
Imię

Jest to żywotna odpowiedź na zapotrzebowanie na różne grupy rekonstrukcyjne. Nie każda grupa musi biegać z makietą pepeszy.

Realsta
Realsta

Powinni rekonstruować nasze tradycje. W czym Gniewko syn rybaka jest gorszy od anonimowego wikinga, o Jurandzie nie wspomnę! A pułkownik Dowgird, który zajechał niejedną habetę to gorszy? Jak muszą coś rekonstruować, to mogą się oprzeć na bogato udokumentowanej historii dzielnych polskich wojowników Kajka i Kokosza. Nie trzeba nam importowanych pogan.